Zobaczyć łosia. Historia polskiej edukacji seksualnej od pierwszej lekcji do internetu

Agnieszka Kościańska
1.5 /10
Ocena 1.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Zobaczyć łosia. Historia polskiej edukacji seksualnej od pierwszej lekcji do internetu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
1.5 /10
Ocena 1.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Ta historia zmagań z niewiedzą i podwójnymi standardami zaczyna się pod koniec XIX wieku, kiedy mężczyźni uczyli się seksu od prostytutek, a powszechność wstydliwych chorób była tajemnicą poliszynela. Jest to pierwsza krytyczna praca o polskim wychowaniu seksualnym w XX wieku. Dowiemy się z niej, jak to się stało, że nagle na początku stulecia bocian przestał podrzucać dzieci, a opowieści o kwiatkach i pszczółkach już nie wystarczały dorastającym dziewczętom i chłopcom. Poznamy kobiety i mężczyzn, którzy mieli odwagę zmienić to, jak pisano o seksie. Zrozumiemy, co wspólnego z pożyciem ma obserwacja łosi. Zajrzymy do podręcznika szkolnego, który komuniści skazali na przemiał, by nie urazić wiernych, i zobaczymy, że nie wszystkie spiżowe postaci polskiej seksuologii zasługują na bezkrytyczny kult. Wreszcie usłyszymy ludowe pieśni dostarczające więcej informacji niż postępowe poradniki.
Data wydania: 2017-06-21
ISBN: 978-83-8049-526-5, 9788380495265
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: Poza serią
Stron: 424

Autor

Agnieszka Kościańska Agnieszka Kościańska
Urodzona w 1976 roku w Polsce
Agnieszka Kościańska – pracuje w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka książek Płeć, przyjemność i przemoc (2014), Potęga ciszy (2009) oraz Zobaczyć łosia. Historia polskiej edukacji seksualnej od pierwsz...

Pozostałe książki:

Odejdź. Rzecz o polskim rasizmie Płeć, przyjemność i przemoc Zobaczyć łosia. Historia polskiej edukacji seksualnej od pierwszej lekcji do internetu Antropologia seksualności. Teoria. Etnografia. Zastosowanie Instruktaż nadmierny. Historia pewnej przygody seksualnej Kobiety i religie Kościół, państwo i polityka płci Potęga ciszy
Wszystkie książki Agnieszka Kościańska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zobaczyć łosia. Historia polskiej edukacji seksualnej od pierwszej lekcji do internetu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Zorg
@Zorg
2023-07-06
1 /10
GA
@garbos
2020-11-19
2 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Zobaczyć łosia. Historia polskiej edukacji seksualnej od pierwszej lekcji do internetu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl