Wielka Tajemnica

Maurice Maeterlinck
Wielka Tajemnica
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Na dnie wszelkich mitów odnajdujemy zawsze pełną niewiedzy ufność, będącą nastraszą z tajemnic ludzkich. Jednocześnie wtajemniczonym wyjaśniano, dlaczego wiedza, tak niebezpieczna dla tych, którzy nie są zdolni pojąć całej jej doniosłości, winna pozostać tajna. Musiało to oznaczać tylko tyle, że nigdy nie było i nie może być formuły stanowiącej klucz wszechświata. Być może prawdziwe laboratorium, z którego wyjdą odkrycia ostateczne, mieści się w nas samych? Być może tę prawdę znacznie lepiej od nas zrozumieli kapłani magowie wielkich religii pierwotnych? Przygotowywali się długo, zanim wkroczyli w duchowe domeny przyrody. Czuli, że nie wystarczy być uczonym - przede wszystkim trzeba zostać świętym... Wiedza tajemna zawsze była protestem wiernego tradycjom przedhistorycznym rozumu ludzkiego, przeciwko arbitralnym twierdzeniom religii publicznych i oficjalnych.
Tytuł oryginalny: Le Grand Secret
Data wydania: 1993
ISBN: 83-86120-00-2, 8386120002
Wydawnictwo: Pagmen
Kategoria: Ezoteryka
Stron: 176

Autor

Maurice Maeterlinck Maurice Maeterlinck
Urodzony 29 sierpnia 1862 roku w Belgii (Gandawa)
Maurice Polydore Marie Bernard, hrabia Maeterlinck – belgijski dramaturg, poeta, eseista, piszący w języku francuskim, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1911.

Pozostałe książki:

Inteligencja kwiatów Życie pszczół Życie mrówek Wybór dramatów Ślepcy Dramaty wybrane Gość nieznany Joyzella Symbolizm francuski Wielka Tajemnica Śmierć Życie przestrzeni Życie termitów
Wszystkie książki Maurice Maeterlinck

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wielka Tajemnica aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wielka Tajemnica. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl