A właśnie, że będę szczęśliwa!

Stephane Garnier
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
A właśnie, że będę szczęśliwa!
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Co by było, gdyby szczęście okazało się wyłącznie twoim WYBOREM? Gdyby wystarczyło wprowadzić pewne zmiany do wizji świata, aby całkowicie odmienić swoje życie? Ta książka, napisana przez francuskiego bestsellerowego pisarza o wielu zainteresowaniach, prawdziwego człowieka renesansu, udowodni ci, że szczęście to decyzja, a nie zrządzenie losu, i że warto wziąć je w swoje ręce.

Autor strona po stronie, poczynając od delikatnych i zabawnych cytatów, przez te skłaniające do głębszej refleksji, zdradza recepty na bycie szczęśliwym. Zabiera czytelników – śladami poetów i wielkich mędrców – w inspirującą i humorystyczną, a jednocześnie filozoficzną podróż, zobrazowaną konkretnymi przykładami.

Daj się zaprosić do Szkoły Szczęścia, naucz się na nowo odkrywać proste radości dnia codziennego, wdrażać dobre nawyki, przyciągać pozytywne myśli, uwalniać się od niepokojów i frustracji, by wreszcie tak jak należy celebrować swoje życie.
Tytuł oryginalny: J’ai décidé d’etre heureux… c’est bon pour la santé!
Data wydania: 2021-01-27
ISBN: 978-83-66718-25-8, 9788366718258
Wydawnictwo: Kobiece
Kategoria: Poradniki
Stron: 280
dodana przez: chudini0505

Autor

Stephane Garnier Stephane Garnier
Urodzony 4 sierpnia 1974 roku we Francji (Lyon)
Stéphane Garnier jest autorem powieści oraz nowel. Pisze eseje, kroniki oraz różnego rodzaju teksty.

Pozostałe książki:

A właśnie, że będę szczęśliwa! Żyć jak Mały Książę Żyć jak kot! Jak sprawić, by świat kręcił się wokół Ciebie Żyć jak kot! Sezon 2 CATISSIME czyli koty w całej rozciągłości. Kocia encyklopedia od A do Z
Wszystkie książki Stephane Garnier

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jestem diamentem i wierzę w siebie, bo pozytywne myślenie to złoto!

16.02.2021

Co jakiś czas lubię sięgnąć po poradniki i „naładować się” pozytywnymi myślami. Jednak najbardziej cenię te, które obok górnolotnych myśli oferują jeszcze wartościowe przesłanie. Po „A właśnie, że będę szczęśliwa” sięgnęłam z nadzieją, że otrzymam i jedno, i drugie. W skrócie jest to poradnik skupiony wokół myśli, że najważniejsze w życiu jest dą... Recenzja książki A właśnie, że będę szczęśliwa!

Jak być szczęśliwym - odcinek 2437

9.02.2021

Po lekturze książki "A właśnie, że będę szczęśliwa!" można śmiało powtórzyć za klasykiem: nihil novi, albo bardziej współcześnie podpierając się twórczością Maryli Rodowicz: ale to już było. Ten poradnik autorstwa francuskiego pisarza Stephana Garniera (podobno bardzo popularnego nad Sekwaną) to ślicznie opakowany w cukierkowo różową okładkę wykła... Recenzja książki A właśnie, że będę szczęśliwa!

@Jezynka@Jezynka × 5

Czy można być szczęśliwą?

2.03.2021

Zastanawialiście się państwo czasem, co by się stało, gdybyście postanowili, że bez względu na wszystko będziecie szczęśliwi? Nie? No cóż ja też nie, dopóki nie sięgnęłam po książkę pt. "A właśnie, że będę szczęśliwa!" Książka jest swoistym poradnikiem, ale napisanym w sposób przyjemny i przyjazny. Czytając, nie czułam, że czytam poradnik. Ks... Recenzja książki A właśnie, że będę szczęśliwa!

@Kyna@Kyna × 2

Chwytaj dzień i szczęście

11.02.2021

Jeżeli szczęście nie przyszło jeszcze do Ciebie, to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami. Każdy z nas ma swoje recepty na szczęście. Ilu ludzi tyle niezawodnych środków i sposobów. Czym jednak ono jest i czy faktycznie zależy od nas? To wszystko w nowej książce Stephane Garnier A właśnie, że będę szczęśliwa! Różne drogi do szczęścia ... Recenzja książki A właśnie, że będę szczęśliwa!

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@julcias01
@julcias01
2021-02-16
9 /10

Każdy człowiek dąży do szczęścia. Dla jednych szczęście to dużo pieniędzy, za które można kupić willę z basenem. Dla innych chwile spędzone z najbliższymi. Każdy z nas ma własną definicję szczęścia i to jest ok! Lecz ten poradnik próbuje pomóc nam w odczuwania szczęścia w wielu sytuacjach.

Od razu zwróciłam uwagę na piękny układ graficzny książki. Śliczna i wpadająca w oko okładka, przyjemne i czytelne czcionki to coś, co umili nam czytanie. Uwielbiam to wydanie!

Każdy rozdział wygląda podobnie. Najpierw jest tytuł i cytat, później kilka stron z przemyśleniami oraz poradami, na koniec zdanie podsumowujące rozdział i inspirujący cytat, wiersz, piosenka, list itp. Dzięki temu, że każdy rozdział jest krótki, nie czuć żadnego przesytu i można usiąść na chwilę i przemyśleć to, o czym przeczytaliśmy.

Język jest bardzo przystępny, od razu rozumiałam co autor ma na myśli (mimo zmęczenia) i z zaciekawieniem czytałam kolejne strony. Nie pojawiają się tu specjalistyczne słowa, dzięki czemu każda osoba może zrozumieć o co chodzi i łatwiej jest tę wiedzę przyswoić.

Mało występuje tu konkretnych porad, bardziej rozległe przemyślenia autora na dany temat, inspiracja dla nas, byśmy sami wymyślili, w jaki sposób możemy zaradzić konkretnemu problemowi.

Autor opisuje też wydarzenia, które przeżył, ale jest tego dosyć mało, dzięki czemu nie czuć takiego skupienia się na jego życiu. Czujemy, że to książka o nas, skierowana do nas.

Udało m...

× 3 | link |
@kasia.czytaa
@kasia.czytaa
2022-02-01
6 /10
Przeczytane
@aniabruchal89
2021-02-11
9 /10
Przeczytane
@Jezynka
2021-02-09
6 /10
Przeczytane
@dominika.nawidelcu
2021-02-15
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka A właśnie, że będę szczęśliwa!. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat