Życiowe decyzje

"Wiktoria Gische"
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Życiowe decyzje
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

My, kobiety, chcemy realizować marzenia!

Świat odżywa i życie w Krakowie znowu nabiera tempa. W roku 1921 tragiczna przeszłość powoli staje się nieprzyjemnym wspomnieniem. Jednak nie dla wszystkich.

Nieoczekiwana wiadomość burzy życie Stefanii. Wojna się skończyła, a teraz trzeba zawalczyć o siebie. Czy dziewczyna podejmie właściwą decyzję? A może to los dokona za nią wyboru?

W czasie kiedy Stefania zmaga się z własnymi demonami, Eleonora i Rozalia układają sobie życie u boku mężczyzn, których darzą głębokim uczuciem. I chociaż wydaje się, że wszystko usłane jest różami, na ich drodze do szczęścia pojawiają się problemy.

Nagły powrót, wielka miłość, podła intryga, niespodziewany ślub. I tragiczna śmierć, która odmienia los.

W trzecim tomie sagi „Kamienica pod Irysami” nadchodzi pora na uporządkowanie życia i dokonanie właściwych wyborów.

Data wydania: 2021-06-14
ISBN: 978-83-277-1926-3, 9788327719263
Wydawnictwo: WAM
Cykl: Kamienica pod Irysami, tom 3
Stron: 368
dodana przez: chudini0505

Autor

"Wiktoria Gische" "Wiktoria Gische" Z wykształcenia i zamiłowania historyk, a może idąc za modą powinnam napisać, historyczka. Obawiam się jednak, że bardziej może się to kojarzyć z histeryczką, a tego pragnę uniknąć, dlatego zostanę przy starym dobrym "historyku". W oceanie wydarzeń ...

Pozostałe książki:

Niespokojne lata Czas zmian
Wszystkie książki "Wiktoria Gische"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Życiowe decyzje

15.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wiktoria Gische "Życiowe decyzje" Kamienica pod Irysami część 3, Wczorajsza premiera. Przeczytałam szybciutko, bo bardzo polubiłam te trzy, jakże różnorodne i zaradne życiowo kobiety. Od wydania poprzedniej części minął już rok, jak ten czas szybko leci, musiałam więc dowiedzieć się, co nowego u nich się dzieje. A wydarzyło się naprawdę wiele, ... {} Recenzja książki Życiowe decyzje

@toptangram@toptangram {}× 3

Życiowe decyzje

31.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„ŻYCIOWE DECYZJE” Wiktoria Gische Wydawnictwo Mando Wiktoria Gische po raz trzeci zabiera nas do sagi „Kamienica pod Irysami”. Dacie się skusić na poznanie powieści „Życiowe decyzje”? Nigdy nie byłam w Krakowie. Dzięki autorce miałam możliwość poznania przedwojennego Krakowa. Doskonale odwzorowane tamtejsze czasy. „My kobiety, chcemy realizować ... {} Recenzja książki Życiowe decyzje

Moja opinia o książce

Opinie

CZ
2021-08-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam

Lubicie historie mające miejsce w okresie międzywojennym? Jeśli tak, to zapraszam do lektury!

Lata powojenne, rok 1921, życie w Krakowie powraca powoli do normalności. Tłem powieści są prawdziwe wydarzenia. Rozalia, Eleonora, Stefania, Tekla (piękne imiona, prawda) - główne bohaterki to kobiety, które wiedzą czego pragną, mają swoje marzenia i dążą do ich realizacji, muszą podjąć tytułowe "życiowe decyzje". Jest radość tamtych dni, ale i smutek nie omija naszych bohaterek.

"Życiowe decyzje" to trzeci tom sagi, ale ja od niego zaczęłam. Pomimo, że nie znałam dwóch poprzednich (przeczytałam tylko opisy tych części), to ta historia bardzo mnie wciągnęła. Mamy możliwość spacerować ulicami pięknego Krakowa z początku XX wieku.

Przenieście się do przedwojennego, uroczego Krakowa, który przyciągnie Was całkowicie malowniczymi opisami. Autorka pięknie przedstawiła ówczesny klimat miasta.

"Od kilku godzin padał śnieg, Krakowski Rynek przykrył się białą, skrzącą się w świetle latarni śnieżną pierzynką. Przechodnie, kuląc się w płaszczach z wysoko podniesionymi kołnierzami, przemykali czym prędzej, ignorując otaczający ich zimowy krajobraz." Piękny opis, prawda?

To niesamowita historia, wiele emocji, przyjemnie jest czytać taką książkę! Myślę, że książka Was zachwyci. Autorka w ciekawy sposób opisuje międzywojenne życie Krakowa, ma piękny styl pisania, świetna jest kreacja bohaterów.

Książka przypadła mi do gustu, teraz tylko po...

{}× 2 | link |
@kasia.rzymowska
2021-08-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Powieść wyjątkowa. Wyjątkowo łączącej piękno fabuły ze sposobem jej opisania.

Ta książka to trzeci tom serii "Kamienica pod Irysami", w której głównymi bohaterkami są trzy kobiety Stefania, Eleonora i Rozalia. Trzy bohaterki, które dorastają na naszych oczach i w ostatnim tomie są u progu wkroczenia w dorosłość.
Piękny jest to czas. Wojenny okres powoli odchodzi w zapomnienie, a młodzi ludzie na nowo doświadczając wolności, pragną czerpać z życia pełnymi garściami. Łakną doświadczania, odczuwania, nowości, miłości i spełniania marzeń oraz celów.

Ten świat młodzieńczej witalności ściera się jednak z nadal obecnymi konwenansami i zasadami, obowiązującymi tym bardziej w środowisku wyższych sfer. Nie wszystkim uda się postawić do końca na swoim. Nie każda miłość będzie szczęśliwa. Nie zabraknie też tragedii spowodowanej ludzką niegodziwością.

Tę piękną historię dodatkowo ubarwiają opisy międzywojennego Krakowa. Klimat, który stworzyła autorka kupił mnie w całości. Z przyjemnością przechadzałam się wraz z bohaterami uliczkami miasta, podziwiałam fasady i zaułki.
Nieznajomość poprzednich części w zasadzie mi nie przeszkadzała, chociaż sądzę, że mogłyby one dodatkowo wpłynąć i umocnić moją więź z bohaterkami.

{}× 2 | link |
@przyrodazksiazka
2021-07-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Trzy kobiety, a każda z nich inna. Dwie szczęśliwie zakochane i jedna, której nakazuje się wyjść za mąż za kogoś, do kogo serce nie bije jednostajnym rytmem. Stefania ma wiele rzeczy na głowie, a jej bliscy wcale niczego nie ułatwiają. Wręcz wymagają, że to ona powinna się dostosować do sytuacji, bo niewiele może zaoferować. Na szczęście to do niej należy ostatnie zdanie. Zatem, czy dostosuje się do sytuacji, czy posłucha słów duszy? Jak ma się kierować w stronę miłość, skoro nigdzie jej nie widać?
Nora i Rozalia. Obie silne, choć wrażliwe kobiety. Po niemałych zawirowaniach będą się starały odnaleźć w miłosnych fantazjach i naprawić podupadające już mury miłości. Niczego nie pragną bardziej jak tego, by z ich zdaniem każdy się liczył. Więc skoro wciąż jest pod górkę, to czy nowy początek będzie dla nich czymś lepszym? Czy od tej chwili ich droga będzie usłana różami, a mężczyźni dopełnią tego szczęścia?
Naprawdę niesamowita książka. Wspaniałe pióro autorki ukazuje nam nawet najzwyklejszą rzecz w cudowny i piękny sposób. Delikatnością ozdabia cały tekst. Można mieć wrażenie, że wraz z postaciami można bujać w obłokach.
Bohaterki to wspaniałe kobiety, które nie boją się wyrażać własnego zdania. Może i z chwilą, kiedy zostają przyparte do muru niezbyt potrafią się bronić, jednak później delikatnie ukierunkowują sytuacje pod swoje ustalenia. Widzą piękno otoczenia i potrafią je docenić. Los zmusza ich do podjęcia naprawdę ważnych decyzji.
Zdumiewał mnie fakt...

{}× 1 | link |
@etiudyliterackie
2021-08-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Krakow, rok 1921… to właśnie w tym miejscu zaczyna się fabuła trzeciej części cyklu #kamienicapodirysami. Chociaż nie miałam okazji poznać wcześniejszych losów bohaterów, wiem, że z pewnością to nadrobię. Zatopiłam się w tamtej rzeczywistości od pierwszej chwili. Silne kobiety po wojnie chcą wrócić do normalności… Życie toczy się dalej, chociaż wcześniejsze wydarzenia miały ogromny wpływ na to, co tu i teraz. Jaką decyzję podejmie Stefania? Czy panie odnajdą prawdziwą miłość i będą mogły cieszyć się każdym dniem u boku ukochanego? Czy podejmą właściwe decyzje?

Imiona bohaterów, jakie pojawiają się w książce od pierwszej wzmianki powodują, że już czujesz klimat międzywojenny: Eleonora, Rozalia, Stefania, Tekla, piękne stare imiona…a za nimi kryje się prawdziwe życie każdej z nich.
Nie były to łatwe czasy, wiele osób zmagało się ze stresem pourazowym, wiele osób zginęło wywołują pustkę wśród rodziny i bliskich, codzienność zmieniła się, czy w takim razie można było mówić o normalności? Główne bohaterki wiedziały czego chciały, chociaż Stefania wahała się jak powinna postąpić Jednak serce wzięło górę, bo każdy z nas powinien być na swój sposób szczęśliwy, nie oglądać się za siebie i innych, to zdrowy egoizm.

Czytając kolejne rozdziały miałam wrażenie jakbym spacerowała ulicami Krakowa i podglądała życie pań. Uśmiechałam się do nich, wtórowałam im, trzymałam za nich...

{}× 1 | link |
@lukrecja84
2021-08-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
MA
2021-08-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Morella
2021-08-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam Domowa biblioteczka Egzemplarze recenzenckie
@toptangram
2021-07-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Cytaty z książki

“Od kilku godzin padał śnieg, Krakowski Rynek przykrył się białą, skrzącą się w świetle latarni śnieżną pierzynką. Przechodnie, kuląc się w płaszczach z wysoko podniesionymi kołnierzami, przemy...”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Niespokojne lata
Niespokojne lata
"Wiktoria Gische"
{}7.2/10
Początek XX wieku. Eleonora ma wszystko, czego może pragnąć dziewczyna w przedwojennym Krakowie. Ur...
Czas zmian
Czas zmian
"Wiktoria Gische"
{}7.5/10
My, kobiety, chcemy iść własną drogą! Radość z odzyskania niepodległości powoli przygasa. Wojna odc...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl