Zaginiony świat bieszczadzkiego kresu. Bojkowie, Żydzi, Polacy, Niemcy i Cyganie

Andrzej Potocki
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Zaginiony świat bieszczadzkiego kresu. Bojkowie, Żydzi, Polacy, Niemcy i Cyganie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Tamte Bieszczady to moja przepadła Atlantyda, której już nikt i nigdy nie zdoła wskrzesić ani nawet opowiedzieć, bo nie staje słów, żeby opisać ludzką wiarę i nadzieję, radość i smutek, miłość i udrękę, przywiązanie do ojcowizny i ból umierania z ręki kata, który jeszcze wczoraj był sąsiadem. W tym zaginionym świecie żyli obok siebie, ale przecież razem, ruscy górale zwani Bojkami, Żydzi, wśród których przeważali chasydzi, polska szlachta zagrodowa, osadnicy niemieccy gospodarujący tu na roli od siedmiu pokoleń i Cyganie mieszkający na obrzeżach wsi. I każdy z nich był tutejszy, czyli swój.
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-62076-25-3, 9788362076253
Wydawnictwo: Carpathia
Kategoria: Historia
Stron: 361

Autor

Andrzej Potocki Andrzej Potocki
Urodzony w 1947 roku w Polsce (Rymanów)
Z wykształcenia jest historykiem i animatorem kultury, jednak przez ostatnie piętnaście lat z powodzeniem uprawia zawód dziennikarza reportażysty. Publikuje w prasie regionalnej i ogólnopolskiej oraz realizuje materiały filmowe dla potrzeb telewizji...

Pozostałe książki:

Księga legend i opowieści beskidzkich Księga legend i opowieści bieszczadzkich Majster Bieda czyli zakapiorskie Bieszczady Księga legend karpackich Bieszczady. Góry magiczne
Wszystkie książki Andrzej Potocki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zaginiony świat bieszczadzkiego kresu. Bojkowie, Żydzi, Polacy, Niemcy i Cyganie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@chomycz.anna
2020-06-10
10 /10
Przeczytane

Pozycja wręcz obowiązkowa dla każdego miłośnika Bieszczad, ogrom wiedzy historycznej w niej zawartej zmienia sposób postrzegania i tak już cudownych miejsc oraz zaopatruje w niezbędną wiedzę. Szczerze polecam!

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Zaginiony świat bieszczadzkiego kresu. Bojkowie, Żydzi, Polacy, Niemcy i Cyganie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl