Życie i czasy Mistrza Haxerlina

Jacek Wróbel
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Życie i czasy Mistrza Haxerlina
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Każda historia ma swój początek, a każdy przedsiębiorca musiał od czegoś zaczynać. Fabrykowanie artefaktów to nie bułka z masłem! Zanim Mistrz Haxerlin rozkręcił swój „czarodziejski” interes i zaczął regularnie wpadać w tarapaty, wiódł poczciwy żywot studenta Collegium Magicum, gdzie o kłopoty równie łatwo jak na szlaku. Jakie zagrożenie czyha w murach uczelni? Czy spryt wygra w starciu z mrocznymi siłami? I przede wszystkim: czy Mistrz Haxerlin zaliczy drugi semestr?! Starcie z Kaosem, tajemnica starego kevlarskiego cmentarza, intrygi Czarnocieni i wywrotowa poezja. Wszystko to w kolejnej odsłonie przygód Mistrza Haxerlina! „Nie polecam lektury w miejscach publicznych, w których głośne parskanie śmiechem jest niemile widziane!” – Małgorzata Lisińska, autorka powieści Tropiciel.
Człowiek o złych oczach
Manekiny i biurokraci
Rzeczy, które gasną
Splot
Złoty interes
Data wydania: 2018-04-06
ISBN: 978-83-7995-155-0, 9788379951550
Wydawnictwo: Genius Creations
Cykl: Mistrz Haxerlin, tom 2
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 370

Autor

Jacek Wróbel Jacek Wróbel
Urodzony w 1988 roku w Polsce
Przygodę z pisaniem rozpoczął przed kilkoma laty i dobrze zrobił, bo z pewnością uratowało go to przed zupełnym pogrążeniem się w marazmie codzienności. Został nagrodzony w paru ogólnopolskich konkursach literackich – cieszy zwłaszcza wyróżnienie na...

Pozostałe książki:

Cuda i Dziwy Mistrza Haxerlina Szpony i kły Ostatni dzień pary II Ostatni dzień pary Geniusze fantastyki
Wszystkie książki Jacek Wróbel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Życie i czasy Mistrza Haxerlina? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@janusz.szewczyk
2021-11-21
4 /10
Przeczytane 2018 Posiadam Zbiory opowiadań

Pierwszy tom opowiadań fantasy o przygodach niejakiego mistrza Haxerlina (prawie maga i kupca handlującego w większości podrabianymi artefaktami magicznymi, wśród których zdarzają się czasem niespodzianki) kupiłem nieco przypadkowo i przeczytałem z przyjemnością, chociaż bez większych wzruszeń. Nie zastanawiałem się więc specjalnie przed zakupem drugiego tomu i nie wiedziałem zbyt wiele na temat planów autora dotyczących formy i zawartości książki. Paradoksalnie po jej przeczytaniu dalej trudno mi zgadnąć co właściwie planował napisać Jacek Wróbel i czy te plany (zakładając, że takie istniały) udało mu się zrealizować. Książka jest czymś pośrednim pomiędzy powieścią szkatułkową a zbiorem nowel i opowiadań. W zasadzie składa się z kilku odrębnych treściowo tekstów, w których na końcach doklejone są krótkie sceny, teoretycznie spajające te niby-opowiadania w narracyjną całość. Dodatkowo na końcu książki autor dodał zbiór scen (pod wspólnym tytułem "Sploty") wiążących się z poprzednimi opowiadaniami i stanowiącymi nie tyle ich dopełnienia, co próby zmiany znaczenia opisanych w opowiadaniach wydarzeń. Być może jest to świadomy zabieg autora, być może wyraz twórczego nieładu i swobodnej zabawy fabułą, ale brzytwa Ockhama sugeruje, że jest to po prostu bajzel, którego autor narobił działając bez planu i tworząc na siłę wspólną ramę dla słabo ze sobą powiązanych tekstów. Jeśli się mylę i autor pisał planowo, to przyznaję, że jego plan pozostaje dla mnie chaotycznie nieodgadniony. Bę...

| link |
@haudek
2020-07-02
6 /10
Przeczytane 2018-Książki Posiadam [ebook]

Cytaty z książki

O nie! Książka Życie i czasy Mistrza Haxerlina. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Cuda i Dziwy Mistrza Haxerlina
Cuda i Dziwy Mistrza Haxerlina
Jacek Wróbel
6/10
W wozie Mistrza Haxerlina można znaleźć najbardziej kurioz… wszechstronne artefakty, takie jak stos ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl