Życie po śmierci. Teologiczne śledztwo

Ks. Wiktor Szponar
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Życie po śmierci. Teologiczne śledztwo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Obudziłam się pod białym prześcieradłem w szpitalnym prosektorium. Wiedziałam, że urodziłam żywe dziecko i znałam dokładną godzinę swojej śmierci.

Według ankiet przeprowadzonych w ciągu ostatnich 40 lat, do Doświadczenia Śmierci Klinicznej, near death expierience, (NDE) przyznaje się od 4,2 do 5% społeczeństwa.

Czy to możliwe, aby kilka tysięcy przebadanych ludzi, w różnym wieku, na przestrzeni kilkudziesięciu lat, z pięciu kontynentów, o różnych wierzeniach i światopoglądach, miało tę samą halucynację albo byli ze sobą w spisku?

Badania dra Pima van Lommela przeprowadzone w latach 1988-1992 opublikowane w prestiżowym piśmie medycznym „The Lancet”, objęły 344 pacjentów z grupy 509, które przeżyły reanimację po zawale serca. Na świecie istniały jeszcze trzy programy badawcze nad Doświadczeniem Śmierci Klinicznej: jeden w USA i dwa w Wielkiej Brytanii, objęły one 562 pacjentów. Wszystkie dały podobne wyniki, ale żaden nadal naukowo nie wytłumaczył zadziwiającego zjawiska.

Bo najważniejszy wniosek z tych programów badawczych jest taki, że Doświadczenia Śmierci Klinicznej, pochodzą z chwili, gdy funkcje mózgowe są całkowicie zatrzymane. Pacjenci pamiętali dokładnie treść rozmów lekarzy i podejmowane czynności w czasie, kiedy ich elektroencefalogram (EEG) był płaski. Żadne halucynacje nie mogłyby być zapamiętane, gdyż kora mózgowa w tym momencie była nieaktywna.

Będąc z „drugiej strony”, widziałem moment, kiedy lekarz wyszedł z sali i zakomunikował moim bliskim, że umarłem i teraz trwa tylko procedura odłączania. Słyszałem, jak rodzina rozmawia o moim pogrzebie. Żona mówiła, żeby pochować mnie w ślubnym garniturze.Podczas swojego teologicznego śledztwa korzystałem z najbardziej znanych relacji pacjentów po NDE. Pod lupę wziąłem takie światowe bestsellery jak Trafiona przez piorun Glorii Polo, Niebo istnieje naprawdę Coltona Burbo, Dowód Ebena Alexandra, Przejście Piotra Kalinowskiego, Byłem w niebie Richarda Sigmunda oraz wielu innych. Korzystałem także z badań autorstwa Raymonda Moody’ego (Życie po życiu), Pima van Lommela (Wieczna świadomość) oraz opracowań Antoniego Socciego (Ci, którzy wrócili z zaświatów) oraz Johna Burkego (Zobaczyć niebo).


Osobiście spotkałem się także z pacjentami, przeprowadziłem wywiady oraz zebrałem dokumentację medyczną. Czy świadkowie życia po śmierci mówią prawdę?

____________________

Ks. Wiktora Szponar
urodził się w 1991 roku w Sosnowcu, obecnie jest wikariuszem w parafii św. brata Alberta w Gdańsku. Przed wstąpieniem do seminarium był reporterem w TVP Gdańsk, wcześniej współpracował ze Studencką Agencją Radiową na Politechnice Gdańskiej.
Studiował na Uniwersytecie Gdańskim administrację i dziennikarstwo, które przerwał, żeby zostać księdzem. Jako kleryk IV roku był redaktorem prowadzącym książkę „Księża bez cenzury. Rozmowy pod koloratką”, która okazała się bestsellerem. Interesuje się teologią moralną, jest miłośnikiem liturgii i Pisma Świętego.Data wydania: 2020
ISBN: 978-83-8079-537-2, 9788380795372
Wydawnictwo: Fronda
Stron: 296
dodana przez: katapika

Autor

Ks. Wiktor Szponar Ks. Wiktor Szponar
Urodzony w 1991 roku w Polsce (Sosnowiec)
Ks. Wiktora Szponar obecnie jest wikariuszem w parafii św. brata Alberta w Gdańsku. Przed wstąpieniem do seminarium był reporterem w TVP Gdańsk, wcześniej współpracował ze Studencką Agencją Radiową na Politechnice Gdańskiej. Studiował na Uniwersytec...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czego należy się spodziewać po śmierci....

1.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl" Z tego co się słyszy, wierzący w Boga czy też nie, raczej spodziewamy się, że po śmierci jednak coś jest, i że nie będzie ona jednak definitywnym końcem życia, lecz przejściem w inne obszary pozaziemskie. Katolicy, tacy jak ja, wierzą w życie pozagrobowe i w zmartwychwstanie swych ciał... {} Recenzja książki Życie po śmierci. Teologiczne śledztwo

@Anna_Natanna@Anna_Natanna {}× 11

Życie po śmierci teologiczne śledztwo

5.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Cóż, nawet głupio mi się przyznać , że spodziewałam się po zapowiedzi "czegoś lepszego" 🤨 "Życie po śmierci - teologiczne śledztwo" napisane jest przez ksiedza (młodego , bo urodzonego w 1991 roku) , który posłużył się pracą magisterską z której to oto powstała ta książka. Ciekawie zapowiadało się , jak to jest gdy kreska na EKG robi się ciągła i... {} Recenzja książki Życie po śmierci. Teologiczne śledztwo

@wybrana84@wybrana84 {}× 6

Przepiękny świat po drugiej stronie tunelu.

23.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Miałam dużo obaw zanim zdecydowałam się na wybranie do recenzji książki ks. Wiktora Szponara "Życie po życie. Teologiczne śledztwo". W pierwszej kolejności te obawy brały się z uwagi na osobistą wielką niechęć do wydawnictwa z którego książka pochodzi - a mianowicie Frondy, natomiast w dalszej kolejności moją niechęć wzbudzał fakt napisania książk... {} Recenzja książki Życie po śmierci. Teologiczne śledztwo

Moja opinia o książce

Opinie

@a_ziemniewicz
2020-09-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
@Anna_Natanna
2020-10-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane W mojej biblioteczce
@wybrana84
2020-09-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Jest ok

Cytaty z książki

O nie! Książka Życie po śmierci. Teologiczne śledztwo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl