W Dolinie Żałobników, czyli jak uporać się ze stratą bliskiej osoby

Monika Vasquez
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
W Dolinie Żałobników, czyli jak uporać się ze stratą bliskiej osoby
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Kiedy umiera ktoś bliski, targają nami różne uczucia. By żyć i myśleć o przyszłości, musisz je nazwać i zaakceptować.

Ile czasu musi minąć, zanim otrząśniemy się po śmierci rodzica, babci, najbliższego przyjaciela? Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Każdy z nas jest inny, każdy na swój sposób przeżywa swoją tragedię.

Wyrusz z bohaterką w podróż po Dolinie Żałobników, odwiedź panią Śmierć i panią Ciszę, poznaj się z Tęsknotą i Niezgodą – wszystkie te istoty sprawią, że lepiej zrozumiesz, jakie etapy żałoby trzeba przejść i jakie uczucia się z nimi wiążą. Ten przewodnik poprowadzi Cię przez zawiłe ścieżki emocji doświadczanych po śmierci bliskiego. Oprócz refleksji nad życiem i śmiercią znajdziesz tu cenne wskazówki, jak poradzić sobie ze stratą. Specjalnie do tego przeznaczone strony możesz wypełnić swoimi opisami uczuć i słowami, których nie zdążyliście sobie powiedzieć.
Data wydania: 2023-02-14
ISBN: 978-83-8313-374-4, 9788383133744
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Poradniki
Stron: 152
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka W Dolinie Żałobników, czyli jak uporać się ze stratą bliskiej osoby nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@bognas_w
2023-02-26
7 /10

Kraina, która pomaga uporać się z bólem

Co można powiedzieć o osobie, która w większym stopniu niż inni ludzie fascynuje się śmiercią. Niektórzy uznają to zapewne za zaburzenie, ale to nie zmienia faktu, że w obszarze kulturowym jestem właśnie taką osobą, a zatem sięgam po każdą książkę mającą jakikolwiek związek z problematyką tanatyczną, ze szczególnym uwzględnieniem tematów funeralnych. Oglądam oczywiście także filmy, a Sześć stóp pod ziemią to mój ulubiony serial. Nie powinien zatem nikogo dziwić fakt, że w moje czytelnicze sidła musiały już wcześniej wpaść m.in. Nekrosytuacje. Perełki z życia grabarza autorstwa Guillaume’a Bailly (2019), Bez strachu. Jak umiera człowiek- książka będąca zapisem rozmowy Magdaleny Rigamonti z Adamem Ragielem (2015), Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej Małgorzaty Węglarz (2021), Jesionka dla trupa Magdy i Piotra Miesników (2022), cudowne Życie Violette Velerie Perrin (2022), wreszcie świetne komiksy Piotra Wojciechowskiego “Śmiechosława” z cyklu Opowieści Grabarza (2018-21). Do mojej czytelniczej kwiaciarni trafiają bardzo różne kwiaty - i reportaże, i bardzo zróżnicowane gatunkowo teksty beletrystyczne. Zwykle jestem bardzo zadowolona, choć bywają teksty takie, jak choćby Grabarz Karoliny Dietrich, o których chciałabym raz na zawsze zapomnieć…

...

| link |

Cytaty z książki

“Tak jak idziemy do lekarza z bolącym brzuchem, idźmy do lekarza, kiedy boli nas dusza.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl