Węże w garniturach. Gdy psychopaci idą do pracy

Robert D. Hare, Paul Babiak
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Węże w garniturach. Gdy psychopaci idą do pracy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Paul Babiak, psycholog pracy i organizacji, i Robert D. Hare, uznany badacz i twórca testów do diagnozy psychopatii, eksplorują zjawisko infiltracji współczesnych organizacji przez osoby o psychopatycznym zaburzeniu osobowości. Autorzy ujawniają strategie interpersonalne, dzięki którym korporacyjni psychopaci – niezauważenie dla swych przełożonych, współpracowników i podwładnych – manipulują, oszukują i eksploatują organizację i zatrudnione w niej osoby. Babiak i Hare w przystępny sposób wyjaśniają, jak chronić pracowników i organizację biznesową przed jednostkami, które dla własnych celów próbują wykorzystać procesy organizacji, potrzeby innych czy problemy w komunikacji, przyczyniając się do powstawania konfliktów interpersonalnych i narażając organizację na psychologiczne, fizyczne i ekonomiczne szkody. Swe rozważania ilustrują opisami autentycznych przypadków. Dzięki połączeniu perspektyw obu autorów – specjalisty w zakresie HR oraz klinicysty i badacza – „Węże w garniturach” dostarczają unikalnego wglądu w mechanizmy funkcjonowania korporacyjnego psychopaty. Książka stanowi kompendium wiedzy na temat sposobów ochrony przed przenikaniem psychopatów do organizacji, a także możliwości ich rozpoznawania i strategii obrony.
Tytuł oryginalny: Snakes in Suits: When Psychopaths Go to Work
Data wydania: 2009
ISBN: 83-925388-4-6, 8392538846
Wydawnictwo: Jeżeli P to Q
Kategoria: Naukowe
Stron: 289

Autor

Robert D. Hare Robert D. Hare
Urodzony w 1934 roku w Kanadzie (Calgary)
Robert D. Hare CM to kanadyjski psycholog, znany ze swoich badań w dziedzinie psychologii kryminalnej. Jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej, gdzie jego studia koncentrują się na psychopatologii i psychofizjologii.

Pozostałe książki:

Psychopaci są wśród nas Psychopaci w firmie
Wszystkie książki Robert D. Hare

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Węże w garniturach. Gdy psychopaci idą do pracy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@kamileusz26
2022-08-20
8 /10
Chcę przeczytać

Cytaty z książki

O nie! Książka Węże w garniturach. Gdy psychopaci idą do pracy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl