Żony nazistów. Kobiety kochające zbrodniarzy

James Wyllie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Żony nazistów. Kobiety kochające zbrodniarzy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Gdy świat cierpiał głód, one żyły w przepychu, wśród zrabowanych dzieł sztuki, niewolniczej służby, jedząc warzywa i owoce z ogrodów uprawianych przy obozach koncentracyjnych. Kochały, kłóciły się, rywalizowały o pozycję w oczach wielbionego Hitlera. Nieostrożne zachowanie kobiety mogło zniszczyć karierę i reputację męża w oczach nazistowskiej elity. Niemieckie żony stały u boku hitlerowskich zbrodniarzy, równie gorliwie jak oni wyznając nazistowską ideologię. Jakimi kobietami były Gerda Bormann, Magda Goebbels, Carin i Emmy Goering, Ilse Hess, Lina Heydrich i Margaret Himmler, żony i przyjaciółki luminarzy III Rzeszy. Czy miały na nich wpływ? Ile wiedziały? Kobiety nazistów nie były postaciami drugorzędnymi, nieświadomymi czynów bliskich im mężczyzn. Życie u boku potwora było wyborem każdej z tych kobiet. Ta książka przywraca im miejsce na pierwszym planie niechlubnej historii. 
Tytuł oryginalny: Nazi wives
Data wydania: 2020-03-25
ISBN: 978-83-268-3251-2, 9788326832512
Wydawnictwo: Agora
Stron: 368
dodana przez: Justyna_K

Autor

James Wyllie James Wyllie – interesuje się głównie tematyką wojenną. Ma na swoim koncie publikacje dotyczące I i II wojny światowej m.in., „Hermann i Albert Göringowie. Pan wojny i zdrajca” oraz „Żony nazistów. Kobiety kochające zbrodniarzy”.

Pozostałe książki:

Hermann i Albert Goeringowie
Wszystkie książki James Wyllie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Co tak naprawdę wiadomo o żonach nazistów

{} WYBÓR REDAKCJI
10.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

,,Sprawczynie", ,,Furie Hitlera", ,,Kobiety nazistów", ,,Kusicielki diabła. Hitler i kobiety" - to tylko niektóre z tytułów dostępnych na rynku polskim prac skupiających się na przedstawieniu kobiet w III Rzeszy. Ostatnio do tego grona dołączyły także ,,Żony nazistów. Kobiety kochające zbrodniarzy". Zainteresowanie kwestią zaangażowania kobiet... {} Recenzja książki Żony nazistów. Kobiety kochające zbrodniarzy

Która z nich nosiła miano damy Rzeszy?

21.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Margarete HIMMLER, Magda GOEBBELS, Carin i Emmy GORING, Ilse HESS, Lina HEYDRICH i Gerda BORMAN. Jeżeli kiedyś myśleliście o tym, dlaczego te i inne kobiety wybrały życie u boku zbrodniarzy, ta pozycja z pewnością rzuci światło na ten aspekt sprawy. Wśród tysięcy pozycji książkowych o nazizmie z nielicznych dowiemy się czegoś więcej o kobietach,... {} Recenzja książki Żony nazistów. Kobiety kochające zbrodniarzy

@czerwonakaja@czerwonakaja {}× 5

Moja opinia o książce

Opinie

@jorja
2020-12-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cóż to była za książka!
Poruszająca, przerażająca i przytłaczająca. Żony Hessa, Göringa, Himmlera, Goebbelsa, Heydricha, Bormanna czy Eva Braun są doskonałą wizualizacją tego, jak połączenie ideologii podlane benzyną miłości może spaczyć obraz świata. O niektórych z nich można powiedzieć wszystko, ale nie można odmówić im inteligencji i bystrości. Mimo wszystko dały się ponieść słowom i obietnicom Hitlera i wraz z mężami tworzyły jego wierną świtę. Inne były snobkami, którym odpowiadał styl życia możliwy dzięki koneksjom. Jeszcze inne były po prostu pozbawione wyobraźni, by mogły zrozumieć, do jakich tragedii prowadzi polityka.

Książka fantastyczna, ale przynajmniej ja, nie mogłam jej czytać na „jeden zamach”. Zmuszała do refleksji nad ludzką naturą i charakterem, wywoływała tematy do żywiołowych dyskusji. Nie mogłam po prostu spędzić z nią ciągiem kilku godzin.

Autor stworzył bardzo ciekawą lekturę. Zawiera dużo cytatów, anegdotek i zdjęć (szkoda, że nie więcej). Jeśli ktoś interesuje się tematyką II wojny światowej i III Rzeszą lub lubi książki ukazujące obraz społeczeństwa w danym momencie historycznym to zachęcam do sięgnięcia po książkę.

{}× 21 | link |
@ladypasja
2020-09-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Margaret Himmler, Magda Goebbels, Carin i Emmy Goering, Ilse Hess, Lina Heydrich i Gerda Bormann. Historia kobiet ambitnych, zakochanych, lubiących modę, forsujących swoje zdanie, realizujące plany zawodowe… ale również kobiet ceniących władzę, prestiż, bogactwo, kobiet naiwnych, biernych czy okrutnych a co najważniejsze wpatrzonych w Hitlera, który był dla nich nieomylnym bogiem.

Niesamowity jest fakt, co z Czytelnikiem się dzieje, gdy czyta tę straszną historię z perspektywy prywatnej osoby: współczujemy człowiekowi przepełnionemu żalem po stracie żony, dopingujemy kobiecie starającej się o względy mężczyzny, doceniamy oddanie małżonka. Prywatne listy, notatki, zapisy z pamiętników żon nazistów oraz noty zagranicznych polityków to niezwykła perspektywa. Ludzkie oblicze nieludzko zachowujących się zbrodniarzy III Rzeszy i ich żon.

Relacje prominentnych podwładnych Hitlera są przepełnione emocjami i opisami skomplikowanych relacji międzyludzkich… od miłości i przyjaźni po nienawiść, zdradę, chciwość i rywalizację.

Książka „Żony nazistów. Kobiety kochające zbrodniarzy” to opis przemilczeń, ambicji i nienawiści doprowadzających do zagłady dziesiątków milionów ludzkich istnień.

Opisywane kobiety, pławiące się w luksusach, zaangażowane w ruch nazistowski, wykształcone i wychowane w konserwatywnych domach… ostatecznie nieme, gdyż żadna z nich nie miała najmniejszej władzy. Pangermanizm odbierał ko...

{}× 1 | link |
EW
2021-06-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
KS
2021-01-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@opisujeksiazki
2020-07-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
KR
2020-07-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@czerwonakaja
2020-05-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Żony nazistów. Kobiety kochające zbrodniarzy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl