Żyć znaczy filozofować

Stanisław Grygiel, Maria Zboralska
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Żyć znaczy filozofować
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Jak żyć? Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Codziennie pytam Boga, co mam robić dzisiaj, a odpowiedzi szukam w znakach. Kiedy je widzę, staram się odczytać. (...) Człowiek staje się duchem, kiedy wychodzi z siebie do innej osoby, w której pięknie objawia mu się obietnica przeznaczona tylko dla niego. (...) Ten, kto nieustannie uczy się rozmawiać z innymi ludźmi, uczy się rozmawiać z Bogiem. Ale dopiero rozmawiając z Bogiem, człowiek pojmuje, jak należy rozmawiać z ludźmi.

Wywiad rzeka przeprowadzony przez dr Marię Zboralską z prof. Stanisławem Grygielem, filozofem, uczniem i przyjacielem Jana Pawła II. To fascynująca opowieść o pięknym życiu, a jednocześnie prawdziwa szkoła wiary i mądrości.

Dla każdego, kto szuka autorytetów i chce pogłębić wiedzę z zakresu teologii i filozofii. Profesor bogato cytuje klasykę literatury, fascynująco opowiada o muzyce i wspomina osobistości, które spotkał w swoim życiu, m.in. Karola Wojtyłę, Josepha Ratzingera, Henryka Mikołaja Góreckiego i ks. Józefa Tischnera. Ten wielopłaszczyznowy tekst można odczytywać na różnych poziomach, na każdym odkrywając jego bogactwo.
Data wydania: 2020-12-10
ISBN: 978-83-951982-8-1, 9788395198281
Wydawnictwo: Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
Stron: 392
dodana przez: dominika.nawidelcu

Autor

Stanisław Grygiel Stanisław Grygiel
Urodzony 10 grudnia 1934 roku w Polsce (Zembrzyce)
Stanisław Grygiel – polski filozof, filolog i wykładowca. Publikuje w czasopismach polskich i włoskich.

Pozostałe książki:

O lustracji księży
Wszystkie książki Stanisław Grygiel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy odnalazłeś już swoją prawdę życiową? Myślę, że jeszcze wiele przed Tobą ...

WYBÓR REDAKCJI
1.02.2021

Myślę, że każdy z nas czasami zastanawia się nad sensem własnego życia, nad tym, czym jest życie, jak je definiujemy. Czym dla Ciebie jest życie? Co jest celem Twojego życia? Dokąd zmierzasz? Czy jesteś zadowolony ze swojego życia, czy może coś byś zmienił? Takie filozoficzne pytania można by mnożyć bez końca. Ale czasami warto na chwilę się zatrz... Recenzja książki Żyć znaczy filozofować

Żyć znaczy filozofować?

1.02.2021

Gdy pierwszy raz zobaczyłam w Klubie Recenzenta tę książkę i przeczytałam jej opis. Wiedziałam, że bardzo chcę i potrzebuję ją przeczytać. Ona łączy w sobie to, co w moim życiu obecnie istnieje, czy może rzec funkcjonuje. To religia, wiara i filozofia, którą obecnie studiuję. Czasem wydaje się, że takie połączenie jest niemożliwe. Religia i filozo... Recenzja książki Żyć znaczy filozofować

@Possi@Possi × 8

Moja opinia o książce

Opinie

@malgosialegn
2021-02-01
8 /10
Przeczytane
@Possi
2021-02-01
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Żyć znaczy filozofować. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl