Zauroczony książę

Judith A. Lansdowne
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Zauroczony książę
Książka Zauroczony książę
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Nie pierwszej młodości, ale przystojny, wykluczony z towarzystwa, ale majętny, niby wolny, ale z ośmiorgiem dzieci na karku - oto książę Abbercombe, budzący albo uwielbienie, albo nienawiść! Wielki świat postanawia pokazać przybyłym do Londynu pariasom, gdzie ich miejsce. A fronty są tym boleśniejsze dla księcia, że świadkami jego poniżenia, a nawet obiektem wzgardy stają sie jego ukochane dzieci. W trakcie jednej z wyjątkowo nieprzyjemnych scen w muzeum panna Olivia Willburton-Smythe, bierze w obronę księcia i niemal zmusza go, by wraz z córkami opuścił salę w jej towarzystwie. Abbercombe bynajmniej nie czuje wdzięczności do uderzająco pięknej Olivii. Czy zdoła jednak oprzeć się jej urokowi? Kogo pierwszego dosięgnie strzała Amora?
Tytuł oryginalny: The bedeviled duke
Data wydania: 2005
ISBN: 83-7264-223-0, 8372642230
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Cykl: Romanse Classic
Stron: 319
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Judith A. Lansdowne (ur. 1944r.) uczestniczyła w American Academy of Dramatic Arts w Nowym Jorku, a następnie przez kilka lat podróżowała po kraju jako aktorka i lalkarz zdobywając tytuł licencjata w języku angielskim na Uniwersytecie Wisconsin-Parks...

Książki Judith A. Lansdowne

Wszystkie książki Judith A. Lansdowne

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Zauroczony książę" - romansowy łobuz

Tytuł, ładnych parę lat temu, podsunęła mi pewna życzliwa dusza, zarzekając się, że "Zauroczony książę" mnie nie zabije, za to pozwoli przyjemnie spędzić czas. W tym czasie romanse lubiłam bardzo słabo, więc krzywiłam się, bo to, bo śmo, bo byłam niemądra i nie miałam racji. Miałam za to świetną rozrywkę i, bywało, że kłopot z utrzymaniem powagi. Wbrew zaporze gatunkowej jaką stanowi samo słowo romans, książka romansem nie jest. Bądźmy szczerzy - pierwsze skrzypce grają tu dzieci kapitana Krętacza, a w zetknięciu z tą dziką czeredką wszystko inne traci na znaczeniu. Patrząc na siłę żywiołu, ... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@katala
@katala
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Historycznie

Dawno nie czytałam tak pokręconej książki. Normalnie jest wszystko, wszelkie niemożliwości i nieprawdopodobieństwa skumulowane w ilościach przekraczających średnią przypadającą na jeden romans, tutaj wyskakują co strona.
Pewnie, że urokliwe są dzieciaki. Muszą być. Jak już człowiek i jego rozum przetrawi możliwość urodzenia czterech par bliźniaków. Jednojajowych. Jednopłciowych w parach. O, losie.
Uwielbiam dzieci w książkach, tutaj są podstawą. I znacznie przyćmiewają pannę Gilbujdasmyk czy Kapitana Krętacza i wszelkich innych językowo poprzekręcanych bohaterów. Wszystko stoi na głowie, a sens i logika trzaska na łączeniach i pęka w szwach. Ale całość, ku mojemu bezbrzeżnemu zdumieniu, trzyma się kupy. W niektórych momentach na granicy totalnego ryzyka, ale śmiało można przeczytać, choć ja musiałam robić przerwy, bo traciłam zrozumienie w ilości bohaterów i ich znaczenia dla sprawy.
I tak na serio, to chyba, po wewnętrznej akceptacji zwariowania całości, to była rzecz, która najbardziej mi przeszkadzała. W pewnym momencie w tych napadach, obronach, kto z kim i przeciw komu, kto kogo i dlaczego, porwaniach i pojedynkach i odbijaniu rannych bohaterów, straciłam fabułę. Czytałam dla totalnego odprężenia, z wyłączeniem krytycyzmu i nastawieniem, co jeszcze 4 x 2 wyczyni
W totalnie rozrywkowym charakterze tej książki zdziwiła mnie utrata ręki przez Harry’ego. Nie jestem w stanie znaleźć na to wytłumaczenia, a zachowanie dzieciaków i ich żarty o jej braku, wyda...

{} | link |
@Jagrys
2019-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Sympatyczne Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Zauroczony książę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}