Zastosowanie technik komputerowych w rachunkowości : systemy małych i średnich przedsiębiorstw

Mariusz Andrzejewski
Zastosowanie technik komputerowych w rachunkowości : systemy małych i średnich przedsiębiorstw
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

APPLICATION OF COMPUTER BASED TECHNIQUES IN ACCOUNTING
Systems for Small and Medium Companies
Publikacja zawiera 21 zadań rozwijających umiejętność księgowania operacji gospodarczych w komputerowym systemie finansowo-księgowym. Treść zadań dotyczy:
ˇ procedury zakładania ewidencji nowego przedsiębiorstwa,
ˇ księgowania operacji finansowych, także w walutach obcych,
ˇ sporządzania bilansu zamknięcia, rachunku zysków i strat oraz sprawozdań finansowych dla Głównego Urzędu Statystycznego.
Zamieszczono tu także zadania polegające na symulacji operacji gospodarczych współdziałających ze sobą podmiotów. Wykonanie poleceń zawartych w tych zadaniach wymaga jednoczesnego prowadzenia ewidencji księgowej przez trzy osoby, ręcznego wypełnienia odpowiednich dokumentów księgowych i wymiany niektórych z nich między danymi podmiotami gospodarczymi w sposób odzwierciedlający obieg tych dokumentów w rzeczywistości.
Autorzy niniejszego zbioru posłużyli się przykładem jednego z modułów systemu finansowo-księgowego, ale opisane zasady prowadzenia ewidencji księgowej za pomocą komputera są identyczne dla innych programów tego typu.
W książce zostały także omówione prawne aspekty obsługi komputerowego systemu finansowo-księgowego, podstawy obsługi tego systemu na przykładzie modułu "Finanse i księgowość" programu Symfonia oraz sposoby dekretacji operacji gospodarczych.
Do zbioru zadań jest dołączona PŁYTA CD-ROM zawierająca wersję demonstracyjną całego pakietu Symfonia.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-89355-22-5, 9788389355225
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska

Autor

Mariusz Andrzejewski Mariusz Andrzejewski
Urodzony 1 lipca 1971 roku w Polsce
dr hab. Mariusz Andrzejewski, prof. UEK - polski ekonomista, menedżer, inżynier i urzędnik państwowy, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, w latach 2005–2006 podsekretarz stanu w Minist...

Pozostałe książki:

Rachunkowość a ujawnienie informacji przez spółki giełdowe Komentarz do ustawy o biegłych rewidentach i ich samorządzie Innowacyjny produkt finansowy wspierający rozwój gospodarki mieszkaniowej w Polsce Nowoczesne instrumenty finansowe wspierające rozwój mieszkalnictwa w Unii Europejskiej i w Polsce Sprawozdawczość i rewizja finansowa wobec wyzwań XXI wieku
Wszystkie książki Mariusz Andrzejewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zastosowanie technik komputerowych w rachunkowości : systemy małych i średnich przedsiębiorstw nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zastosowanie technik komputerowych w rachunkowości : systemy małych i średnich przedsiębiorstw. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl