Wiersze

Klemens Oleksik
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Wiersze
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Pierwsze próby literackie Klemensa Oleksika pochodzą z okresu pobytu w Górce Klasztornej. Wtedy zamieszczone one były w miesięczniku „Posłaniec Św. Rodziny”. Również publikował wiersze podczas II wojny światowej w wydawnictwach konspiracyjnych. Po 1945 roku swoje utwory drukował m.in. w tygodnikach „Odrodzenie” i „Życie Literackie”, „Twórczości”, „Nowej Kulturze”. Były to wiersze, opowiadania, utwory dla dzieci. Zamieszczał też twórczość w prasie codziennej. Radomski „Dziennik Powszechny” publikował w odcinkach dwie powieści o tematyce partyzanckiej: Spalone mosty i Zbrodnia Pawła Zadury. Pierwszą z nich można było przeczytać także w poznańskiej „Woli Ludu”.
Debiutem książkowym był tomik pt. Wiersze (1948), tematycznie związany z przeżyciami wojennymi i wspomnieniami z rodzinnych stron.
Data wydania: 1948
Wydawnictwo: Związek Literatów Polskich
Kategoria: Poezja polska
Stron: 80

Autor

Klemens Oleksik Klemens Oleksik
Urodzony 1 sierpnia 1918 roku w Polsce (Zwoleń na Kielecczyźnie)
Urodził się w rodzinie Wojciecha i Marianny z Kwiatkowskich. Pracował kolejno na poczcie, w kancelarii adwokackiej i w szpitalu we Włodawie. W latach 1935-1937 odbywał nowicjat w klasztorze Księży Misjonarzy w Górce Klasztornej. W 1937 roku przeniós...

Pozostałe książki:

Czarownica znad Bełdan Krewni mojej matki Cmentarz w lesie Dobre i złe przygody parobka Roztropka Krzak jałowca
Wszystkie książki Klemens Oleksik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Moje spotkania z Jezusem. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

4.03.2014

Moje spotkania z Jezusem. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej to miniaturowych rozmiarów książeczka skierowana do dzieci przygotowujących się do pierwszego pełnego uczestnictwa w Sakramencie Eucharystii. Publikacja ta nie tylko przygotuje ale będzie też miłą pamiątką tego wyjątkowego dnia. Posłuży też w bliższej i dalszej przyszłości. Znajdują się w... {} Recenzja książki Wiersze

Moja opinia o książce

Opinie

EM
2014-03-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Wiersze. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl