Wrocławska tancbuda

Barbara Rejek
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Wrocławska tancbuda
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

 
Wrocławska tancbuda to zbiór metafizycznych oraz reporterskich wierszy i opowiadań poetyckich, których akcja toczy się w enigmatycznej przestrzeni Wrocławia.

Książka składa się z trzech części: „Powodzianka”, „Poczekalnia W”, „Przystań nad Odrą”, które mogą być czytane oddzielnie, ale zebrane w jednym zbiorze najlepiej uwidacznia się ich filozofia i poetyka. 

Wrocławska tancbuda jest inspirowana twórczością Edwarda Stachury. Jest to jednak dzieło oryginalne, które w sposób aktywny, choć poetycki, pozwala czytelnikowi uczestniczyć w realnych wrocławskich zdarzeniach, takich jak: Powódź Tysiąclecia czy śmierć Zbigniewa Cybulskiego na peronie trzecim Dworca Głównego. 

Wrocławska tancbuda to refleksja nad kruchością bytu i niestałością szczęścia. 

Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-8119-586-7, 9788381195867
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 286
dodana przez: WystukaneRecenzje

Autor

Barbara Rejek Barbara J. Rejek – pedagog, nauczyciel, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci. Urodzona w Wodzisławiu Śląskim w 1975, zamieszkała we Wrocławiu od 1977, wiele lat spędziła na emigracji w różnych zakątkach świata ( Stany Zjednoczone Ameryki, Zjednoczo...

Pozostałe książki:

Powodzianka Poczekalnia W Boćko
Wszystkie książki Barbara Rejek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Odważny spacer po mieście...

7.05.2020

Wrocław. Miasto, które łączy most, jakby spajał jego dwie połówki.Ale Wrocław według mnie to w większej mierze poczekalnia, czyściec. Stoisz pomiędzy czymś. Sama nie wiesz do końca czym, ale jeden krok może zaważyć na dalszym życiu, nie-życiu. Jestem we Wrocławiu. Najpierw jest wieża ponad miastem i wieczór i pojawia się on. Potem jest powódź i... Recenzja książki Wrocławska tancbuda

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2020-03-31
6 /10
Przeczytane

Nie jest to łatwa lektura, ze względu na nieco chaotyczne prowadzenie poszczególnych wydarzeń. Trudno tu wymieniać głównych bohaterów, bo jest ich kilku, w zależności po które opowiadanie sięgamy. Zaletą książki jest właśnie możliwość czytania dowolnie wybranego utworu. Są wśród nich propozycje dla miłośników prozy, poezji, krótkich form literackich, które stawiają przed czytelnikiem pytanie o sens życia i własne istnienie. Obecny jest w nich przede wszystkim wątek miłości ale też przemijania, smutku, radości, śmierci i życia pozagrobowego. Historie ocierają się o realizm, mistycyzm, a nawet bajkę, gdyż autorka stworzyła krótkie świąteczne bajki filozoficzne o Edzikach. Nigdzie nie znalazłam ich tłumaczeń czy sensu użycia i trochę byłam tym poirytowana. Obecny w ich jest duch Edwarda Stachury, Zbyszka Cybulskiego, a przede wszystkim miłość do Wrocławia, o którym pisze w lirycznych słowach i malarskich opisach, jakby mówiła o ukochanej osobie. Można to poczuć niemal w każdym tekście.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/03/573-wrocawska-tancbuda.html

× 1 | link |
@aga.kusi_poczta.fm
2020-05-07
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wrocławska tancbuda. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl