Avatar @potarganerude

@potarganerude

7 obserwujących. 12 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 3 lat.
potarganerude
Napisz wiadomość
Obserwuj
7 obserwujących.
12 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 3 lat.

Cytaty

Z punktu widzenia dziecka (lub naiwnego dorosłego) często ohydne rzeczy wyglądają na ładne... Ohydne przedmioty, ohydne kolory, ohydni ludzie... W miarę jak dojrzewamy, perspektywa ulega zmianie.
"Bałam się, że aż do końca będę uwiązana do złego portu. Bałam się, że zostanę popchnięta ku czemuś, czego nie chciałam."
"[...] miłość nie jest równoznaczna z byciem doskonałym, z samymi dobrymi chwilami, śmiechem i seksem. Miłość to wybaczanie, cierpliwość, wiara, a od czasu do czasu cios w podbrzusze."
"Nie da się przesadzić papai. Ich korzenie nie lubią, żeby je ruszać. Dlatego najpierw sadzę je w puszkach. Kiedy już wiem, które się przyjmą, mogę je wyciągnąć, nie naruszając korzonków. - Zadarła głowę i spojrzała w stronę okien swojego mieszkania. - Kiedy ludzie zaczynają gdzieś zapuszczać korzenie, nie lubią, jak się ich stamtąd wyrzuca."
"Ale nie proś o to, żeby być normalnym, bo już od dawna jesteś kimś o wiele lepszym."
"Zdumiewające, jak wiele z tego, czym jesteśmy, łączy się z łóżkami, w których budzimy się rankiem. I jak niezwykle krucha jest ta świadomość."
"Było coś żarliwego, niemal desperackiego w sposobie, w jaki mnie obejmował, jakby nie mógł przysunąć mnie do siebie dostatecznie blisko."
"Sprawy sercowe mnie nie obchodzą. Serca są frywolne, nadają się tylko do trawienia duszy."
"Widzisz? - Powiedział. - Życie, jakkolwiek wspaniałe, jest jednak na końcu trochę marne."
"Chciałabym umieć mówić w ten sposób. Zdobyć się kiedyś na odwagę i uwierzyć, że opinia, jaką mam na jakiś temat, może mieć znaczenie również poza moją głową. Że zasługuje na to, by ją wypuścić, by umiejscowiła się w świecie."
"Świadomość tego, że jest się dobrym, to nie wszystko. W pewnym momencie chcesz, żeby dostrzegł to też ktoś inny. Kiedy docenia cię ktoś, kogo podziwiasz, zmienia to sposób, w jaki postrzegasz samą siebie. [...] Nic nie daje większego kopa. Naprawdę tak sądzę.
Wszyscy chcą, by ktoś potrzymał przed nimi właściwe lustro."
"Szybko robi mi się gorąco. Nie zamierzałam się pocić tylko po to, żeby faceci czuli się bardziej komfortowo. Moim obowiązkiem nie jest pilnowanie, żeby się nie podniecali. To ich obowiązek, żeby nie wyjść na dupków."
"Muzyka potrafi dotknąć czułej struny w twoim wnętrzu, wiesz? Bierze łopatę i grzebie ci w piersi, dopóki czegoś nie znajdzie."
© 2007 - 2024 nakanapie.pl