Walka ze stresem jako lekarstwo na raka

Henri Joyeux
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Walka ze stresem jako lekarstwo na raka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Nie ma raka bez stresu. Rak jest jednym z jego skutków. Wykazano nawet, że zwiększa on prawdopodobieństwo nawrotu, który może być groźny dla życia. Ale czy sam stres, ostry lub przewlekły, może być przyczyną raka?

Nowotwory mają wiele przyczyn: tytoń, zanieczyszczenia, złe nawyki żywieniowe, alkohol, nadmierne stosowanie hormonów, leki immunosupresyjne, wirusy, podłoże genetyczne… oraz stres, który poprzez działanie hormonów osłabia układ odpornościowy.

Zrozumienie stresu, wiedza, jak on powstaje, jak działa, jak najlepiej sobie z nim radzić poprzez zdrowe nawyki żywieniowe, spokojne życie intelektualne, emocjonalne i duchowe – oto, co proponuje profesor Joyeux, według którego walka ze stresem jest jednym z pierwszych i podstawowych lekarstw na raka.

"Całe moje życie leczyłem osoby chore na raka, towarzysząc im i służąc radą. Doświadczenie to zrodziło wiele owoców, którymi chciałbym się podzielić. Stres jest integralnie związany z tą chorobą, jak i z wieloma innymi. Pokonując stres, odnawiamy swój kapitał zdrowia."

Prof. Henri Joyeux

Henri Joyeux jest onkologiem oraz chirurgiem specjalizującym się w gastrologii i ginekologii, honorowym profesorem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu w Montpellier. Opublikował wiele prac na temat zdrowego trybu życia człowieka, w szczególności właściwego odżywiania.

Data wydania: 2020
ISBN: 978-83-7864-023-3, 9788378640233
Wydawnictwo: AA
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 215
dodana przez: aniabruchal89

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Stres - powodem chorób cywilizacyjnych

26.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Stres jest jak kajdanki, tyle że noszone w sercu” Stres jako pojęcie zawdzięczamy Walterowi Cannonowi, był on amerykańskim fizjologiem, psychologiem oraz neurologiem. Wprowadził on pojęcie homeostazy dotyczy ono stabilności wewnętrznej organizmu, oraz pojęcie stresu jako opisanie walki lub ucieczki, czyli reakcji na wynikającej z za... {} Recenzja książki Walka ze stresem jako lekarstwo na raka

Moja opinia o książce

Opinie

@aniabruchal89
2021-06-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Walka ze stresem jako lekarstwo na raka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl