Życie codzienne w czasach trubadurów

Claudie Duhamel-Amado, Genevieve Brunel-Lobrichon
Życie codzienne w czasach trubadurów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Poeci, muzycy, tłumacze - trubadurzy to postacie charakterystyczne dla średniowiecznych dworów XII i XIII wieku. Poprzez swoją muzykę i poezję przyczynili się do rozwoju kultury laickiej, która, będąc spadkobierczynią kultury kościelnej, stała się jej konkurentką. Książka ta opisuje barwne, pełne przygód życie trubadurów wywodzących się zarówno z arystokratycznych rodów, jak i z niższych warstw społecznych, wiodących żywot osiadły bądź wędrowny. Poznajemy ich rzemiosło, źródła inspiracji, sposoby komponowania, a także głoszone przez nich ideały miłości dwornej. Wraz z autorkami podążamy ścieżkami trubadurów na południu Francji, przemierzamy drogi, którymi zdążali krzyżowcy i pielgrzymi. Przeżywamy dramatyczne historyczne wydarzenia XII i XIII wieku, na przykład krucjatę przeciwko albigensom. Książka zawiera też kolorowe ilustracje obrazujące styl życia na średniowiecznych dworach.
Data wydania: 2000-11-21
ISBN: 83-87505-38-2, 8387505382
Wydawnictwo: Moderski i S-ka
Kategoria: Historia
Stron: 224

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Życie codzienne w czasach trubadurów nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Życie codzienne w czasach trubadurów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl