Współczesny pieniądz w teorii i praktyce

Zenobia Knakiewicz
Współczesny pieniądz w teorii i praktyce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Monografia dotyczy najbardziej aktualnych zagadnień współczesnego pieniądza. Autorzy starają się odpowiedzieć na następujące pytania: * Czym jest współczesny pieniądz i jakie są jego właściwości? * W jaki sposób tworzy się dziś pieniądz i kształtuje jego zasoby? * Czyje teorie stanowią dziś podłoże kształtowania zasobów pieniądza? * Na czym polega współczesna polityka pieniężna i co stanowi przedmiot sporu? * Czy dla utrzymania stabilnego pieniądza zachodzi potrzeba koordynacji polityki pieniężnej i polityki fiskalnej? * Jakie istnieją związki między kursem walutowym a systemem walutowym oraz jaką rolę odgrywają kursy? * Jaki stosuje się dziś mechanizm tworzenia pieniądza krajowego? * Jaki jest mechanizm tworzenia i regulacji waluty wspólnej? * Jak funkcjonował wielonarodowy system pieniądza oparty na pieniądzu towarowym i jakie były główne przyczyny jego upadku? * Jak funkcjonował międzynarodowy system walutowy z Bretton Woods i co sprawiło, że upadł? * W którym systemie walutowym wykształciły się zasady funkcjonowania wielonarodowego systemu walutowego obszaru euro? * Jakie są zasady i właściwości systemu walutowego obszaru euro? * Jaki jest stan gotowości przystąpienia Polski do systemu walutowego obszaru euro?
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7417-148-9, 9788374171489
Wydawnictwo: Akademii Ekonomicznej w Poznaniu
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Współczesny pieniądz w teorii i praktyce? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Współczesny pieniądz w teorii i praktyce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl