Daisy Jones & The Six

Taylor Jenkins Reid
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 33 ocen kanapowiczów
Daisy Jones & The Six
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 33 ocen kanapowiczów

Opis

12 lipca 1979 roku. Daisy Jones & The Six, najsławniejszy zespół rock’n’rollowy na świecie, daje koncert, na którym szaleje tysiące osób. Nikt jeszcze nie wie, że to ich ostatni wspólny występ. Jak doszło do tego, że kultowy zespół, którego piosenki królowały na wszystkich potańcówkach, przestał istnieć tak nagle?

To, co stało się między członkami zespołu, było wielka tajemnicą. Aż do teraz.

Autorka bestselleru „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” wreszcie w Polsce ze swoją najgłośniejszą powieścią w rytmie Rock’n’Rolla i ze słonecznym Los Angeles w tle. Porywająca historia w klimacie różowych lat 70, kiedy rządziły płyty winylowe, a kolorowe neony oświetlały ulice największych miast Stanów Zjednoczonych. Gdyby zespół Daisy Jones & The Six istniał naprawdę, mielibyście go na swojej playliście!

Data wydania: 2020-07-20
ISBN: 978-83-66553-37-8, 9788366553378
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Stron: 424
dodana przez: Bookinka
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Taylor Jenkins Reid Taylor Jenkins Reid Zadebiutowała jako pisarka w 2013 powieścią Forever, Interrupted (prawa sprzedano do 11 krajów) nazwaną przez prestiżowy magazyn literacki „Kirkus Reviews” „jednym z 11 debiutów, które kochamy”. Na jej podstawie ma powstać film z Dakotą Johnson. Ro...

Pozostałe książki:

Dwa szczęścia do wyboru Jedyna miłość razy dwa Siedmiu mężów Evelyn Hugo Rozstańmy się na rok Na zawsze, ale z przerwą
Wszystkie książki Taylor Jenkins Reid

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ale muzyka nigdy nie jest o muzyce.

{} WYBÓR REDAKCJI
6.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

" Ale muzyka nigdy nie jest o muzyce. Gdyby była, pisalibyśmy numer o gitarach. A my piszemy o kobietach." Ja wiem, że wszyscy już o tej książce słyszeli. Jak wiecie albo też nie, książki które są zazwyczaj takie popularne nie zawsze są dobre. Ale wiecie co? Tutaj się to NIE sprawdza. Ja nigdy czegoś takiego nie czytałam! To była bardzo ale to ba... {} Recenzja książki Daisy Jones & The Six

Chcę więcej!

10.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jak to jest możliwe, że ten zespół nigdy nie istniał!? Daisy Jones & the Six to będzie jedna z książek mojego życia. Słyszałam wiele zachwytów nad nią, natomiast ja podeszłam do niej bardzo sceptycznie, bo jak książka o jakimś tam zespole może być aż tak dobra? Przekonałam się na własnej skórze, że może! Musiałam ochłonąć parę dni, zanim napisał... {} Recenzja książki Daisy Jones & The Six

@Bookinka@Bookinka {}× 2

Melodie, które rozbrzmiały tylko w umyśle autorki.

9.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wspaniałe lata 70. XX wieku. Analogowe czasy, kiedy muzyki słuchano z odtwarzanych przez gramofony płyt winylowych. O nowych artystach dowiadywano się z audycji radiowych lub gazet. Wspomnienia uwieczniano robiąc zdjęcia, a później dzielono się nimi, pokazując sobie negatywy. Gdyby Daisy Jones istniała naprawdę, pewnie mówiono by o niej do dzisia... {} Recenzja książki Daisy Jones & The Six

backstage rock'n'rolla

11.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„To było fantastyczne uczucie. Śpiewałam numer, który czułam całym sercem. Słowa były od początku do końca moje. Przyglądałam się ludziom z pierwszego rzędu. Ludziom z innego kraju, ludziom, których nigdy wcześniej nie widziałam i czułam z nimi taką więź, jaką nie czułam z nikim w ciągu swojego życia”. Każdy kto kocha muzykę musi przeczytać „... {} Recenzja książki Daisy Jones & The Six

Moja opinia o książce

Opinie

@arcytwory
2020-07-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Kiedy sięgnęłam po tę książkę to od razu wiedziałam, że będzie ona dobra. Ale nie spodziewałam się, że aż tak!
Najpopularniejszy zespół rock'n'rollowy na świecie, tytułowy Daisy Jones&The Six, daje koncert, na którym szaleje tysiące fanów. Nikt nie podejrzewa, że jest to ich ostatni koncert. Co doprowadziło do tego, że zespół tak nagle przestał istnieć? Co było powodem rozpadu grupy?
Pierwsze, co mnie oczarowało w „Daisy Jones&The Six” to styl pisania autorki. Dostajemy w książce „wywiady” z członkami zespołu, a także osobami, które pomagały bądź były bliskie kapeli. Sprawia to wrażenie, że czyta się historię prawdziwego zespołu, a także buduje unikatowy klimat. Przez takie zagranie brakuje w powieści dużej ilości opisów, co akurat nie uznaje za minus. Wręcz odwrotnie, brak opisów sprawia, że czyta się szybciej, a dzięki temu bardziej wciąga, bardziej oczarowuje czytelnika.
W trakcie czytania trudno uwierzyć, że autorka stworzyła tak genialny zespół od zera. Wiele razy byłam pewna podziwu tego, jak świetnie wyszło autorce skonstruowanie tak złożonej kapeli. Bo składa się ona nie z dwóch czy trzech osób, a aż siedmiu! Do tego każdy członek zespołu był osobno wykreowany, miał indywidualne cechy. Nie było mowy, by byli swoimi kalkami. Wszyscy byli złożonymi bohaterami. Mierzyli się ze swoimi demonami, swoimi problemami, których nie wynosili na scenę. Pojawiają się narkotyki, seks i jego następstwa, alkohol, konflikty, uzależnienia...I w tym wszystkim bohaterowie...

{}× 1 | link |
@kamaczyta90
2020-07-25
Przeczytane

"Daisy Jones The six" to rządzi ostatnio w książkowym świecie i powiem wam, że zupełnie mnie nie dziwią tak świetne oceny, ponieważ ja też jestem nią zachwycona!

Jest to historia powstania zespołu "The Six" oraz późniejszego dołączenia do nich Daisy Jones. Nietypowa forma książki w formie wywiadu sprawia, że bohaterów poznajemy poprzez ich własne opowieści o sobie, o swoim życiu, najbliższych oraz o pozostałych członkach zespołu.

W książce mamy okazję zgłębić kulisy sławy najsłynniejszego zespołu rock'n'rollowego działającego na przełomie lat 70/80 w Ameryce. Dowiadujemy się od czego się wszystko zaczęło, skąd się wzięła nazwa, jakie piosenki znajdowały się na listach bestsellerów, ale także dowiemy się z jakimi lękami, nałogami i uzależnieniami musieli zmagać się niektórzy bohaterowie. I dlaczego po tak wielkim sukcesie zespół zakończył swoją działalność?

Niesamowita opowieść, którą jestem wprost oczarowana. Ta historia mnie nie tylko porwała ale też sprawiła, że czułam się idealnie zaklimatyzowana w muzycznym świecie wykreowanym przez autorkę.

Podczas czytania miałam wrażenie, że poznaję historię prawdziwie istniejącego zespołu, wszystko przez te idealnie dopracowane szczegóły, te smaczki muzyczne, świetnie wykreowane postaci. Jest to jedna z lepszych książek, które przeczytałam już w tym roku i bardzo Wam ją polecam!


{} | link |
@bigbookheart
2020-11-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Wszyscy znają Daisy Jones & The Six: album zespołu Aurora powstał, aby zdefiniować erę rock and rolla późnych lat 70., a całe pokolenie dziewcząt chciało wyrosnąć na Daisy. Jednak nikt nie zna powodu rozpadu grupy w wieczór ich ostatniego koncertu na stadionie w Chicago, 12 lipca 1979 roku do teraz.
Siła Taylor Jenkins Reid polega na jej niezwykłej umiejętności opisywania realistycznych postaci, z którymi odbywamy podróż. Daisy Jones and The Six posiada wszystkie elementy, które uwielbiamy w książce o Evelyn Hugo: wyjątkowy sposób narracji, kultowy główny bohater oraz historia jego życia, burzliwe i bardzo ludzkie relacje.
Mam jednak kilka zastrzeżeń do powieści np. czułam, że główny zwrot akcji nie był aż tak szokujący, a zakończenie mogło być silniejsze w porównaniu z solidną budową. Mimo, wszystko jestem ciekawa kolejnych książek autorki.
"Ale miłość nie jest równoznaczna z byciem doskonałym, z samymi dobrymi chwilami, śmiechem i seksem. Miłość to wybaczanie, cierpliwość, wiara, a od czasu do czasu cios w podbrzusze. To dlatego miłość jest tak niebezpieczna, gdy kochasz się w niewłaściwej osobie. Kiedy kochasz kogoś, kto na to nie zasługuje. Musisz być z kimś, kto zasługuje na twoje zaufanie, a ty musisz zasłużyć na zaufanie tej drugiej osoby. To święta rzecz."

{} | link |
@ainerbooks
2021-03-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane luty 2021

WOW
Dawno nie czułam się tak po skończeniu książki. To tak jakby coś skończyło się też we mnie. Okropne uczucie 💔

Różne krążą o niej opinie. Moja będzie tą dobrą. A „Daisy Jones & The Six” zdecydowanie trafi na listę najlepszych książek tego roku. Aż żałuję, że dopiero teraz miałam możliwość ją przeczytać.

Coś niesamowitego. Każda z tych postaci wniosła coś genialnego do tej historii.
Szybko zżyłam się z bohaterami, a im dalej w głąb książki, tym bardziej rozumiałam każdego z osobna i całość jako zespół.
Tyle poświęceń, współpracy, niewypowiedzianych uczuć… Nie wiem jak można zmieścić to wszystko w jednej książce.

A największy ból to ten, że ten zespół nawet nie istniał! I jaka to wielka szkoda! Od razu oglądnęłabym wszystkie nagrania z koncertów i kupiła płytę, a później nauczyła się wszystkich słów na pamięć ♥️
Było szczęście i radość, ale też smutek, łzy i ciarki na koniec. Niedługo do niej wrócę, bo nie wiem czy mam książkę na swojej półce w której wkleiłabym tyle znaczników ile w tej 🙈

☺️ Przeczytajcie! Zrozumiecie ♥️

{} | link |
@moj.swiatksiazek
2020-07-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

"Daisy Jones & The Six" to świetna (fikcyjna) historia zespołu, który w latach siedemdziesiątych zgromadził rzesze fanów.
To moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i z taką formą książki. Taką - mam na myśli to, że nie jest to zwykła powieść, lecz historia spisana w formie relacji/wywiadu. Trochę zajęło mi zanim przyzwyczaiłam się do tej formy, jednakże całość bardzo, ale to bardzo mi się podobała.

Autorka zabiera czytelnika w podróż to lat siedemdziesiątych, gdzie królował rock'n'roll. i uwierzcie mi, że ten klimat naprawdę można odczuć.
Poza muzyką w rytmie rock'rolla pojawia się wielka miłość pomiędzy Daisy a Billy'm, jednakże nie mogli oni być razem - ale aby dowiedzieć się dlaczego, zachęcam was do sięgnięcia po tę pozycję ;)

"Daisy Jones & The Six" to genialna pozycja, która oczaruje każdego czytelnika. Z ogromnym zapałem śledziłam dalsze poczynania tegoż zespołu i było mi bardzo smutno kiedy ją skończyłam, a wtedy w mojej głowie pojawiło się więcej pytań niż odpowiedzi.

{} | link |
@lemnisace
2022-01-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 2 /10
Przeczytane
@gabriela.sz
2022-01-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@magicznaprzystan
2021-09-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@dominika30.95
2021-09-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@books.on.the.moon.officia
2021-07-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@ornitorinco_czyta
2021-09-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@sxmichz
2021-05-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
EF
2021-04-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
S.
2021-03-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Justyna_Buszka
2021-03-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 80 książek w 2021
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Masz jakieś zasady, których nie naginasz. A potem je łamiesz. I nagle dowiadujesz się, że możesz złamać którąś z nich, a świat się od tego nie kończy. Twoja gruba, czarna krecha nagle staje si...”
{}
#
“Niektórzy z nas gonią za swoimi koszmarami, podczas gdy inni ścigają swoje marzenia.”
{}
#
“Wszystko wydaje się zabawne, jeśli jest się szczęśliwym.”
{}
#
“Kiedy masz wszystko, a ktoś inny chce uszczknąć odrobinę dla siebie, uważasz, że jesteś okradany.”
{}
#
“Już nie wierzę w pokrewne dusze i niczego nie szukam. Ale gdybym w nie wierzyła, wierzyłabym, że twoją bratnią duszą jest ten, kto ma to, czego ty nie masz, i potrzebuje tego, co masz ty. Nie ...”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl