Walczące słowa. Mowa nienawiści i polityka performatywu

Judith Butler
Walczące słowa. Mowa nienawiści i polityka performatywu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Czy cenzura jest dopuszczalna? Niektóre słowa ranią, dlaczego więc ich nie zakazać? Przecież "pedał" boli tak samo jak cios w splot słoneczny. A co z pornografią? Poniża kobiety, więc może należy wyjąć ją spod prawa? Takie pytania postawiła sobie wybitna amerykańska filozofka Judith Butler. Walczące słowa to erudycyjny esej czerpiący z psychoanalizy, prawoznawstwa, socjologii i nauki o kulturze. Butler analizuje konkretne regulacje prawne, wyroki amerykańskiego Sądu Najwyższego, przykłady z międzynarodowej polityki, kultury popularnej i literatury. Po drodze trafia nawet na hip-hop.
Data wydania: 2010-10-29
ISBN: 978-83-61006-96-1, 9788361006961
Wydawnictwo: Krytyki Politycznej
Stron: 192

Autor

Judith Butler Judith Butler
Urodzona 24 lutego 1956 roku
Amerykańska filozofka feministyczna, profesor literatury porównawczej i retoryki University of Californiaw amerykańskim Berkeley, zajmuje się teoriami władzy, tożsamości i płci.Współtwórczyni teorii queer.

Pozostałe książki:

Psychic Life of Power Uwikłani w płeć Na rozdrożu Żydowskość i krytyka syjonizmu Psychiczne życie władzy. Teorie ujarzmienia Przygodność Hegemonia Uniwersalność
Wszystkie książki Judith Butler

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Walczące słowa. Mowa nienawiści i polityka performatywu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Walczące słowa. Mowa nienawiści i polityka performatywu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl