Opinia na temat książki Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo

@Brzezina @Brzezina · 2022-01-08 12:39:11
Przeczytane
Świetny reportaż Marka Rabija. Zmusza do refleksji, nie podaje gotowych odpowiedzi, pisze jak jest, a nie jest kolorowo.
Nędzne warunki życi i pracy w Bangladeszu, slumsy, smutki i małe nadzieje są tu na pierwszym planie.
Autor ukazuje kwestie sporne, jak wynagrodzenia dla pracowników i zasady bezpieczeństwa w pracy, które jeśli pójdą w górę, jak w Europie, przeniesie sie to na cenę np. podkoszulka w znanej siecowce, a co za tym idzie większe koszty itp.
Wiadomo, chodzi o pieniądze, a niektóre kraje trzeciego świata pozostaną wyzyskiwanie przez bogatszych. A nawet gorzej jeśli dana firma zostanie zamknieta za nieludzkie traktowanie pracowników, wtedy nastolatki które utrzymują swoja rodzine stracą jedyne źródło dochodu. Błędne koło.
Niestety jest to ogromny problem, ukazany na przykladzie Bangladeszu dotyczy wielu państw Azji i Europy. Potrzebne są odgórne działana organizacji pozarządowych czy tez charytatywnych, zmiana przepisów czy specjalne kontrole.
Reportaż powinien byc polecany wszystkim tym, którzy traktują mode jak zabawę, a ubiór jak ważna stylkowke.
Juz nie wspomne o kwesti zanieczyszczeń srodowiska itp.
Jest tu na pewno poruszonych wiele wątków dotyczących współczesnej międzynarodowej gospodarki, wiele kwestii, które wymagają poprawy.
Bardzo polecam.
Chetnie sięgnę po kolejne reportaże Marka Rabija.
Ocena:
Data przeczytania: 2022-01-05
Polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia!
Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo
2 wydania
Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo
Marek Rabij
7.5/10

Dobra prezencja bywa kluczem do sukcesu, a metka na ubraniu ma znaczenie. Czasem to kwestia życia lub śmierci. Dla niektórych...dosłownie. Blisko 1200 kobiet i mężczyzn zabitych pod gruzami Rana Plaza...

Komentarze

Pozostałe opinie

Zanim powiesz, że firmowa metka na ubraniu jest najważniejsza zastanów się dwa razy Krój, fason, kolor, typ, a może ta nieszczęsna metka na ubraniu są najważniejsze podczas zakupu? Ale czy zdajemy...

Zdecydowanie polecam "Życie na miarę" zarówno dla tych, którzy podejmują już jakieś zmiany w kwestii etycznych wyborów odzieżowych, jak i dla tych, którzy nie słyszeli o okrutnym i nieludzkim traktow...

''W Bangladeszu właściwie każdy potrafi szyć na maszynie , bo uczą tego w szkole podstawowej, niestety nie uczą jak zarobić na własną maszynę'' Książki takie jak ta przypominają mi o pokorze. O tym ...

Uświadamiająca i niezwykle wstrząsająca pozycja, choć dla mnie mało rzeczy było nowych. Przedstawiona w przystępny sposób- zarówno język jak i styl pisania na plus.

© 2007 - 2024 nakanapie.pl