Wrzenie. Francja na krawędzi

Anna Pamuła
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Wrzenie. Francja na krawędzi
Książka Wrzenie. Francja na krawędzi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Francja wrze. Czy terror i różne rozumienie miłości, nienawiści i prawdy doprowadzą ją do rewolucji?

Czy rodzice są odpowiedzialni za błędy swoich dzieci? – pyta Véronique, biała katoliczka, wcześniej obywatelka, a potem już tylko „matka terrorysty”. Czy żona poligamisty może się stać emancypantką? Jak obrzezane kobiety mogą odzyskać godność? Dlaczego Żydzi uciekają z Francji, a katolicy kłócą się o papieża? Jak współistnieć w różnorodności? Z losów bohaterów Wrzenia wyłania się obraz kraju w ciągłym napięciu i pełnego sprzeczności, ale też poszukującego wewnętrznego porozumienia. Czy jest na nie szansa?

"Przewodnikiem reporterki po Francji jest Ibrahim – radykalny muzułmanin z paryskich przedmieść, ekszłodziej i sprzedawca narkotyków, który umie czytać z ludzi i ma dar jasnowidzenia... To on daje czytelnikowi klucze do zrozumienia zmian, jakie zachodzą w jego ojczyźnie i w świecie. Świetny, mocny raport ze zmieniającej się na naszych oczach Europy."

Anna Dziewit-Meller

"Anna Pamuła od wielu lat tłumaczy mi Francję i tamtejszą wielokulturowość na potrzeby fi lmów i reportaży, które realizuję. Teraz brawurowo pisze o tym we Wrzeniu. Bo Francja wrze. Pod skórą tego kraju czuć mocny europejsko-arabsko-afrykański puls. I warto się w niego wsłuchać, bo wyzwania, z jakimi mierzy się dzisiejsza Francja, dotyczą całej Europy. Jak się odnaleźć w dobie największych w historii migracji, w miksie kultur, przekonań i wyznań? Jak miejsce, w którym człowiek przychodzi na świat, determinuje jego drogę życiową? Czy radykalizacja to wybór, czy raczej brak wyboru? Mocne i daje do myślenia. Polecam."

Martyna Wojciechowska

"To nie jest przyjemna lektura, bo Anna Pamuła prowadzi nas poza granicę komfortu, aż do jądra ciemności. Będziecie siedzieć w ławce z małymi muzułmanami, którzy nienawidzą Francji, drżeć o los Véronique, której syn związał się z ISIS, uciekać z Fantą z Republiki Mali od złego męża i zwiedzać z Ibrahimem najniebezpieczniejsze miejsce we Francji – muzułmańskie getto w 93. departamencie Paryża. Będziecie ginąć z żydowskimi dziećmi z Tuluzy, towarzyszyć małej Amal, którą mama wywiezie do Senegalu na wakacje, by tam ją obrzezać żyletką. Jedno jest pewne: ta książka nie pozostawi Was obojętnymi."

Cezary Łazarewicz

Data wydania: 2020-09-16
ISBN: 978-83-268-3253-6, 9788326832536
Wydawnictwo: Agora
Stron: 384
dodana przez: Vernau

Autor

Anna Pamuła Anna Pamuła
Urodzona w 1984 roku w Polsce
Anna Pamuła– reporterka związana z „Gazetą Wyborczą”. Studiowała stosunki etniczne i migracje międzynarodowe naUniwersytecie Jagiellońskim, a także afrykanistykę w Paryżu. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu, stypendystka The Ryoichi Sasakawa Youn...

Książki Anna Pamuła

Wszystkie książki Anna Pamuła

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kocioł wielkokulturowości.

22.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dziękuję wydawnictwu AGORA za możliwość zapoznania się z tą pozycją książkową. :) "Francja nie pozwala na moją asymilację, więc muszę się wymyśleć. Nie chcą mnie takim jakim jestem, więc żeby zachować honor, muszę się stać kimś innym. Nie Francuzem , to muzułmaninem." Cytat ten chyba najdosadniej określa francuski tygiel kulturowy i społeczny. Au... {} Recenzja książki Wrzenie. Francja na krawędzi

@agulkag@agulkag {}× 8

"Wrzenie. Francja na krawędzi" Anny Pamuły, czyli - bez uproszczeń...

19.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Mam siedmiu braci: dwóch to salafici, jeden jest Świadkiem Jehowy, dwóch głosuje na Front Narodowy. Zupełnie zwyczajna z nas francuska rodzina XXI wieku" Czytałabym "Wrzenie. Francja na krawędzi" jako doskonale napisany reportaż o problemach, o których mówi się od dawna, gdyby nie jedno zdanie, które spadło na mnie i czaiło się prawie na koń... {} Recenzja książki Wrzenie. Francja na krawędzi

@Orestea@Orestea {}× 6

Moja opinia o książce

Opinie

@agulkag
2020-09-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Orestea
2020-09-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Wrzenie. Francja na krawędzi”- Anna Pamuła

Książka Zero, zero, zero. Jak kokaina rządzi światem
Zero, zero, zero. Jak kokai... Roberto Saviano
{}7/10
W Zero, zero, zero Roberto Saviano sporządza mapę międzynaro...
Książka Zielony mózg
Zielony mózg Frank Herbert
{}7.2/10
Ludzkość toczy zażartą wakę ze zmutowanymi owadami, które op...
Książka Mała
Mała Edward Carey
{}9/10
Książka Roku "The Times". Olśniewająca, pełna cierpkiej ir...
Książka Warriors, Queens, and Intellectuals: 36 Great Women Before 1400
Warriors, Queens, and Intel... Joyce E. Salisbury
{}9/10
Throughout history, women have played integral roles in fam...
Książka The Vikings
The Vikings Kenneth W. Harl
{}10/10
As raiders and explorers, the Vikings played a decisive rol...

Cytaty z książki

O nie! Książka Wrzenie. Francja na krawędzi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe