Wypieranie prawa administracyjnego przez prawo cywilne. TOM III

Dariusz Kijowski, Patrycja Joanna Suwaj, Stanisław Prutis, Adam Doliwa
Wypieranie prawa administracyjnego przez prawo cywilne. TOM III
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja zawiera zbiór artykułów przygotowanych w związku ze Zjazdem Katedr Prawa i Postępowania Administracyjnego organizowanym w Białymstoku w dniach 23-26 września 2012 roku, zatytułowanym "Kryzys prawa administracyjnego w administracji publicznej". Wszystkie artykuły opublikowane zostały w czterech tomach zatytułowanych: Jakość prawa administracyjnego, Inflacja prawa administracyjnego, Wypieranie prawa administracyjnego przez prawo cywilne oraz Wykładnia i stosowanie prawa administracyjnego.
Wspólnym celem badawczym autorów niniejszego tomu jest próba zdiagnozowania czy, w jaki sposób i w których miejscach oraz ewentualnie dlaczego, prawo administracyjne (metoda władcza regulacji prawnej) jest wypierane przez prawo cywilne (kooperacyjna metodę regulacji prawnej). Opracowanie zawiera analizę prawa, także w oparciu o orzecznictwo sadowe, wyłącznie w kontekście problemów, jakie rodzi stosowanie metod władczej i kooperacyjnej.
Adresaci:
Odbiorcami książki są przedstawiciele nauki prawa publicznego, w tym zwłaszcza administracyjnego oraz prywatnego (cywilnego), jak również praktycy prawa zajmujący się "problemami brzegowymi", działający w na styku prawa administracyjnego i cywilnego.
Data wydania: 2012-09-10
ISBN: 978-83-264-5145-4, 9788326451454
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wypieranie prawa administracyjnego przez prawo cywilne. TOM III nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wypieranie prawa administracyjnego przez prawo cywilne. TOM III. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl