Wiedźmy Himmlera

Katarzyna Marciszewska
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Wiedźmy Himmlera
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Na dachu poznańskiego Okrąglaka zostaje znalezione ciało badaczki największego zbioru dokumentów masońskich w Europie. Archiwalia przechowywane w okolicach Poznania zostały zebrane na polecenie samego Heinricha Himmlera. Tymczasem stan zwłok zamordowanej sugeruje, że została… pochowana według zasad owianej tajemnicą starożytnej religii. Śledczy na czele z Rogerem Kalitą mającym za sobą traumatyczne przeżycia będą musieli wejść w świat tajnych organizacji, hermetycznych sekt i ukrytych obsesji esesmanów, ale największą zagadką okaże się sama ofiara. Gdyby Dan Brown był Polakiem, z pewnością napisałby o tym największym, europejskim archiwum dokumentów masońskich. Tymczasem masonika sprzed wieków rozpaliły wyobraźnię Katarzyny Marciszewskiej, której dotychczasowe pomysły wykorzystywane w tekstach jeden z recenzentów uznał za godne Fredericka Forsyth'a. Enigmatyczny, pełny napięcia kryminał, który pozwala nam wejść do świata zbrodni, sekt i obsesji skrywanych przez esesmanów. Masz odwagę prowadzić śledztwo wraz z Rogerem i odkryć zagadki, które postawiła przed nami Katarzyna Marciszewska? Agnieszka Wójcik www.magical-reading.blogspot.com Kto zabił? To pytanie w trakcie lektury zadają sobie wszyscy czytelnicy powieści kryminalnych. Katarzyna Marciszewska tworząc powieść dotyczącą mrocznych kart historii i jeszcze mroczniejszych stron natury człowieka zadbała o to, żeby odpowiedź mocno zaskoczyła trzymającego w rękach jej książkę. Intrygujące, pełne tajemnic i ludzkich słabości - takie właśnie są Wiedźmy Himmlera. Dorota Kopeć, www.coprzeczytalam.pl W tej książce nic nie jest takie, jakie się początkowo wydaje. Są masoni, są naziści i jest historia, która mrozi krew w żyłach. To świetne połączenie kryminału, thrillera i sensacji, które rozpali Twoją wyobraźnię. Wioleta Sadowska, www.subiektywnieoksiazkach.pl
Data wydania: 2017-11-15
ISBN: 978-83-8083-725-6, 9788380837256
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 398

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wiedźmy Himmlera aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Czytada
2019-01-08
10 /10

Wiedźmy Himmlera to debiutancka książka Katarzyny Marciszewskiej. Nie ukrywam do jej zakupu zachęciła mnie okładka i intrygujący tytuł.
W Poznaniu na dachu Okrąglaka została zamordowana prof. Małgorzata Staroń-Matuszewska. Badaczka największego zbioru dokumentów masońskich w Europie. Sprawca pozostawił jej zwłoki w taki sposób, aby wskazywały na pochówek zaratusztriański. Wycięta litera H i liczba 1511 na ciele ofiary to cenne wskazówki dla podkomisarza Rogera Kality, który podejmie się rozwiązania tej tajemniczej zbrodni wraz z prokurator Emilią Zalewską tworząc zgrany duet.
Kto stoi za śmiercią kierowniczki filii biblioteki w Ciążeniu? Zazdrosna siostra Magdalena, a może jej własny mąż Grzegorz. Z biegiem wydarzeń krąg podejrzanych powiększa się. Komu zależało na smierci kobiety?
Odpowiedzi na te pytania i wiele innych poznacie sięgając po książkę. Czy warto?
Oczywiście. Nie obawiajcie się tajemniczej terminologii historycznej. Autorka w prosty i jasny dla czytelnika sposób wszystko dokładnie wyjaśnia. Już sama fabuła jest na tyle ciekawa, że zasługuje na uwagę. Znajdziecie tu wszystko czego potrzeba w dobrym kryminale. Mroczną zbrodnię i romans. Polecam fanom gatunku. Mam nadzieję, że Roger Kalita jeszcze Nas zaskoczy i przyczyni się do wyjaśnienia nie jednej zbrodni. Na co liczę.

| link |
@ejwa1960
2019-11-18
7 /10
Przeczytane 2018 Sensacja, thriller, horror,kryminał do biblioteki
@czerwonakaja
2019-11-07
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wiedźmy Himmlera. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl