Zameczki podolskie na Kresach Multańskich. T. 3, Żwaniec, Paniowce, Czarnokozińce, Bar, Mohylów, Szarogród

Antoni Józef Rolle
Zameczki podolskie na Kresach Multańskich. T. 3, Żwaniec, Paniowce, Czarnokozińce, Bar, Mohylów, Szarogród
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Brudna mieścina rzucona na wzgórzystym brzegu prastarej rzeki słowiańskiej, znakomitą odegrała role, w dziejach Rzeczypospolitej; historya jej? to historya naszych dwuwiekowych zapasów z Turkami, Tatarami, Wołochami, Kozactwem, Ros-syą, ? tutaj początek tułactwa barskiego... Zmołdawianiona teraz, ani się domyśla dawnej przeszłości; żydzi ? jak brudne pasożyty, jak chwast rozpostarły się i z rublem a wagą w ręku marzą o zyskach jeno.. . starsi tylko ludzie poglądają na rozwalony zameczek, który od wieku narażony na zniszczenie, rozsypać się jednak nie może, choć nie jeden dzień krwawy przebrzmiał nad warownią kresową, dziś tak zalepioną brudnemi domostwami, że jej się doszukać trudno...
ISBN: 978-83-88841-95-8, 9788388841958
Wydawnictwo: GEBETHNER

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zameczki podolskie na Kresach Multańskich. T. 3, Żwaniec, Paniowce, Czarnokozińce, Bar, Mohylów, Szarogród aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zameczki podolskie na Kresach Multańskich. T. 3, Żwaniec, Paniowce, Czarnokozińce, Bar, Mohylów, Szarogród. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl