Żydowska dzielnica mieszkaniowa w Warszawie już nie istnieje! / Es gibt keinen Judischen wohnbezirk - in Warschau mehr!

Jurgen Stroop
Książka Żydowska dzielnica mieszkaniowa w Warszawie już nie istnieje! / Es gibt keinen Judischen wohnbezirk - in Warschau mehr!
Książka Żydowska dzielnica mieszkaniowa w Warszawie już nie istnieje! / Es gibt keinen Judischen wohnbezirk - in Warschau mehr!
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Raport Jürgena Stroopa jest urzędowym sprawozdaniem, opracowanym dla władz zwierzchnich przez oficera kierującego akcją tłumienia powstania Żydów w getcie warszawskim i zbrodniczą operacją likwidacji getta wiosną 1943 r. Dokument, który miał ukazać sprawność niemieckiej machiny policyjno-wojskowej, po klęsce Niemiec w 1945 r. stał się źródłem ukazującym zbrodniczość tej machiny, niewyobrażalny dramat ludzki Żydów warszawskich i bohaterstwo tych, którzy podjęli walkę, wreszcie społeczny kontekst tej walki.
Wydanie dwujęzyczne.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7629-065-2, 9788376290652
Wydawnictwo: IPN
Stron: 180

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Żydowska dzielnica mieszkaniowa w Warszawie już nie istnieje! / Es gibt keinen Judischen wohnbezirk - in Warschau mehr!? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Żydowska dzielnica mieszkaniowa w Warszawie już nie istnieje! / Es gibt keinen Judischen wohnbezirk - in Warschau mehr!. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe