W obronie Najświętszego Sakramentu

Michał Krajski
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
W obronie Najświętszego Sakramentu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Trwa walka z Bogiem, który jest ukryty w Najświętszym Sakramencie. Walka ta przyjmuje swój zewnętrzny wyraz najbardziej w deprecjonowaniu postawy klęczącej. To Szatan jest bowiem tym, który nie ma kolan, który wciąż powtarza: "Nie będę służył!" Nieprzypadkowo nawołuje się do praktyki przyjmowania Komunii Świętej na stojąco i na rękę, i ją na siłę wprowadza. Ma ona na celu profanację Świętych Hostii. Przejawem profanowania Najświętszego Sakramentu jest także jak najszersze upowszechnianie zwyczaju, wbrew przepisom Kościoła, udzielania Komunii Świętej przez świeckich szafarzy. Książka ta pokazuje, dlaczego takie zjawiska są niedopuszczalne. Pokazuje także, jak ważne znaczenie ma postawa klęcząca w Piśmie Świętym, w Tradycji i w kulturze polskiej oraz europejskiej. Nie wszyscy, którzy dziś godzą się, a nawet promują złe postawy czynią to w sposób świadomy. Często czynią to w dobrej intencji uznając, pod wpływem rozmaitych głosów, że na tym polega chrześcijańska dojrzałość. Należy zrobić wszystko aby uświadomić sobie i innym, że tak nie jest, a pierwszym obowiązkiem katolika powinno być dzisiaj stanięcie w obronie Najświętszego Sakramentu.
ISBN: 978-83-88350-18-4, 9788388350184
Wydawnictwo: SGK

Autor

Michał Krajski Michał Krajski historyk filozofii, publicysta, autor i współautor kilkunastu książek którego zainteresowania dotycząhistorii protestantyzmu i najnowszej historii Kościoła katolickiego, zwłaszcza zmian. Publicysta Prawy.pl

Pozostałe książki:

Rodzina. Ostatni bastion Spisek przeciwko Intronizacji Okultystyczne korzenie światowej rewolucji. Ezoteryka w służbie postępu
Wszystkie książki Michał Krajski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka W obronie Najświętszego Sakramentu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Zorg
2021-03-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10

Pojęcia Krajskiego o tradycji wyglądają co najmniej dziwnie.
„pozycja klęcząca jest spuścizną po epoce feudalizmu (...) pozycja tradycyjna i piękna zarazem (...) Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, ze względów teologicznych, aby przyjmować Komunię świętą na stojąco, ponieważ o wiele ważniejsza jest wewnętrzna predyspozycja.”
https://m.katolik.pl/komunia-swieta--na-stojaco-,235,416,cz.html
„W Kościele pierwszych wieków wierni przyjmowali Ciało Pańskie na rękę”
https://vademecumliturgiczne.pl/2016/10/18/komunia-swieta-na-reke-podstawy-historyczne-i-teologiczno-pastoralne/

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka W obronie Najświętszego Sakramentu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl