Wychowanie bez wychowywania

Stefanie Stahl, Julia Tomuschat
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Wychowanie bez wychowywania
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

To zaproszenie. Zaproszenie dla ciebie, abyś nabrał dystansu do roli rodzica i ze spokojem, może nawet przy filiżance kawy, zastanowił się nad tym, co najistotniejsze. Nad relacją ze swoim dzieckiem i z samym sobą. To dużo łatwiejsze, niż myślisz, niezwykle interesujące i bardzo ważne!

To nie jest kolejny poradnik wychowawczy perfekcyjnego rodzica. Perfekcyjni rodzice zdarzają się tak samo rzadko jak perfekcyjne dzieci. WYCHOWANIE BEZ WYCHOWANIA oznacza skupienie się na relacji. Spróbuj MNIEJ DZIAŁAĆ, ale za to BYĆ BARDZIEJ ŚWIADOMYM rodzicem. Nie wiesz jak?

Autorki spokojnie i bez grożenia palcem poprowadzą cię na spotkanie z twoim wewnętrznym dzieckiem – dzięki temu być może uzmysłowisz sobie, jak wiele własnych ograniczeń przekazujesz dziecku i ile schematów wychowawczych nieświadomie powielasz. Uwolnij się od wzorców przekazanych tobie i stwórz dla swojego dziecka przestrzeń pełną miłość, akceptacji i przywiązania. Stefanie Stahl i Julia Tomuschat nie dają ci gwarancji, że uchronisz dziecko przed wszystkimi niebezpieczeństwami tego świata, ale dają poczucie, że możesz zadbać o atmosferę, w której można swobodnie wyrażać emocje, budować swoją autonomię i poczucie własnej wartości.

WSPARCIE I WOLNOŚĆ to najlepsze, co możesz dać swojemu dziecku, ale najpierw zaopiekuj się swoim wewnętrznym dzieckiem i zatroszcz się o siebie.
Tytuł oryginalny: Nestwarme, die Flugel verleiht
Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 978-83-8135-174-4, 9788381351744
Wydawnictwo: Otwarte
Kategorie: Wychowanie, Poradniki
Stron: 336
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Stefanie Stahl Stefanie Stahl
Urodzona 27 grudnia 1963 roku w Niemczech (Hamburg)
Stefanie Stahl jest niemiecką terapeutką, psychologiem oraz pisarką. Trudni się psychoterapią, a także pisze książki. Przez pewien czas pracowała także jako ekspert od psychologii w sądzie. Swoją karierę pisarską rozpoczęła w 2003 roku. Jej książki ...

Pozostałe książki:

Jak nie bać się bliskości? O budowaniu dobrych więzi Jak się dogadywać mimo różnic? Instrukcja obsługi typów osobowości Kochaj najlepiej, jak potrafisz! O sztuce bycia razem Odkryj swoje wewnętrzne dziecko Jak myśleć o sobie dobrze?
Wszystkie książki Stefanie Stahl

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wychowanie bez wychowywania nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@mamazonakobieta
2022-05-08
9 /10
Przeczytane

Nie ma idealnej metody na wychowanie dziecka, tak jak nie ma idealnych rodziców. Każdy z nas popełnia błędy, tylko nie każdy potrafi się do tego przyznać. Ja potrafię. Staram się wychowywać najlepiej, jak potrafię, jednak mam świadomość, że do ideału mi daleko.

Książka nie jest zwykłym poradnikiem jakich wiele na naszym rynku. To pozycja napisana przez dwie przyjaciółki, które dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Z książki dowiemy się m.in. że należy dbać również o siebie, własne emocje. Powinniśmy dawać dziecku przestrzeń, a jednocześnie wyznaczać pewne granice. Pozwalać popełniać własne błędy, a jednocześnie być obok, aby wyciągnąć pomocną dłoń. Bardzo ważna, a wręcz najważniejsza jest więź z dzieckiem i to właśnie o nią powinniśmy dbać (tylko nie przesadzać i nie mylić z nieodciętą pępowiną).

Napisana jest w ciekawy, przystępny dla każdego sposób. To sprawia, że czyta się ją z przyjemnością, a przeczytane informacje łatwo przyswoić.

„Wychowanie bez wychowywania. Jak podarować dziecku wolność i wsparcie” to moim zdaniem wartościowa pozycja, którą polecam wszystkim rodzicom oraz innym opiekunom dzieci.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/05/wychowaniebezwychowaniawydawnictwootwarte.html

× 2 | link |
@przyrodazksiazka
2022-05-09
10 /10
Przeczytane

Zapewne zastanawiacie się w jakim celu ukazują się te wszystkie poradniki, które według niektórych osób są nikomu niepotrzebne. Śmiem tutaj stwierdzić, że odkąd zaczęłam je czytać na wiele rzeczy w swoim życiu patrzę inaczej. Nikt nie lubi być pouczanym, bo skoro komuś wydaje się, że wie wszystko, to równie dobrze każdy z nas mógłby taki poradnik napisać. Wnioskiem w tym stwierdzeniu jest, by w ogóle tego nie czytać. Tu zaznaczam, że to błąd, bo każdy rodzic w swoim życiu macierzyńskim ma jakieś problemy, tylko się do nich nie przyznaje. Czytanie tego typu książek wcale nie oznacza, że z nami jest coś nie tak, tylko, że pragniemy zrobić wszystko, by stać się tym lepszym rodzicem, by nie załamywać się, kiedy nerwy przysłaniają nam dziecięce problemy i przede wszystkim , by przypomnieć sobie, że i my kiedyś byliśmy dziećmi i mieliśmy swoje potrzeby, których być może nasi rodzice nie umieli spełnić, bo nie wiedzieli nawet, że był jakiś problem. Z tego poradnika dowiecie się jak sprawić, by wasze dziecko się usamodzielniło i jak dać mu w tej drodze swoje wsparcie. Wszystko będzie opisane na podstawie trzech psychologicznych potrzeb naszego dziecka. Autorzy wyróżnili tutaj potrzebę więzi, autonomii i potrzebę własnej wartości.
Potrzeba więzi polega na adaptacji przez otoczenie. Tak jak i my, tak również dziecko pragnie być akceptowane przez rówieśników, gdyż jesteśmy gatunkiem stadnym i tylko tak możemy przetrwać. Kolejna potrzeba, która powinna się znaleźć w życiu każdeg...

| link |
MA
2022-05-20
9 /10

“Wychowanie bez wychowania” to kolejny poradnik, jaki dane mi było przeczytać w ostatnim czasie. Cieszę się, że po niego sięgnęłam , bo ukazuje trochę inny punkt widzenia niż ten, który znamy z tego typu pozycji. Tutaj nie dziecko jest w centrum, a rodzic. Rodzic jako osoba dorosła i jako dziecko, jego relacje z dziećmi tu i teraz, i relacje z jego rodzicami dawniej. To naprawdę ciekawy punkt do wyjścia nad wychowaniem własnych dzieci.
“Wychowanie...” składa się z wielu rozdziałów i podrozdziałów, także wiedza jest uporządkowana, a autorki poruszają wiele kwestii, np. więzi w rodzinie, wpływ mojego postrzegania świata na postrzeganie świata przez moje dziecko, rodzice dostosowani i autonomiczni, poczucie własnej wartości, towarzyszenie dzieciom w rozwijaniu skrzydeł, dbanie o siebie i dzieci, różne typy osobowości rodziców i dzieci, blokady emocjonalne i mnóstwo, mnóstwo innych. W każdym rozdziale znajdziemy kilka wysp refleksji: to ćwiczenia dla rodzica, które pomagają lepiej poznać siebie, swoje możliwości i ograniczenia, słabe i mocne strony, popracować nad sobą i dojść do źródła naszych zachowań. Jest to niezwykle cenna i ważna część tego poradnika, bo pozwala popracować nad sobą i myślę, że faktycznie może dać nam korzyści, ale też przynieść trochę smutku. Zmusza do powrotu w nieprzyjemne sytuacje z dzieciństwa i zmierzenia się z nimi. Wszystko dla dobra naszych dzieci 😉
Chyba nawet nie zdajemy sobie sprawy jak często nasze zachowania i postrzega...

| link |
MA
2022-05-03
9 /10

"Wychowanie bez wychowywania" czyli jak podarować dziecku wolność i wsparcie autorstwa Stefanie Stahl i Julii Tomuschat to kolejny poradnik, który trafił w moje ręce.
Jest to pozycja idealna dla każdego rodzica, bądź osoby spodziewającej się dziecka... :) Znajdziecie tu wskazówki jak wychować małego człowieczka, tak by wyrósł na wartościową osobę. Autorki udowadniają, że warto podejść do tematu ze spokojem, luzem i zadbać przede wszystkim o właściwą relację ze swoim dzieckiem.

Każdy z nas chce, by dzieci wyrosły "na ludzi", by poradziły sobie w życiu po "wyfrunięciu z gniazda". Nie ma idealnej recepty na sukces, w tej książce też jej nie znajdziecie. Wszyscy popełniamy błędy i nie ma perfekcyjnych rodziców... :)
Autorki pokażą nam jak odnaleźć swoje wewnętrzne dziecko i nie przekazywać im swoich własnych ograniczeń. Sama ostatnio złapałam się na tym, że czegoś się bałam i nie bardzo chciałam, żeby moje dziecko TO robiło... Tylko, że jej właśnie TO podobało się najbardziej, a lęk był zupełnie bezzasadny i próbowałam przelać go na tą małą, odważną istotkę.

Jak czytamy na okładce -należy uwolnić się od wzorców, które były przekazywane nam w dzieciństwie i stworzyć własną przestrzeń dla siebie i swoich pociech, która będzie wypełniona akceptacją, miłością i przywiązaniem.

Stefanie i Julia w swojej książce pokazują, że najważniejszą potrzebą psychologiczną każdego człowieka są: autonomia, więzi oraz potrzeba własnej wartości. Są to fundament...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Wychowanie bez wychowywania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl