Psychopaci w firmie

Paul Babiak, Robert D. Hare
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Psychopaci w firmie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Jak rozpoznać psychopatę? Ma błędny wzrok, rozwiany włos, podąża lekko chwiejnym krokiem? Nic bardziej mylnego. Bardzo często jest to człowiek w idealnie skrojonym garniturze i z uśmiechem na twarzy. Jest o tyle niebezpieczny, że wydaje się niepozorny i nastawiony przyjacielsko, a w chwili nieuwagi wbija nam nóż w plecy. Jak zatem chronić się przed takimi osobnikami? Paul Babiak i Robert Hare podpowiadają, jak nie dać się zwieść manipulatorom, którzy w trakcie rozmowy zachwycają elokwencją i pewnością siebie, wydają się sympatyczni, a okazują się ludźmi, którym nie można ufać. Autorzy pokazują, jak często intuicja może nas zawieść w kontakcie z osobami o nieprzewidywalnym charakterze, które wiedzą, jak zrobić dobre wrażenie i zyskać przychylność szefa, a jednocześnie układają sobie w głowie niebezpieczny plan. Babiak i Hare wprost nazywają je psychopatami. Są to podstępne jednostki, którym nie zależy na sukcesie całej firmy, tylko własnym. Aby go osiągnąć, nie cofną się przed niczym, są gotowe manipulować innymi, przekraczać granice etyczne, oszukiwać. Bardzo często są to ludzie o zaburzonej osobowości. Takie osoby świetnie się odnajdują w korporacyjnym środowisku. Książka "Węże w garniturach" to nie tylko przestroga, ale przede wszystkim zbiór porad podpowiadających, jak wyczuwać takich ludzi, jak sobie z nimi radzić i jak nie dać się przez nich zdominować. Dzięki tej książce dowiesz się, jak: - rozpoznawać w swoim otoczeniu manipulatorów psychopatów, - reagować w kontaktach z tymi niebezpiecznymi osobami, - nie dać się zwieść stosowanym przez nie trikom.
Tytuł oryginalny: Snakes in Suits. When psychopats go to work
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-7489-593-4, 9788374895934
Wydawnictwo: GWP
Kategoria: Psychologia
Stron: 328

Autor

Paul Babiak Paul Babiak Dr Paul Babiak - psycholog.

Pozostałe książki:

Węże w garniturach. Gdy psychopaci idą do pracy
Wszystkie książki Paul Babiak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Gdy spotkasz psychopatę - uciekaj, jak najszybciej

26.12.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Psychopaci w firmie” to książka, którą każdy powinien przeczytać. Sięgnęłam po nią, gdy w jednej firmie, w której zaczęłam pracę był „dziwny szef”. Pierwsze co przychodzi człowiekowi do głowy, gdy spotyka po raz pierwszy psychopatę, to pytanie - czy ze mną jest coś nie tak, czy z nim. Potem jeszcze miałam okazję dwa razy spotkać psychopatów w fir... {} Recenzja książki Psychopaci w firmie

@Vernau@Vernau {}× 7

Moja opinia o książce

Opinie

@MLB
2021-06-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam Popularnonaukowe/non-fiction
@Vernau
2019-12-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Psychologia i rozwój osobisty

Cytaty z książki

“Psychopaci są pozbawieni sumienia i niezdolni do empatii, poczucia winy czy lojalności wobec kogokolwiek innego niż oni sami.”
{}
#
“Psychopaci często są przebiegłymi mistrzami manipulacji, zdolnymi tak wpływać na ludzi, by ci realizowali ich samolubne cele. Ukrywają swoje prawdziwe motywy i przedstawiają starannie tworzone...”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl