Wspomnienia z lat katolickiej młodości

Mary McCarthy
Wspomnienia z lat katolickiej młodości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Mary McCarthy, urodzona w roku 1912, powieściopisarka, nowelistka i publicystka, uważana jest za jedną z najbardziej interesujących osobowości twórczych we współczesnej literaturze amerykańskiej. "Wspomnienia z lat katolickiej młodości" to autobiografia dość niezwykłego rodzaju. W ośmiu obszernych epizodach autorka opisuje swoje dzieciństwo i lata szkolne, tworząc znakomity obraz Stanów Zjednoczonych po I wojnie światowej, a zarazem błyskotliwy i urzekający portret artystki jako młodej dziewczyny.
Tytuł oryginalny: Memories of a catholic girlhood
Data wydania: 1968
Wydawnictwo: Czytelnik
Seria: Nike
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 394

Autor

Mary McCarthy Mary McCarthy, współczesna amerykańska powieściopisarka i nowelistka, uprawiająca również krytykę teatralna, literaturę eseistyczna, reportażową (m.in. "Venice Observed", "The Stones of Florence") oraz literaturę faktu (znakomite reportaże z Wietnamu...

Pozostałe książki:

The Stones of Florence and Venice Observed Grupa Birds of America Ptaki Ameryki 26 współczesnych opowiadań amerykańskich
Wszystkie książki Mary McCarthy

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wspomnienia z lat katolickiej młodości aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wspomnienia z lat katolickiej młodości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl