Żyć jak Mały Książę

Stephane Garnier
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Żyć jak Mały Książę
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Duże Litery.

"Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich o tym pamięta"… Pora więc im to przypomnieć!

"Mały Książę" uważany jest za jedną z najważniejszych i najbardziej inspirujących książek, jakie kiedykolwiek powstały. Dla wielu czytelników była to opowieść, z której uczyli się, jak poświęcać czas na prawdziwe życie, kochać i być odważnym, a także jak w dorosłym świecie zachować w sobie radość dziecka.

Czerpać wiedzę od Małego Księcia po prostu trzeba: by lepiej żyć ze sobą, z najbliższymi, z nieznajomymi. W świecie, gdzie każdy czuje się czasem zagubiony, warto wziąć czasem przykład z głównego bohatera książki i na chwilę się zatrzymać, aby rozejrzeć się wokół siebie.
Jeśli przyjmiesz zasady opisane w tej opowieści, Twoje życie zmieni się na zawsze: zapanuje w nim spokój, swoboda i czułość. Zajrzyj do mojego poradnika, by dowiedzieć się, jak to zrobić - a pewien mały trener pokaże Ci, jak poradzić sobie ze światem, który nas wszystkich czasem wyczerpuje i przekracza.


Tytuł oryginalny: Agir et penser comme le Petit Prince
Data wydania: 2022-03-07
ISBN: 978-83-8295-583-5, 9788382955835
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 226
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Stephane Garnier Stephane Garnier
Urodzony 4 sierpnia 1974 roku we Francji (Lyon)
Stéphane Garnier jest autorem powieści oraz nowel. Pisze eseje, kroniki oraz różnego rodzaju teksty.

Pozostałe książki:

Żyć jak kot! Jak sprawić, by świat kręcił się wokół Ciebie CATISSIME czyli koty w całej rozciągłości. Kocia encyklopedia od A do Z Żyć jak kot! Sezon 2 A właśnie, że będę szczęśliwa!
Wszystkie książki Stephane Garnier

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Podróż do wewnętrznego dziecka

21.04.2022

"A MÓJ MAŁY KSIĄŻĘ POWIEDZIAŁ MI... Wypowiedz życzenie, by odkryć, że poza zasięgiem wzroku rozciąga się przestrzeń, która prowadzi do prawdy. W tej prawdzie kryje się wola życia". Od ukazania się Małego Księcia (fr, Le Petit Prince) Antoine de Saint-Exupéry minęło 79 lat, od polskiego wydania 75 lat. I wydaje mi się, że sporo osób zgodzi się ... Recenzja książki Żyć jak Mały Książę

@Possi@Possi × 17

Obudzić w sobie dziecko

27.02.2022

"Mały Książę", książka wydana blisko 80 lat temu, jest najczęściej, zaraz po Biblii, tłumaczonym dziełem literatury światowej. Mimo upływu czasu ta opowieść o dorastaniu w miłości, przyjaźni i odpowiedzialności za świat i ludzi z którymi nawiązujemy więzi nic nie straciła ze swego uroku i głębi. Antoine de Saint-Exupéry powołał do życia postać uro... Recenzja książki Żyć jak Mały Książę

@nika.mail@nika.mail × 9

Żyć jak Mały Książę...

5.03.2022

„W jakiś sposób wszyscy, choćby tylko częściowo, jesteśmy Małym Księciem, mimo że czasami zdarza nam się o tym zapominać”. Któż z nas nie zna Małego Księcia – wyjątkowej postaci z książki o tym samym tytule, który doskonale wiedział, czego oczekuje, czego szuka oraz jak chce, aby wyglądało jego życie. Stephane Garnier wykorzystał postać Małe... Recenzja książki Żyć jak Mały Książę

Moja opinia o książce

Opinie

@mommy_and_books
2022-02-28
8 /10
Przeczytane

Czy kiedykolwiek czytaliście powieść „Mały Książę”? Jeżeli ją czytaliście będąc dzieckiem czy czytaliście ją ponownie będąc dorosłymi? Od razu wam powiem, że tą szkolną lekturę odbiera się różnie na różnych etapach życia. Powiem szczerze, że będąc dzieckiem nie bardzo ją lubiłam.
Autor poradnika „Żyć jak Mały Książę” Stéphane Garnier w bardzo dobry sposób próbuje nam zinterpretować tą historię. Według niego w każdym z nas mieszka „Mały Książę”. Czasami jest uśpiony, zagubiony lub działa intensywnie. Autor pokazuje nam na podstawie tej lektury nasze życie – jak je interpretować i co zrobić, żeby żyło nam się lepiej.

„Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich o tym pamięta” …

Pamiętacie o tym, że kiedyś byliście dziećmi? Pamiętacie o czym marzyliście w tamtych czasach? Czy realizujecie teraz te marzenia, czy już dawno poszły w zapomnienie? Słuchacie bardziej siebie, czy raczej robicie tylko to czego oczekują od was wszyscy?
Tak jak autor proponuję wam na chwilę się zatrzymać i odszukać prawdziwego siebie. Wielu z nas często gubi się w swoim życiu, nie wiedząc co dalej robić i w którą stronę iść. Zatrzymajcie się na chwilę, popatrzcie na własne otoczenie i zastanówcie się kto jest toksyczny, a kto przyjazny. Dzięki temu poradnikowi możecie sprawić, że wasze życie zmieni się na lepsze – o ile weźmiecie sobie do serca złote rady „Małego Księcia”.
Dzięki Garnierowi lepiej zrozumiałam powieść „Mały Książę”.
Ciekawy poradnik. Idea...

| link |
@Possi
2022-04-20
8 /10
Przeczytane 2022

Mały książę Antoine de Saint-Exupéry to historia, którą przeczytałam po raz pierwszy kilkanaście lat temu. I gdzieś została we mnie, najpierw w głowie, potem w sercu. Fragmenty powieści znam na pamięć, a cytaty lubię recytować jak wiersze. Jest coś w tej opowieści, co zjednało serca czytelników z całego świata. Może to niesamowita wrażliwość na świat, a może pewna prostota... Nie zdziwi więc nikogo to, że sięgnęłam po książkę Żyć jak Mały książę Stéphane Garnier'a. To poradnik jak łatwo się domyślić, ale wydaje mi się, że wielu z nas znajdzie w nim coś dla siebie. Jest napisany w taki sposób, że czyta się go z łatwością i przyjemnością. Nie wieje nudą, a opisywane przez autora działania Małego Księcia są z jednej strony bardzo przyjemnym przypomnieniem historii. Z drugiej zaś barwną opowieścią o nas samych, którzy w sobie mamy wewnętrzne dziecko, tak podobne do głównego bohatera Antoine de Saint-Exupéry. Tylko musimy chcieć sobie o nim przypomnieć, a to w bardzo ciekawy sposób proponuje i ukazuje autor. Bardzo polecam, wydaje mi się, że nie raz uśmiechniecie się czytając ten poradnik.

| link |
@kubera_anna
2022-03-05
8 /10
@nika.mail
2022-02-27
7 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Żyć jak Mały Książę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl