Związek zuchów czyli młodych harcerzy

9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Związek zuchów czyli młodych harcerzy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

 Seria wydawnicza „Przywrócić Pamięć” ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1946. 
 Reprint wydania z 1918 roku "Związek zuchów czyli młodych harcerzy".
 
 Od wydawcy: "We wstępie do książeczki ksiądz Jan Mauersberger podaje genezę projektu Związku Zuchów. Autorką jest jego uczennica, nauczycielka szkół miejskich w Sulejówku, Bolesława Zienkowiczówna, która zaadaptowała założenia ideowe do praktyki życiowej – w szkole i do bezpośredniej pracy harcerskiej". 
 
 Ze wstępu: "Autorka tego dzieła, była moja uczennica, nauczycielka szkół miejskich, Bolesława Zienkowiczówna, podjęła pracę przystosowania założeń ideowych do praktyki życiowej — w szkole. Z niestrudzoną wytrwałością czyniła próby wychowawcze wśród powierzonych sobie dzieci, a wielokrotnie poprawiając treść i formę, dała szereg udatnych pogadanek dla tych, którym ten obfity materjał nasunie nowe pomysły i zachęci do podobnej pracy wśród dzieci ludu naszego.
 Oby ta książka została przyjęta przez czytelników takiem sercem, miłującem dzieci polskie, z jakiem była tworzona, a myśl jej stała się zaczątkiem dalszych owocnych wysiłków na polu najszerzej pojętego wychowania narodowego i zjednoczyła siły nasze dla jednego celu odbudowy Ojczyzny silnej duchem i czynem" 
Data wydania: 2019-02-10
ISBN: 978-83-8095-430-4, 9788380954304
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS
Stron: 248
dodana przez: oficynaIMPULS

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Związek zuchów czyli młodych harcerzy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@oficynaIMPULS
2019-02-12
9 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Związek zuchów czyli młodych harcerzy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl