Zdrowe życie z Hildegardą z Bingen. Naturalne sposoby leczenia i odżywiania

Günther H. Heepen
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Zdrowe życie z Hildegardą z Bingen. Naturalne sposoby leczenia i odżywiania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Hildegarda z Bingen pozostawiła nam rewolucyjnie nowoczesny sposób leczenia, o którego skuteczności przekonuje się coraz więcej osób. Opiera się na pięciu filarach: odżywianie, środki lecznicze, post, sposoby oczyszczania organizmu oraz zabiegi fizjoterapeutyczne, styl życia oraz terapia duszy.
Publikacja zawiera dokładne opisy ponad 40 receptur, pokazujących, jak można samemu przygotować środki lecznicze i na co one pomagają. Ponadto jest opis 12 najważniejszych roślin leczniczych Hildegardy o największym spektrum działania. Ze skarbnicy medycyny Hildegardy przypisano też odpowiednie środki lecznicze dla ponad 60 dolegliwości. Dodatkowo książka zawiera 22 przepisy na pyszne potrawy, które pokazują, co można wyczarować w kuchni w oparciu o wskazówki Hildegardy dotyczące żywienia.
Zdrowe życie z Hildegardą z Bingen. Naturalne sposoby leczenia i odżywiania – opis wydawcy

Data wydania: 2020
ISBN: 978-83-8144-056-1, 9788381440561
Wydawnictwo: Jedność
Stron: 240
dodana przez: Anna30

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zdrowe życie z Hildegardą z Bingen. Naturalne sposoby leczenia i odżywiania aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Anna30
2020-06-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Książka pt. ''Zdrowe życie z Hildegardą z Bingen. Naturalne sposoby leczenia i odżywiania'' autorstwa Günther H.Heepen wzbudziła we mnie od samego początku ogromne zainteresowanie ze względu na zamieszczoną w niej główną tematykę zdrowotną.

Autor w tej książce przedstawił z użyciem barwnego języka biografię Hildegardy z Bingen, kim była, jak żyła, kiedy pojawiły się jej pierwsze uzdolnienia do tworzenia nowych medycznych receptur leczniczych dzięki, którym wielu korzystających z jej wskazówek i poznających je, aby mogli stosować w praktyce ku byciu zdrowym i czerpać siły na każdy dzień.

Któż z nas nie chciałby odżywiać się zdrowo i leczyć dzięki naturalnym sposobom, gdyż są one najlepszym lekarstwem na poprawę zdrowia oraz służą ku lepszemu samopoczuciu się.

Bogactwo przekazanej wiedzy z zakresu zdrowego leczenia sposobami naturalnymi, które przekazała Hildegarda z Bingen uświadamia nam pokrótce, że można żyć zdrowiej i przestawić się na nowy zdrowy styl życia. Należy dbać nie tylko o ciało, lecz także o duszę – jak twierdzi święta Hildegarda.

Opisane przez Hildegardę zagadnienia dotyczące wiedzy medycznej zostały trafnie przez nią zauważone, a w tym rośliny lecznicze. Leczenie według jej sposobów chorób i różnych związanych z nimi dolegliwości może mieć zastosowanie w praktyce. Można tu znaleźć receptury na zdrowe produkty lecznicze: maści, napary, wywary, eliksiry.

Dodatkowym elementem w tej książce jest zastosowana kolorowa...

{}× 8 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Zdrowe życie z Hildegardą z Bingen. Naturalne sposoby leczenia i odżywiania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl