Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc

M. Sienkiewicz
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Jeśli czytając tę książkę, masz wrażenie, że to historia o Tobie, to masz rację.
To opowieść o tym, że najbardziej znienawidzić można kogoś, kogo się kocha.
Opowieść o miłości, którą każdy z nas przeżył, przeżywa lub chciałby przeżyć.
Pełna słów, których żałujemy, myśli, których się boimy, czynów, których się wstydzimy i momentów, które rozbawią nas do łez.
Zabójcza mieszanka sarkazmu i szczerości.
Zabawna.
Emocjonująca.
Szczera.

Czy na końcu jest happyend?
Data wydania: 2021-03-19
ISBN: 978-83-8219-121-9, 9788382191219
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 220
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

„Żyła tak, by każdy dzień innym był, jakby każdy dzień ostatnim miał być”.

WYBÓR REDAKCJI
11.04.2021

W tej pamiętnikowej opowieści jest wiele niewiadomych. Nie wiemy, czy autorem jest kobieta czy mężczyzna, nie znamy też imion głównych bohaterów. Jest to pewne celowy zabieg autora. Nadaje to tej lekturze waloru uniwersalności i ponadczasowości. Nie mamy konieczności umiejscawiania wydarzeń w konkretnej sytuacji czy okolicznościach. Ona ma być lek... Recenzja książki Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc

Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc

2.04.2021

„Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc” M.Sienkiewicz to nie jest typowa obyczajówka. W zasadzie nic tu nie jest typowe. Książka składa się z dwóch części, które wzajemnie się przeplatają. Pamiętnika – stanowiącego opis wewnętrznych przeżyć i uczuć towarzyszących pewnemu związkowi oraz rozstaniu. Krótkich rozdziałów będących czymś na kształt por... Recenzja książki Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc

"Robię krok do przodu. Jestem krok dalej od Ciebie." - Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc

24.03.2021

Miłość to nie tylko szczęście i pozytywne emocje. Niestety często zakochując się w drugim człowieku musimy być świadomi pewnego ryzyka. To nie tylko ryzyko bólu i rozczarowania, ale także całkowitej bezradności, która przychodzi, gdy nie ma już nikogo... Książka "Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc" to swego rodzaju pamiętnik kobiety, która to ... Recenzja książki Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc

Faktycznie wszyscy patrzymy na ten sam księżyc, ale każdy z nas widzi w nim coś innego.

10.04.2021

Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc… Proste, prawdziwe stwierdzenie, jak logiczne i z założenia oczywiste, a jednak ma w sobie pewną poetyckość. Na okładce w opisie znajduje się takie zdanie: „Jeśli czytając tę książkę, masz wrażenie, że to historia o Tobie, to masz rację”. A następnie pojawia się: „Opowieść o miłości, którą każdy z nas przeżył... Recenzja książki Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2021-04-10
5 /10
Przeczytane

„Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc” to spisana na nieco ponad 200 stronach historia pewnego związku, który autorka analizuje na wszelkie sposoby, ukazując proces rodzącej się miłości ale też powstającej niechęci, znużenia wzajemnych pretensji. Wylicza wiele „grzechów”jakie popełniamy w związkach, wytykając to, co go niszczy i sprawia, że osoby oddalają się od siebie coraz bardziej. Uświadamia, że często z małych okruchów żalu, złości, tworzy się ogromna kula niszcząca to, co było między dwojgiem osób – miłość.

Rozdziały mają charakter krótkich relacji i przemyśleń w kontekście opisywanego epizodu. Każdy z nich opatrzony został dokładną datą, która pozwala zorientować się w jakim momencie jesteśmy. Niestety, wydarzenia ułożone są niechronologicznie, co mi przeszkadzało w czytaniu. Nie raz musiałam poszukać wcześniejszego epizodu, by uzyskać ciąg zdarzeń, a to wprowadziło, według mnie, nieco chaosu w fabule. Raz jesteśmy na początku związku, za chwilę poznajemy sytuację kilka lat później, potem znowu powrót do wcześniejszych wydarzeń.

To tak jakby wyrzucić w górę kartki z zapisem poszczególnych dni w górę, pozwolić im opaść i złożyć razem w takiej kolejności, w jakiej się przypadkowo ułożyły.

Mimo tej jednej niedogodności, to bardzo prawdziwa, szczera i surowa opowieść o wspólnym życiu dwojga osób, którzy chcą stworzyć swój mały świat we własnych czterech ścianach.

Cała recenzja: ...

× 2 | link |
@jkucner618
2021-04-08
10 /10

Jestem w stanie powiedzieć, że wszyscy doświadczyli w swoim życiu cierpienia. Cierpienie, moi drodzy jest czymś nieuniknionym, przez co musimy przejść. Nie da się tego w żaden sposób przeskoczyć. Możemy jedynie leczyć nasze rany lub zapobiegać tworzeniu się nowych. Każdy wie, iż czynników powodujących cierpienie jest mnóstwo. Czy byłabym kłamcą, gdybym stwierdziła, że jednym z nich jest miłość? Absolutnie nie.

Miłość jak miłość, pewnie powiecie. Uczucie, które może być wieczne albo z czasem wygasa. Może miłości w ogóle nie było i nie będzie. O tym, jak trudna jest miłość, jak trudne jest życie z cierpieniem, opowiada w swojej bestsellerowej jak dla mnie powieści M. Sienkiewicz.

Ta piękna, ciemna oraz minimalistyczna okładka, na pewno nie mogła pozostać obojętna w zasięgu mojego wzroku. Od razu wiedziałam, że ta powieść będzie mocna. Nie jest to na pewno wyidealizowana historia o dwojgu ludziach zakochanych w sobie po uszy. Bardziej powiedziałabym, iż jest to powieść na temat nieszczęśliwej, toksycznej, ale nadal pasjonującej miłości, która zostawia bagaż doświadczeń i nieodwracalne piętno na przygnębionych kochankach. Pełna cynizmu, ukazuje prawdziwe, realne życie, którego faktycznie doświadczamy na co dzień. Musimy to sobie w końcu powiedzieć – miłość w większości przypadkach nie jest i nie będzie szczęśliwa.

"Co jest w Tobie takiego, że swoją dumę wyrzucę na śmietnik, by wrócić do Ciebie?"
...

| link |
@klaudia.brozyna2320
2021-05-13
9 /10

Nie mam pewności czy autorem jest kobieta czy mężczyzna – narratorem w książce jest kobieta, jednak ja mam nieodparte wrażenie, że pisał ją mężczyzna.

W książce bohaterowie nie mają imion, co odbieram jako celowy zabieg nadania historii uniwersalności i według mnie to ogromna zaleta. W powieści znajdziemy wiele pięknych metafor, przenośni, które nie są oczywiste. Pierwszy raz miałam ochotę wziąć flamaster w dłoń i pozaznaczać w tekście niektóre zdania a muszę podkreślić, że nigdy tego nie robię. Choć jest to pozornie banalna historia rozstania to ma w sobie tyle prawdy, tyle cennych rad i tak często uświadamia czytelnikowi (bynajmniej mi) pewne fakty, że moim zdaniem jest ona warta przeczytania. Było kilka fragmentów, które zadziałały mi na nerwy i być może nie powinny zostać tak przedstawione, ale tą ocenę zostawiam już waszym osobistym odczuciom.

Jeśli macie złamane serce, czekacie na miłość swojego życia – sięgnijcie po tą książkę.
Jeśli jesteście w związku sięgnijcie po nią i upewnijcie się, że chcecie w nim trwać do końca życia.
Jeśli nie chcecie mieć nic wspólnego z miłością – także sięgnijcie.
Jest dla każdego.

| link |
@kat.czyta
2021-04-29
9 /10
Przeczytane
@julcias01
2021-04-13
7 /10
Przeczytane
@malgosialegn
2021-04-11
6 /10
Przeczytane
SZ
2021-04-08
10 /10
Przeczytane
TY
2021-04-08
10 /10
Przeczytane
@recenzja_na_tacy
2021-04-02
1 /10
Przeczytane
@aggieczyta
2021-04-10
5 /10
Przeczytane
@read.my.heart
2021-03-24
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“O północy w sylwestra powiedzieliśmy sobie, że gdziekolwiek będziemy, musimy pamiętać, że zawsze patrzymy na ten sam księżyc.”
#
“Nie umiem być na Ciebie zła i to Ty mnie tego nauczyłeś.”
#
“Robię krok do przodu. Jestem krok dalej od Ciebie.”
#
“Jeśli mądre serce to zranione serce, to moje powinno mieć Nobla.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl