Uzależnienie czy suwerenność?

Jacek Tebinka
Uzależnienie czy suwerenność?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka stanowi nowe studium nie tylko o polityce zagranicznej PRL, ale także o miejscu w świecie Polski rządzonej przez komunistów. W oparciu o szeroką bazę źródłową autor dokonał analizy polityki zagranicznej władz PRL i roli, jaką w jej realizacji odgrywała ówczesna polska dyplomacja. Zbadał również proces podejmowania decyzji w Warszawie, a przede wszystkim mechanizmy zależności Polski od ZSRR oraz sposoby wpływania przez Moskwę na działania Władysława Gomułki i dyplomacji PRL.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7543-160-5, 9788375431605
Wydawnictwo: NERITON

Autor

Jacek Tebinka Jacek Tebinka
Urodzony 4 lipca 1964 roku w Polsce (Poznań)
Jacek Leszek Tebinka – profesor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny i kierownik Zakładu Historii Najnowszej i Myśli Politycznej XIX i XX wieku (Instytut Politologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego).

Pozostałe książki:

Na najwyższym szczeblu Nadzieje i rozczarowania. Polityka Wielkiej Brytanii wobec Polski 1956-1970 Polska w brytyjskiej strategii wspierania ruchu oporu Prawa człowieka w polityce demokracji zachodnich wobec Polski w latach 1975-1981 Uzależnienie czy suwerenność? Wielka Brytania dotrzyma lojalnie swojego słowa.Winston S. Chuchill a Polska
Wszystkie książki Jacek Tebinka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Uzależnienie czy suwerenność?? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Uzależnienie czy suwerenność?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl