W zakamarkach mózgu

7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
W zakamarkach mózgu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Wybitni naukowcy o fascynujących funkcjach ludzkiego mózgu!

Zbiór intrygujących esejów autorstwa należących do światowej czołówki neuronaukowców, zawierający analizy dziwnych i sprzecznych z intuicją aspektów funkcjonowania ludzkiego mózgu

David J. Linden, który jest neuronaukowcem, zwrócił się do koleżanek i kolegów po fachu z takim samym pytaniem: „Jaką koncepcję dotyczącą funkcjonowania mózgu najbardziej chciałabyś/chciałbyś wyjaśnić światu?”. Z ich odpowiedzi powstał jedyny w swoim rodzaju zbiór popularnonaukowych tekstów, których celem jest poszerzenie naszej wiedzy o umyśle i jego możliwościach. Autorzy, specjalizujący się w takich dziedzinach, jak zachowanie, genetyka molekularna, biologia ewolucyjna i anatomia porównawcza, poruszyli całą gamę interesujących tematów, od osobowości przez percepcję, uczenie się i piękno po miłość i seks, a nawet co neuronauka może powiedzieć o marketingu i reklamie. A wszystko po to, by objaśnić biologiczne podstawy naszego życia psychicznego i społecznego oraz sposoby, w jakie wchodzą one w interakcje z doświadczeniem pojedynczego człowieka, z kulturą, nieustającym procesem ewolucji i jak same są przez nie kształtowane. I szczerze mówią, co już wiadomo, a czego nie.

Profesor Linden i zaproszeni przez niego autorzy otwierają nowe okno na krajobraz ludzkiego mózgu oraz świat błyskawicznie rozwijającej się neuronauki. To fascynująca lektura zarówno dla profesjonalistów, jak i miłośników nauki.

Świadomość jest pierwszym krokiem prowadzącym do zmiany. Wiedza o tym, co kieruje naszym postępowaniem, stanowi istotną część świadomości. Zebrana tu ekipa znakomitych neuronaukowców pomaga nam to właśnie zrozumieć… nie tylko dzięki odpowiedziom, których udzielają, lecz i pytaniom, które wysuwają.- BEAU LOTTO, autor książki Deviate: The Science of Seeing Differently i założyciel Lab of Misfits.

Gdzie znajdziesz jasne, zwięzłe, a przy tym wnikliwe omówienie rozmaitych aspektów mózgu? Właśnie tutaj! David Linden zgromadził naprawdę świetnych naukowców opowiadających przystępnym językiem o tajemnicach życia.- MICHAEL GAZZANIGA, autor książki Instynkt świadomości. Jak z mózgu wyłania się umysł?

Specjaliści piszą dla specjalistów. David Linden doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ale wie również, że nauka zyskuje moc, gdy jest rozumiana przez laików. Rzucił zatem wyzwanie wybitnym neuronaukowcom, prosząc, by napisali eseje poświęcone szerszym implikacjom swojej dyscypliny. W rezultacie powstała fascynująca opowieść o mózgu. Można nie zgadzać się z niektórymi opiniami, ale ta lektura z pewnością będzie cennym doświadczeniem.- György Buzsáki, autor książki Rhythms of the Brain.

Rzadko spotyka się naukowców, którzy potrafią skutecznie przekazywać swoją specjalistyczną wiedzę, tymczasem tutaj mamy czterdzieścioro najlepszych opisujących jasno i z entuzjazmem wyniki najnowszych badań mózgu oraz jego wpływ na nasze życie.- GORDON M. SHEPHERD, współredaktor książki Handbook of Brain Microcircuits.
Tytuł oryginalny: Think Tank
Data wydania: 2021-10-12
ISBN: 978-83-8188-221-7, 9788381882217
Wydawnictwo: Rebis
Seria: X-Varia
Stron: 360
dodana przez: ReginaCatta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Uraz móżdżku przy urodzeniu zwiększa ryzyko autyzmu aż czterdziestokrotnie!!!

23.12.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Muszę przyznać, że mam pewną słabość do książek (oraz wykładów) na temat ludzkiego mózgu, jego możliwości i skrywanych tajemnic. "W zakamarkach mózgu" to pozycja skupiająca omówienia zagadnień szczególnie wartych uwagi z punktu widzenia różnych naukowców. Warto zainteresować się, jak doszło do powstania tego zbioru tekstów, a dokładniej jaki plan ... {} Recenzja książki W zakamarkach mózgu

@paulina2701@paulina2701 {}× 5

Mózg!

27.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kiedy zobaczyłam tę książkę w zapowiedziach poczułam niepohamowaną ochotę żeby ją przeczytać, a kiedy odebrałam paczkę od wydawnictwa i z ciekawości zajrzałam do środka, byłam nieco przerażona nie tylko tym, że jest nieco większego formatu, ale też, że ma bardzo dużo tekstu, małą czcionką, upchaną na każdej stronie, na każdym kawałeczku papieru! S... {} Recenzja książki W zakamarkach mózgu

Moja opinia o książce

Opinie

@paulina2701
2021-12-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane W. Rebis

"W zakamarkach mózgu" to pozycja zawierająca mnóstwo interesujących zagadnień podanych w przystępny sposób. Autorzy poruszają m.in. kwestie neuroplastyczności mózgu, autyzmu, leczenia uzależnień, ale również pochylają się nad bólami fantomowymi i zwracają uwagę, że... nic nie zastąpi ludzkiego mózgu.

{}× 3 | link |
@paulaczyta
2021-10-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

"Wybitni naukowcy o fascynujących funkcjach ludzkiego mózgu"

Dość ciekawa okładka i pełna wiedzy książka. Lubicie dowiadywać się czegoś nowego? Szczególnie o sobie? Ciężko zrozumieć świat nie rozumieją siebie, a nadal przecież tak niewiele wiemy choćby o własnym mózgu.

Ta książka może nam w tym pomóc. Mamy tu zbiór esejów neurobiologów, którzy mówią o tym jak funkcje mózg. Dziwne, kiedyś sprzeczne z intuicji, i intrygujące. Można się tu spodziewać wszystkiego.

Jeśli nie przesadza wam naukowy język, jesteście ciekawi świata, własne mózgu to książka powinna wam się spodobać.

{} | link |
@WystukaneRecenzje
2021-10-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka W zakamarkach mózgu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl