Wojny duszków

Wojny duszków
4.17
Ocena 4.17 na 5 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów
Krainie Duszków grozi niebezpieczeństwo. Zawiązano spisek na życie Purpuroweg...
Krainie Duszków grozi niebezpieczeństwo. Zawiązano spisek na życie Purpurowego Cesarza, a jego najbardziej zaufani dworzanie knują intrygi, które mają na celu osłabienie pozycji władcy. Na dodatek syn cesarza Pyrgus popada w konflikt z demonami i pozbawionymi skrupułów Duszkami Nocy. Jedynym ratu...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788373014992
Wydawnictwo: Rebis
Napisz swoją opinię

Opinie

@a_panko
@a_panko 2011-06-25
Przeczytane (2011-06-25)
To moja pierwsza książka autorstwa Brennan'a i szczerze mówiąc, troszkę się rozczarowałam. Książka zaczęła mi się podobać gdzieś od połowy, gdy akcja rozwinęła się na dobre. Na samym początku jakoś nie mogłam ogarnąć zmiany światów, ale gdy poznałam lepiej bohaterów powieści, było o wiele ciekawiej. Książka godna polecenia. Czytało się naprawdę szybko.
@szarikow
@szarikow 2011-04-28
Jedna z moich najlepszych książek. Nie mam po prostu słów. Coś niesamowitego! Fantastyka na najwyższym poziomie zdecydowanie. To jest bardzo oryginalna książka i chyba Brennan stworzył historię o duszkach jako pierwszy. Jak dla mnie bomba! Każdy nastolatek, który lubi coś zabawnego, a za razem pełnego zwrotów akcji to polecam.
@narratorka
@narratorka 2010-12-16
Przeczytane (2010-12-16)
Bardzo fajna ksiązka. lekka, przyjemna, pełna niespodziewanych zwrotów akcji. No i bardzo oryginalny pomysł. Najbardziej podobał mi się wątek ze skrzydłami motyla w świecie ludzkim i tym skrywającym tajemnicę starszym panem, który został klucznikiem. Ksiązka genialna, przeczytałam też resztę części. Polecam.
@agipi
@agipi 2011-04-13
Świetna książka. Dużo zwrotów akcji napięcia, ciekawych bohaterów, światów.. I tak przez wszystkie części, Herbie trzyma poziom ;)
@Skarletka
@Skarletka 2010-01-28
Przeczytane (2007-07-28)
Świetna książka - ta opinia nawet mnie zaskoczyła, gdyż nie jestem czternastoletnim chłopcem ;-)
@ChocoLatte
@ChocoLatte 2010-03-10
Spodobała mi się do tego stopnia, że sięgnęłam po drugą część. Warto było ;)
@Micki
@Micki 2010-04-05
Przeczytane (2007-07-28)
Polecam, świetna książka. Świat stworzony przez Herbie jest niesamowity.
@Ania.Kitty
@Ania.Kitty 2009-08-27
Przeczytane (2010-12-09)
Podobała mi się. Ciekawie napisana, szybko się ją czytało. Polecam! :)
@ciao_bella
@ciao_bella 2008-10-06
Przeczytane (2008-06-28)
Do miłośników kompletnych nie należę, ale powieść dość dobra.
HE
@Helcia 2009-10-03
Przeczytane (2007-07-28)
jest super:) dużo wątków, które potem łączą się w całość
Wojny duszków

Krainie Duszków grozi niebezpieczeństwo. Zawiązano spisek na życie Purpurowego Cesarza, a jego najbardziej zaufani dworzanie knują intrygi, które mają na celu osłabienie pozycji władcy. Na dodatek syn cesarza Pyrgus popada w konflikt z demonami i pozbawionymi skrupułów Duszkami Nocy. Jedynym ratunkiem dla księcia jest ucieczka do świata ludzi przez starożytny portal. Jednak po przejściu Pyrgus odkrywa, że znalazł się w niewłaściwym miejscu… Pierwszy tom niesamowitej, pełnej przygód opowieści dla nastolatków, w której fantazja miesza się z rzeczywistością, a niespodziewane zwroty akcji trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Wyraziście odmalowana i żywa opowieść, angażująca obsadę zupełnie niesamowitych postaci, składa się na cudowną, ekscytująca i wciągającą przygodę. WOJNY DUSZKÓW zostały sprzedane do 17 krajów świata, w tym m.in. do Chin, Japonii i Rosji. W Stanach Zjednoczonych książka zajęła 4 miejsce na liście bestsellerów dla dzieci i młodzieży „New York Timesa” oraz 1 miejsce na liście Top Ten U.S. Teen Pick (wyboru dokonują dzieci i młodzież). Cały czas pozostaje tam na czołowych miejscach list przebojów książkowych dla dzieci i młodzieży. Herbie Brennan jest autorem wielu książek dla dzieci i dorosłych. Niniejszą książką przygodową – skrojoną z prawdziwie epickim rozmiarem – dał krok w zupełnie nowy wymiar powieściopisarstwa, gdzie jego narracyjne talenty mogły wreszcie znaleźć ujście. A efekt jest nadzwyczaj godny uwagi. Herbie Brennan mieszka w hrabstwie Carlow, w Irlandii.

Współtworzący tą stronę
puchar @November @November pierwsza opinia