Zagubiona nieśmiertelność

Maksymilian Bron
Zagubiona nieśmiertelność
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Zagubiona nieśmiertelność” Maksymiliana Brona to krótka powieść obyczajowo – psychologiczna przedstawiająca losy człowieka, który przeżył mrok II wojny światowej. Sam autor powiada, że jego książka jest opowieścią o zwierzęcości, alkoholizmie, kłamstwie, o wypieraniu rzeczywistości z II Rzecząpospolitą, II wojną światową, PRL-em i III Rzeczpospolitą w tle. Ale w tej historii jest jeszcze coś. Maksymilian Bron chce nam powiedzieć, że człowiek bez miłości staje się zwierzęciem, istotą odhumanizowaną, która niszczy nie tylko swoje życie, ale i życie najbliższych oraz ich miłość. Traumatyczne doświadczenia z czasów wojny, życie naznaczone tragedią i złem, powoli zaczynają zmieniać głównego bohatera - Alberta w potwora, wkońcu godnego pożałowania, chorego starszego człowieka. „Zagubiona nieśmiertelność” jest książką o upadku człowieczeństwa wywołanym złem otaczającego nas świata. Upadku zaczynającym się w miejscu, gdzie człowiek zostaje pozbawiony największego daru – miłości.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7900-487-4, 9788379004874
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 64

Autor

Maksymilian Bron Maksymilian Bron Autor, który na co dzień mieszka i pracuje jako nauczyciel w Wejherowie już kilkakrotnie tego dowiódł. Za swoją pierwszą powieść „CV” otrzymał nagrodę specjalną w konkursie organizowanym przez Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego. Jeg...

Pozostałe książki:

Na wpółświadomy. Powtarzając za samym sobą Odwrotność Raju Ludzkie puzzle
Wszystkie książki Maksymilian Bron

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zagubiona nieśmiertelność aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zagubiona nieśmiertelność. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl