W poszukiwaniu teologicznej głębi literatury : literatura piękna jako locus theologicus

Jerzy Szymik
W poszukiwaniu teologicznej głębi literatury : literatura piękna jako locus theologicus
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Drugie wydanie książki W poszukiwaniu teologicznej głębi literatury. Literatura piękna jako locus theologicus, ks. Jerzego Szymika. Publikacja ta jest dysertacją doktorską autora, napisaną w II Katedrze Teologii Dogmatycznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pod kierunkiem arcybiskupa A. Nossola. Autor bada związki religii i kultury; teologii i literatury. Dowodzi, że istnieje ?wewnętrzny związek słowa ze Słowem, jakieś esencjalne wręcz zakorzenienie ludzkiego słowa w Słowie Wcielonym, jakiś rodzaj ich pokrewieństwa sięgający głębin Boga samego?. Podejmuje także próbę uporządkowanego opisu literatury pięknej w funkcji miejsca teologicznego. Celem owego opisu jest zbudowanie metodologicznego modelu, który ukazuje sposób funkcjonowania literatury pięknej jako locus theologicus. To dzieło głównie dla teologów i znawców literatury, ale również dla tych, którzy szukają śladów sacrum we współczesnym świecie.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7030-547-5, 9788370305475
Wydawnictwo: Księgarnia Św. Jacka

Autor

Jerzy Szymik Jerzy Szymik
Urodzony 3 kwietnia 1953 roku w Polsce (Pszów)
Kapłan archidiecezji katowickiej, teolog i poeta; profesor nauk teologicznych, wykłada teologię dogmatyczną. Autor przeszło 50 książek naukowych, poetyckich, eseistycznych, ok. 300 artykułów, 7 haseł encyklopedycznych i słownikowych, 10 podręcznikó...

Pozostałe książki:

Akropol z hołdy czyli Teologia Śląska : 25 rozmów z księdzem Jerzym Szymikiem o Śląsku i teologii, o poezji i kapłaństwie, o Pszowie i podróżach, o życiu i naszym świecie Cierpliwość Boga. 66 wierszy z lat 2003-2006 Błękit Czułość, siła i drżenie
Wszystkie książki Jerzy Szymik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę W poszukiwaniu teologicznej głębi literatury : literatura piękna jako locus theologicus? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka W poszukiwaniu teologicznej głębi literatury : literatura piękna jako locus theologicus. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl