Zrozum rysunki dziecka, czyli jak interpretować

Sylvie Chermet-Carroy
Zrozum rysunki dziecka, czyli jak interpretować
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Każde dziecko rysuje, uczy się, odkrywa samo siebie i eksperymentuje przez rysunek wszystkie życiowe kwestie. Sprawdza się i buduje własne ?ja?. Przez akt graficzny wyraża własny świat emocjonalny. Rysunek sam w sobie stanowi cały wszechświat, który ewoluuje, w miarę jak dziecko nabiera świadomości i się zmienia. Odnajdujemy w nim ukryte pytania, radości, lęki, miłość i strach. Dziecku brakuje słów, by wyrazić to, co czuje. Rysunek przemawia w sposób swobodny i dogłębny za pośrednictwem wielkich symboli, takich jak słońce, woda, drzewo czy dom. Dlatego tak bardzo ważna jest reakcja na rysunek. W rzeczywistości bowiem, ofiarowując obrazek, dziecko przekazuje nam przesłanie, oddaje się ? jest to akt miłości. Książka ta pomoże rodzicom wzmocnić więź , jaka łączy ich z dziećmi. Wkraczając w świat rysunku dziecka, pomagamy mu zrozumieć samego siebie. Umożliwia to nam towarzyszenie krok po kroku w ewolucji i pokonaniu kolejnych etapów dojrzewania. Autorka jest grafologiem. Analiza pisma stała się dla niej metodą zgłębiania osobowości dorosłych dzieci. Wykłada grafologię rysunku dziecięcego, prowadzi liczne odczyty, a także organizuje warsztaty dla rodziców, psychologów i nauczycieli we Francji i za granicą.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7229-116-5, 9788372291165
Wydawnictwo: JK

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zrozum rysunki dziecka, czyli jak interpretować? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zrozum rysunki dziecka, czyli jak interpretować. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl