Zarys historii gospodarczej Polski

Janusz Skodlarski
Zarys historii gospodarczej Polski
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwsze, w pełni kompletne, nowoczesne opracowanie dziejów gospodarzych Polski w powiązaniu z elementami teorii ekonomii i historii myśli ekonomicznej. Książka: stanowi wstęp do nauczania ekonomii; prezentuje pełny wykład dziejów gospodarki polskiej, od zarania państwa do końca XX wieku; omawia ekonomiczne i polityczno-ustrojowe uwarunkowania zmian w gospodarce polskiej; ukazuje krótką analizę gospodarek innych krajów w danych okresach historycznych; posiada przejrzysty, chronologiczny układ. Podręcznik przeznaczony dla studentów wszystkich kierunków ekonomicznych; może też być przydatny jako pomoc dydaktyczna na wydziałach historycznych uniwersytetów i w wyższych szkołach pedagogicznych. Książka uhonorowana w roku 2001 Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.
ISBN: 978-83-01-15067-9, 9788301150679
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Janusz Skodlarski Janusz Skodlarski Janusz Skodlarski, prof. nauk ekonomicznych. Pracuje w Katedrze Historii Myśli Ekonomicznej i Historii Gospodarczej w Uniwersytecie Łódzkim. Autor i współautor wielu publikacji z zakresu historii gospodarczej i stosunków międzynarodowych, w tym popu...

Pozostałe książki:

Gospodarka światowa geneza i rozwój Przełomy polityczne w Polsce Ludowej a rozwój ruchu ludowego i związkowego Historia gospodarcza Gospodarka Światowa. Geneza i ewolucja - do czasów pandemii Religia a gospodarka. Judaizm – Chrześcijaństwo – Islam
Wszystkie książki Janusz Skodlarski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zarys historii gospodarczej Polski nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zarys historii gospodarczej Polski. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl