Znów mogę cię zobaczyć

Ann Liang
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Znów mogę cię zobaczyć
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

W tym świecie za marzenia płaci się sekretami

Alice Sun zawsze czuła się niewidzialna w elitarnej szkole pełnej bogatych i sławnych dzieciaków. Jasne, jest najlepszą uczennicą, ale i to niebawem się skończy, bo rodziców nie stać już na wysokie czesne. I jakby w jej życiu było mało problemów, Alice nagle odkrywa, że… naprawdę potrafi znikać!

Początkowo nie jest tym zachwycona, ale niespodziewana moc okazuje się jej wielką szansą. Ile są w stanie zapłacić jej koledzy i koleżanki, by poznać sekrety, które może wykraść tylko ktoś niewidzialny? Czy ta kwota wystarczy, żeby mogła dokończyć naukę w Akademii Airington?

Jednak nie może działać sama. Żeby jej plan się powiódł, Alice potrzebuje pomocy swojego największego rywala – bogatego, denerwującego i nieziemsko przystojnego Henry’ego Li.

Jak daleko posunie się Alice, BY W KOŃCU KTOŚ JĄ ZAUWAŻYŁ?

Wydanie 1 - Wyd. Znak Literanova
Tytuł oryginalny: If You Could See the Sun
Data wydania: 2024-02-13
ISBN: 978-83-240-9665-7, 9788324096657
Wydawnictwo: Znak
Seria: Perseidy
Kategoria: Fantasy
Stron: 352
dodana przez: effyxcigarettes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kiedy chcesz zostać zauważony, a stajesz się niewidzialny

19.02.2024

Alice Sun jest jedyną dziewczyną o słabym statusie materialnym w swojej szkole. Różni się od tych wszystkich osób, którzy mają sławę i pieniądze. Ciężko pracuje na swoje sukcesy w nauce. Jedną z osób, która z nią konkuruje w szkole i zarazem jej największym wrogiem jest Henry, któremu z pozoru wszystko łatwo przychodzi – popularność, pieniądze i d... Recenzja książki Znów mogę cię zobaczyć

@Bookallia@Bookallia × 7

Z tej historii wybrzmiewa naprawdę ważny przekaz, którego elementy autorka przemyciła między ...

10.02.2024

"To kompletne bzdury: urodziłam się tutaj, w Pekinie, a do Kalifornii przeprowadziliśmy się z rodzicami dopiero, gdy miałam siedem lat. Jeśli zaś chodzi o bycie bogatą... Nie. Nieważne. Oczywiście, że nie zawrócę, żeby to wyjaśnić. Poza tym wystarczająco dużo razy opowiadałam obcym ludziom historię swojego życia, by nauczyć się, że czasem łatwiej ... Recenzja książki Znów mogę cię zobaczyć

Znów mogę cię zobaczyć

18.02.2024

📚📚📚📚📚📚📚📚 "Czasami wszechświat oferuje nam rzeczy, których wydaje nam się, że chcemy, a okazują się one przekleństwem." 📚📚📚📚📚📚📚📚 Czuliście się kiedyś jakbyście byli niewidoczni? Alice Sun czuje się tak każdego dnia. Alice to jedna z najlepszych uczennic prestiżowej Akademii Airington, dorównuje jej tylko Henry Li. Jej największy rywal i wróg n... Recenzja książki Znów mogę cię zobaczyć

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Lettoaletto
2024-02-24
7 /10

"Przez całe życie pragnęłam być widziana, ale uświadomiłam sobie także, że gdy ludzie patrzą ze zbyt małego dystansu, nieuniknione jest to, że zobaczą też rzeczy paskudne - jak drobne pęknięcia na eleganckim wazonie, które widać dopiero przy szczegółowych oględzinach."

Bohaterka debiutanckiej książki Ann Liang pewnego dnia odkryła w sobie dar niewidzialności, jednak nie wszystko było tak fascynujące, jak się wydaje. 😉

Alice nie kontrolowała swojego znikania, działo się to niezależnie od jej chęci, ale i tak postanowiła w jakiś sposób to wykorzystać.
Jej rodzice nie mogli dłużej pozwolić sobie na finansowanie jej irracjonalnie kosztownej edukacji w Airington, więc dziewczyna zapragnęła sama zarobić i zagwarantować sobie przyszłość.
Poziom jej desperacji pokazuje fakt, że z prośbą o pomoc zwróciła się do swojego szkolnego arcywroga.
Czy Henry Li okaże się takim strasznym dupkiem, za jakiego go miała?
A może nie wszystko widać na pierwszy rzut oka?😉

Razem stworzą system, dzięki któremu Alice będzie mogła wykorzystać swoją niewidzialność, wykonując przeróżne zlecenia od swoich kolegów.
"Duch Pekinu" stanie przed kilkoma trudnymi wyborami i przekona się, czy bycie nim musi mieć swoje konsekwencje.

"Znów mogę cię zobaczyć" to książka, która od pierwszych stron szalenie mnie wciągnęła do świata Alice. Ta z pozoru prosta fabuła kryje w sobie mnóstwo ciekawostek, nie tylko na temat Chin, chińskiej kultury i mentalności, ale ...

| link |
ZA
@zaczytaniania
2024-02-16
8 /10

Alice Sun uczy się w elitarnej szkole, do której uczęszczają dzieci z dobrych i bogatych domów. Dalsza obecność dziewczyny w Airington stoi pod znakiem zapytania. Mimo że jest jedną z najlepszych uczennic, to jej rodziców nie stać na coraz wyższe czesne. Stypendium, które otrzymuje, to niestety kropla w morzu. Pewnego dnia Alice…znika. Sytuacja zaczyna powtarzać się zawsze w najmniej oczekiwanym momencie. Dziewczyna szuka pomocy u swojego największego szkolnego rywala, Henry'ego Li. Wspólnie postanawiają wykorzystać niezwykły dar Alice. A rówieśnicy są zdolni zapłacić krocie za odkrywanie sekretów innych. Czy Sun posunie się za daleko, tylko po to, żeby zostać w ukochanej szkole?

Dla dziewczyny kontynuowanie nauki w tym elitarnym miejscu jest równoznaczne z osiągnięciem sukcesu w przyszłości. Może, kiedy tak się stanie, w końcu zostanie dostrzeżona i doceniona?

Przeczytałam tę książkę na raz, a to chyba świadczy o tym, jaka ona była dobra. Historia dziewczyny, która chciała zostać zauważona, a pewnego dnia zaczyna znikać, to przede wszystkim świetny pomysł na fabułę. Potencjał tej książki został wykorzystany na max. Aż trudno uwierzyć, że to debiut literacki.

“Znów mogę cię zobaczyć” to niezwykle dojrzała młodzieżówka. Porusza problemy społeczne, a sam wątek niewidzialności pokazuje, że człowiek w akcie desperacji jest w stanie przekroczyć różne granice, aby tylko spełnić swój cel.

...

| link |
@Bookallia
2024-02-19
9 /10
Przeczytane
@agnban9
2024-02-18
8 /10
Przeczytane
@xbooklikex
2024-02-10
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Znów mogę cię zobaczyć. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl