Żydzi w parlamencie II Rzeczypospolitej

Szymon Rudnicki
Żydzi w parlamencie II Rzeczypospolitej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Praca poświęcona przedstawicielstwu żydowskiemu w parlamencie II RP. Omówiono w niej funkcjonowanie parlamentarzystów żydowskich w Sejmie i jego komisjach oraz ich stosunek do kolejnych rządów i ugrupowań tworzących rządy w latach 1918-1939. Książka oparta na bogatej bazie źródłowej (archiwalia sejmowe i rządowe, spuścizna czołowych parlamentarzystów żydowskich oraz fragmenty materiałów niemieckich MSZ), wzbogacona indeksem – rozszerzy naszą wiedzę o życiu politycznym, społecznym i kulturalnym mniejszości żydowskiej w Polsce. Z radością informujemy naszych Czytelników, że na XIII Targach Książki Historycznej, jakie odbyły się w 2004 r. w Warszawie, Porozumienie Wydawców Książki Historycznej, za wybitny wkład w popularyzację historii wyróżniło Nagrodą KLIO I stopnia, w kategorii monografii naukowych Szymona Rudnickiego - za książkę \"Żydzi w parlamencie II Rzeczypospolitej\". wydaną przez nasze Wydawnictwo.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7059-639-2, 9788370596392
Wydawnictwo: Sejmowe

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Żydzi w parlamencie II Rzeczypospolitej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Żydzi w parlamencie II Rzeczypospolitej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl