Wojna i miłość. Katarzyna i Igor

Jolanta Maria Kaleta
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Wojna i miłość. Katarzyna i Igor
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Poznali się na balu z okazji imienin carowej Aleksandry. To był pierwszy bal polskiej szlachcianki Katarzyny Jaxa-Raweckiej. Miała zaledwie siedemnaście lat, burzę niesfornych loków, a wieczorowa suknia uszyta z kremowej delikatnej tkaniny podkreślała jej smukłe kształty. Przetańczyła cały wieczór z carskim dragonem, porucznikiem Igorem Kaledinem. Gdy usłyszała od niego: „Cały mój świat to ty”, nie przypuszczała, że będzie musiała zdusić w zarodku kiełkującą w jej sercu miłość.

Nad Europę nadciągały bowiem ciemne chmury. Słychać było pierwsze pomruki Wielkiej Wojny...

Polski romans historyczny, jakiego jeszcze nie było! Wystawiona na ciężką próbę miłość Katarzyny i Igora splata się z dramatycznymi losami rodziny Jaxa-Raweckich, których wojenny czas rozdzielił i ubrał w mundury wrogich armii.
Data wydania: 2019-03-13
ISBN: 978-83-7515-553-2, 9788375155532
Wydawnictwo: Otwarte
Cykl: Wojna i Miłość, tom 1
Kategoria: Romans
Stron: 800
dodana przez: WolneLitery

Autor

Jolanta Maria Kaleta Jolanta Maria Kaleta
Urodzona 22 sierpnia 1951 roku w Polsce
Jolanta Maria Kaleta - od urodzenia wrocławianka, z wykształcenia historyk i politolog. Przez szereg lat pracowała we wrocławskich muzeach – Muzeum Sztuki Medalierskiej i Muzeum Historycznym. Uczyła we wrocławskich liceach historii i wiedzy o społecz...

Pozostałe książki:

W cieniu Olbrzyma Wojna i miłość. Andrzej i Halina Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny Zdrada. Tron we krwi Kłamstwo. Tron we krwi
Wszystkie książki Jolanta Maria Kaleta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Historyczna zawierucha

20.04.2020

⚔️ RECENZJA ⚔️ Jolanta Maria Kaleta: Wojna i miłość tom I. Katarzyna i Igor Przyznaję że do tej powieści zbierałam się dość długo. Nie przerażała mnie jej objętość, bo jeśli chodzi o dobre sagi rodzinne im grubsza tym lepiej, obawiałam się tylko, że gdy zacznę przepadnę na długie godziny... I oczywiście tak też się stało. Monumentalna i wzrusza... Recenzja książki Wojna i miłość. Katarzyna i Igor

Wojna i miłość. Katarzyna i Igor

29.06.2020

Katarzyna Pawłówna z Miechowa , 18 letnia dziewczyna wchodząca w dorosłe życie, żyjąca jak dotąd bez żadnych problemów w kochającej się rodzinie. Igor rosyjski oficer, rotmistrz kawalerii był też hrabią choć w czasach w których przyszło mu żyć tytuł ten stanowił okoliczność obciążającą. Miał 26 lat, przystojny odważny. Z Katarzyną poznali się na ... Recenzja książki Wojna i miłość. Katarzyna i Igor

Moja opinia o książce

Opinie

@agulkag
2022-03-31
Przeczytane

Pierwszy tom rodzinnej sagi Wojna i miłość przenosi nas w walki Polski o odzyskanie niepodległości. Bohaterami sa Katarzyna Jaxa Rawecka oraz Igor Kaledin carski dragon. Młodzi poznają sie na balu zorganizowanym z okazji imienin carowej Alekasndry. Kiełkujące uczucie niestety zostaje poddane okrutnej próbie, bowiem ojciec Katarzyny nie akceptuje związku córki z Moskalem.
Nadchodzaca wielka wojna rozdziela młodych. Dziewczyna odkrywa, że jest w ciąży, a jej rodzina uciekając przed skaldalem zmusza ją do niechcianego małżeństwa.
Rodzinne dzieje rozgrywaja sie na tle bardzo ważnych dziejowo wydarzeń. Oto nad Europę nadciąga widmo wielkiej wojny, która daje mozliowść odzyskania przez Polskę niepodległości. Dramat wojenny dotyka całe rodziny, które niejednokrotnie stają po przeciwnych stronach barykady. tak jest w przypadku braci Katarzyny, którzy wcieleni są do wrogich sobie armii.
W powieści nie brakuje okrucieństwa, które dodatkowo wzmacnia obecna sytuacja międzynarodowa, a zwłaszcza konflikt rozgrywający się za nasza wschodnią granicą. Ileż tu odniesień do walk toczacych się wtedy na tych terenach, ileż okrytnych scen, które można wpisać w to, co dzieje się na Ukrainie obecnie. Jak wiele wspólnego jest w tamtych walkach o wolność jak i w obecnych.
Autorka piekinie pokazała historie uczucia, które nie miało możliwości się rozwinąć, a jednak gdzieś głęboko trwało w sercach bohaterów. To też ogromna lekcja charakteru ludzi walczących o własny skrawek kraju, t...

× 7 | link |
@WolneLitery
2019-03-12
10 /10
Przeczytane

Jestem pewna, że musicie wpisać ją na
swoją czytelniczą listę i już w środę pobiec do księgarni i ją kupić.
Poznajemy w niej Katarzynę i Igora, Polkę i Rosjanina, szlachciankę i
dragona. Dwie pokrewne dusze, które połączyła miłość, a rozdzieliła
szalejąca wojna i próba odzyskania przez polaków niepodległości! Czy
różnice pochodzenia, kraju i frontu są w stanie ich połączyć na
zawsze, czy może nie będzie im to już nigdy pisane?
Książka liczy sobie 730 stron i są to najpiękniejsze strony jakie
miałam okazję ostatnio przeczytać. Opisy autorki, uczucia jakie
wywołuje, jej słowa i to jak wszystko przedstawia - PRZEPIĘKNE! Czułam
te promienie słońca, pachnącą maciejkę i widziałam te jabłonie i
grusze uginające się pod ciężarem owoców, a potem płakałam jak
czytałam o wojennej zorzy, morzu błota i ropiejących ranach. Byłam na
wielu frontach, w wielu szpitalach polowych, w ostrzeliwanych miastach
i pociągach, wraz z bohaterami żegnałam w tej książce kolejnych braci,
matki, żony i dzieci... Osoby, które odebrała nam wojna, choroba czy
starość i złamane serce.
Książka pokazuje ogrom bólu, tęsknoty i miłości. Pokazuje też siłę i
waleczność. Widzimy jakie żniwo zabrała za sobą ta wojna, widzimy jak
wiele osób jej zginęło i jak wiele my postaci musimy pożegnać. Podczas
czytania tej książki nie da się nie zapłakać! I to nie tylko z bólu,
ale też z radości. Radości, że pomimo wszystko niektórym naprawdę się
...

× 1 | link |
@z_glowawksiazkach
2020-06-18
9 /10
Przeczytane

Po książkę sięgnęłam przypadkiem, szukając czegoś w miejskiej bibliotece. Zainteresowała mnie piękna okładka, a zaraz po niej opis fabuły.
Akcja powieści osadzona została w bezwzględnych czasach I Wojny Światowej. Tytułowi bohaterowie to Polka - wnuczka powstańca styczniowego i rosyjski dragon. Młodzi, zakochani w sobie, ale niemogący być razem. Rozdzieleni najpierw przez rodzinę dziewczyny, a następnie przez wojnę. Przez cały czas trwania powieści czytelnik śledzi ich losy i żywi ogromną nadzieję, że w tej wojennej zawierusze Katarzyna i Igor zdołają się jednak odnaleźć.
Dużym plusem jest, że to nie jedyna historia, którą możemy śledzić. W powieści zostało ukazanych wielu ciekawych bohaterów, którzy zabierają nas w różne zakątki. Wraz z braćmi Katarzyny znajdujemy się na krwawych frontach wojny, a razem z jej wujem przenosimy się do spokojnego Petersburga, który z czasem ogarnia szał bestialskiej rewolucji. To co odrobinę męczyło mnie przy czytaniu, to długie, rozwlekłe opisy walk na froncie.
Książka jest wybitna nie tylko pod względem fabularnym, ale także historycznym. Autorka wiernie odtworzyła realia ówczesnej epoki, ale także mentalność tamtych czasów. (chodzi mi tutaj o głęboko zakorzeniony patriotyzm)
Bardzo pomocnym zabiegiem jest umieszczenie na początku powieści dwóch informacji. Pierwsza to spis wszystkich ważniejszych postaci wraz z informacjami biograficznymi. Przy tak wielowątkowym utworze łatwo można się zgubić w tym kto jest kim i jakie r...

| link |
@reniarenia
2020-11-30
7 /10
Przeczytane

Pomimo wojny, nienawiści, przeciwności ludzi i losu dwoje kochających się ludzi pozostaje sobie wiernymi ponad wszystko. Bardzo dobrze wplecione w fabułę powieści fakty historyczne. Opisy walk realistyczne, podobieństwo jak bohaterowie i ich przeżycia.
polecam ....

| link |
PA
2022-01-09
10 /10
Przeczytane
@justyna8166
2021-09-19
8 /10
Przeczytane
AG
2020-11-02
7 /10
Przeczytane
JO
2020-06-29
7 /10
Przeczytane
@coolturka104
2020-04-20
8 /10
Przeczytane
GU
2020-06-06
8 /10
Przeczytane
@oksiazkami
2019-11-11
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wojna i miłość. Katarzyna i Igor. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Wojna i miłość. Andrzej i Halina
Wojna i miłość. Andrzej i H...
Jolanta Maria Kaleta
8.6/10
Jeszcze na dobre nie przebrzmiały echa poprzedniej wojny, gdy świat stanął na krawędzi kolejnej kata...
Wojna i miłość. Wiktor i Hanka
Wojna i miłość. Wiktor i Hanka
Jolanta Maria Kaleta
7.7/10
Na fali odwilży po śmierci Stalina Andrzej Kaledin wychodzi z więzienia. Wraca do pracy w klinice....
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl