Wszystkie nasze sekrety

Martyna Szubert
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Wszystkie nasze sekrety
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Polska literatura dla młodzieży jeszcze nigdy nie była tak różnorodna. Dowodem na to jest wyjątkowa pozycja Wydawnictwa Młodzieżówka – debiut, który w oryginalny sposób łączy popularne wątki pobudzające emocje i wartościowy przekaz, cenny zarówno dla młodych, jak i ich rodziców.

„Wszystkie nasze sekrety”, to nieprzeciętny debiut Martyny Szubert, przepełniony wątkiem hate love, który stanowi polskie nawiązanie do serii After – tak popularnej wśród czytelników na całym świecie.

Elisabeth od zawsze miała talent do unikania kłopotów. Pomagało jej w tym skrupulatne planowanie każdej chwili życia. Dlatego też szczegółowo rozpisała sobie ostatnie wakacje przed rozpoczęciem studiów. Niespodziewanie w jej idealnie ułożonym życiu pojawia się Archer – arogancki, egoistyczny chłopak obracający się w towarzystwie szkolnej elity.

W jeden dzień niszczy wszystko, nad czym Elisabeth ciężko pracowała i proponuje jej układ. Chce, by ktoś tak ułożony jak Beth, udawał jego dziewczynę podczas spotkania z rodzicami. W zamian zobowiązuje się do naprawienia szkód, które wyrządził. Z każdą chwilą spędzona z Archerem na jaw wychodzi coraz więcej sekretów, a Beth zaczyna gubić się we własnych kłamstwach. Czy dziewczynie uda się odzyskać normalne życie, zanim zostanie ono doszczętnie zniszczone przez tajemnice?

Debiut Martyny Szubert, urodzonej w 2000 roku studentki dziennikarstwa, to nie tylko literatura dla młodzieży. To także doskonały argument do rozmowy o złożonej psychologii nastolatków – ich pasjach, problemach, lękach, kompleksach i namiętnościach. Główna bohaterka musi mierzyć się z pobytem ojca w więzieniu, z relacjami, które niekiedy spędzają sen z powiek, a na dodatek chce spełniać swoje marzenia. Autorka znakomicie łączy jej emocje na kartach książki, sprawia, że są niezwykle wiarygodne a przez to mogą stać się ciekawym studium przypadku także dla dorosłych, którzy na co dzień stykają się ze złożonym światem nastolatków.
Data wydania: 2021-06-23
ISBN: 978-83-66737-23-5, 9788366737235
Wydawnictwo: Młodzieżówka
Cykl: Sekrety i kłamstwa, tom 1
Stron: 308
dodana przez: katapika

Autor

Martyna Szubert Martyna Szubert
Urodzona w 2000 roku w Polsce
Martyna Szubert - debiutująca autorka. Na co dzień studiuje dziennikarstwo i wczytuje się w każdą książkę, która wpadnie jej do ręki.

Pozostałe książki:

Wszystkie nasze kłamstwa
Wszystkie książki Martyna Szubert

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Strata czasu

20.08.2021

Literatura młodzieżowa może być piękna i interesująca, ale częściej trafiam na tytuły naiwne i słabo dopracowane. Debiut Martyny Szubert niestety zalicza się do tej drugiej kategorii. W tekście znajdziemy zgrzyty i potknięcia, a logika bohaterów każe nam zastanawia się nad tym, ile oni tak właściwie mają lat. Infantylne pomysły utrudniały mi lektu... Recenzja książki Wszystkie nasze sekrety

@mewaczyta@mewaczyta × 4

lubię ich! :D

10.07.2021

Wszystkie nasze sekrety, to całkiem przyjemna, lekka młodzieżówka z wątkiem hate-love, chociaż akurat w tym przypadku, nienawiść i miłość, to trochę zbyt duże słowa, bardziej, nie lubię cię/wkurzasz mnie i zaczynam Cię trochę bardziej niż lubić ;) Ale to dobrze, nasi bohaterowie są w wieku licealnym, więc myślę, że brak tego wyolbrzymienia w ich r... Recenzja książki Wszystkie nasze sekrety

@Angel@Angel × 3

Wszystkie nasze sekrety...

31.08.2021

,,Wszystkie nasze sekrety" to debiut literacki Autorki Martyny Szubert. I uważam, że okazał się on udany. Serdeczne gratulacje. Elisabeth to grzeczna i ułożona dziewczyna, która ma już przygotowany plan na całe swoje życie. Ma również niezwykły cel, do którego dąży już od wielu miesięcy. Ale życie ma co do niej własne plany... Na drodze dziewczyn... Recenzja książki Wszystkie nasze sekrety

@paulinkaw@paulinkaw × 1

Relaksująca

23.07.2021

Książki młodzieżowe są bliskie mojemu sercu i chyba nigdy z nich nie wyrosnę. Ta historia bardzo mi się spodobała, spowodowała, że oderwałam się od codzienności, nadmiaru pracy i przeniosłam się w czasy, gdy sama chodziłam do liceum. Muszę przyznać, że były to wspaniałe chwile i lubię je wspominać. Ta powieść porusza problemy licealistów Beth i A... Recenzja książki Wszystkie nasze sekrety

@Izzi.79@Izzi.79 × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@__ksiazkowelove_m
2021-08-29
Przeczytane

Dorastające życie wśród tajemnic I układów wydaje się wręcz dziwne.Prawda? Wychowałam się w latach 90 i z tego co pamiętam moim największym problemem było to czy będę mogła wyjść z koleżankami na podwórko.A Wy co pamiętacie z dzieciństwa?

W książce #wszystkienaszesekrety @martyna.szubert.official od @wydawnictwomlodziezowka znajdziemy przeróżne sytuacje jakie mogą spotkać nastolatków.

Kiedyś było inaczej pomyślałam czytając tę książkę.

Lisa i Archer to na pozór inny świat.Ona skrupulatnie wszystko planuje,skupia się na nauce a on chłopak obracający się w towarzystwie szkolnej elity-syn dyrektora.Nie mają ze sobą nic wspólnego do czasu gdy Archer niszczy wszystko to co Elizabeth zbudowała.Z tej sytuacji jest wyjście,pytanie tylko czy nastolatkowie się dogadają.

Cieszę się,że mogłam zapoznać się z treścią tej lektury.Za moich czasów nie było tylu burzliwych sytuacji i ludzie darzyli się większym szacunkiem.A może nie widziałam,że dzieje się coś złego?Hmmm...Nie wiem.W każdym razie treść jaką przedstawiła nam Martyna Szubert jest ciekawa.Pomimo,iż to młodzieżówka znajdziemy tutaj sytuacje dość poważne i dlatego skłonna jestem stwierdzić,że książka zasługuje na uwagę.Autorka przenosi nas w świat,gdzie ludzie ze sobą konkurują,jak zmieniają się ich uczucia pod naciskiem sytuacji i przede wszystkim możemy zobaczyć jak brną ku dorosłości.Ta książka jest przestrogą bo nigdy nie wiadomo czym tak naprawdę zajmuje się druga osoba.Tylko odwaga i d...

× 1 | link |
@bookaholic.in.me
2022-03-28
6 /10

Sekrety. Chyba każdy człowiek jakieś ma. Powody są różne, czasem wstyd, czasem zwykła niechęć do poznania prawdy przez otoczenie. Jednak na dłuższą metę mogą być druzgocące dla psychiki człowieka, zwłaszcza jeśli chodzi o młodych ludzi i zwłaszcza jeśli takowe sekrety trzeba ukrywać nawet przed najbliższymi. Bo w zażyłych relacjach mogą stanowić milowy krok do ich zakończenia, nadużycia zaufania czy też stopniowego oddalania się od siebie. I właśnie tajemnice stanowią główny nurt książki, a wpływają one na wiele decyzji postaci i ich zachowanie, ostatecznie też na różnego rodzaju związki stworzone przez bohaterów. Liceum, naiwni nastolatkowie, pierwsze miłości, chwiejne przyjaźnie, elitarne grupy, problemy z rodzicami i kłopoty wśród rówieśników. To znajdziecie w pierwszym tomie przygód Beth i Archera.
Beth to dość nudna dziewczyna, która prowadzi nad wyraz spokojne, jak na nastolatkę, życie. Jej mama stara się chronić ją przed trudami, które zaplanował dla niej los, jednak i tak sytuacja z ojcem mocno się na niej odbija. Ma oddaną przyjaciółkę Ciri, z którą podziela marzenie wyjazdu na obóz, mogącego być przepustką do dobrych studiów. Stara się jak może uczyć jak najlepiej, uczestniczyć we wszystkich zajęciach pozalekcyjnych i nawet wolontariat jej niestraszny. Skrzętnie unika osób należących do "wyższych sfer" liceum i stara się nie wikłać w żadne kłopoty. A jednak dziwnym trafem pojawia się na celowniku syna dyrektora...
Archer korzysta ze swojej l...

| link |
@przyrodazksiazka
2021-08-30
10 /10
Przeczytane

Elisabeth, to osiemnastoletnia dziewczyna, której rozkład dnia jest bardziej poukładany od rozpiski w szkole. Zawsze planuje każdą chwilę starannie rozkładając sobie czas na naukę, przyjemności i rodzinę. Ma bardzo dobre wyniki w szkole i ceni sobie szczerość. Ma dobrą przyjaciółkę bez której jej świat byłby nudny i ojca, który nie zawsze ma dla niej czas. Choć mieszka z matką, to jednak czegoś jej w życiu brakuje.

Archer, chłopak z wyższych sfer i rozwydrzony bachor. Uważa się za pępek świata żyjąc w przekonaniu, że jako syn szanownego dyrektora, wszystko mu się należy. Potrafi być mściwy i zaborczy. W jednej chwili umie zniszczyć czyjeś marzenie, gdyż ma na to kaprys. Chociaż wydaje mu się, że pozjadał wszystkie rozumy, to jednak nie spodziewa się, co go jeszcze w życiu czeka.

Prawdziwa wybuchowa mieszanka temperamentów. Przez jedną chwilę zaczynają niemal skakać sobie do gardeł. Kilka złych słów wypowiedzianych na głos i cała masa kłamstw, by tylko przetrwać. Ona tłumaczy sobie tym, że przecież nie robi nic złego. To tylko jedno kłamstwo, potem niestety drugie i kolejne, gdyż niełatwo jest wybrnąć z zaistniałej sytuacji. Kilka wyrzutów sumienia, bo w końcu zawiodła sama siebie.
U niego działało to w odwrotną stronę. Nieprawda była mu znana niczym prawa ręka, którą zbyt mocno zaciskał na kierownicy. Drzemiąca samotność pośród setek ludzi, dla których musiał być twardy. I w końcu układ, który miał wszystko naprawić. Kilka czułych dotyków, muśnięć d...

| link |
@sylwia923
2021-07-30
7 /10
Przeczytane

"Wszystkie nasze sekrety" - Martyna Szubert

Elisabeth zamierza spędzić pierwsze tygodnie wakacji na letnim obozie naukowym. Ciężko pracowała, żeby się na niego dostać. Niestety jej wakacyjny wyjazd stanie pod znakiem zapytania, gdyż na jej drodze stanie Archer, syn dyrektora, chłopak ze szkolnej elity. Dziewczyna pewnego dnia zajmuje jego miejsce parkingowe a ten w ramach zemsty zalewa jej zadania kawą. W ten oto sposób niszczy jej przepustkę na obóz.

Lisa jest załamana ponieważ to było jej marzenie. Chłopak chcąc się zrehabilitować proponuje jej układ. Czy zgodzi się udawać jego dziewczynę? Czy ukrywanie prawdy będzie warte tego wszystkiego?

Beth jest spokojną, ułożoną nastolatką. Wolny czas spędza ze swoją przyjaciółką Ciri. Obydwie nie lubią imprezowego życia. Archer uważa ją za "nudną". Czy w jego towarzystwie dziewczyna się zmieni?

Archer natomiast jest jej zupełnym przeciwieństwem. Pewny siebie, arogancki dupek. Jest synek dyrektora, dlatego jego zachowanie uchodzi mu płazem. Czy chłopak jest z tego powodu szczęśliwy? W dodatku nie wszystko jest takie kolorowe i Archer zajmuje się czymś nielegalny. Czy ktoś odkryje jaką tajemnicę skrywa?

"Wszystkie nasze sekrety" to całkiem fajna lektura, młodzieżówka z wątkiem hate-love. Nie oczekujmy od bohaterów, że będą postępować jak dorośli w swoich poczynaniach, oni dopiero kończą liceum. Lektura nie jest wymagająca. Spędziłam z nią przyjemnie czas. Dość sporo się tu dzieje, dzię...

| link |
@wiktoria.wasilewska
2022-03-14
9 /10
Przeczytane

Gdzie zazwyczaj czytacie książki? 😊
Zdarza się Wam czytać poza domem?
Ja ostatnio lubuje się w czytaniu w autobusie, parku, na podwórku czy, tak jak to uchwyciłam na zdjęciu, kawiarni.

Swoją drogą główna bohaterka wraz ze swoją przyjaciółką uwielbiały przebywać właśnie w kawiarni, co pozwoliło mi się wczuć w niektóre sytuacje, sprawiając, że musiałam sprawdzać czy aby na pewno nie ma mnie obok dziewczyn😂.
*
To jest naprawdę dobrze napisany debiut!
Idealnie odzwierciedlony motyw hate-love, historia pełna przygód i niesamowitych emocji. Książki młodzieżowe mają to do siebie, że chce się ich czytać więcej i więcej. Lekkie, przyjemne, takie, dzięki którym oderwiemy się od pełnej stresu codzienności.

Podobało mi się to, co działo się między Archerem i Elisabeth. Z jednej strony odpychali się, a z drugiej nie mogli przestać o sobie myśleć.
Na dodatek los sprzyjał dwójce zakochanych, co i róż stawiając ich na swojej drodze.

Jednak zdarzały się momenty, że miałam chęć potrząsnąć Beth, odwieźć ją od niektórych decyzji i głupich pomysłów.
*
Archer, arogancki i bezkarny syn dyrektora i Elisabeth, pilna uczennica, mająca wszystko zaplanowane, porażająca narzuconymi przez siebie schematami. Ten duet aż prosi się o problemy i kłótnie. Nie mogę się doczekać aż sięgnę po tom drugi i dowiem się jak im się razem żyje, a przede wszystkim czy wrogo nastawieni uczniowie, dadzą o sobie zapomnieć.

A Wy mieliście już okazję poz...

| link |
@lunka.bookstagram
2022-04-26
7 /10
@za_czytamm
2022-04-19
7 /10
Przeczytane
@pola841
2022-03-27
6 /10
Przeczytane
@paulinkaw
2021-08-31
6 /10
@mewaczyta
2021-08-20
4 /10
Przeczytane 🍃 Współprace 🍃
@Izzi.79
2021-07-23
9 /10
Przeczytane
@Angel
2021-07-10
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wszystkie nasze sekrety. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Wszystkie nasze kłamstwa
Wszystkie nasze kłamstwa
Martyna Szubert
5.5/10
Wzajemna niechęć i udawany związek Elizabeth oraz Archera zmieniły się w prawdziwe uczucie. Są waka...
Powroty i wspomnienia
Powroty i wspomnienia
Sylwia Trojanowska
8.4/10
Odkrywanie rodzinnej historii to dla Magdaleny fascynujące, ale i bolesne wyzwanie. Chociaż Ludw...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl