"Cena mojego życia"

Recenzja książki Cena mojego życia

@Enigma@Enigma · 2012-07-19
Tina Okpara dzisiaj jest pełną życia dziewczyną, o pięknych oczach i długich włosach. Trauma jaką przeżyła w dzieciństwie, będzie jej towarzyszyła do końca.
To co się jej przydarzyło w dzieciństwie, zgodziła się opisać w książce, pt. ”Cena mojego życia”, należy ona do cyklu powieści „Pisane przez życie”.
Na przedmieściach nigeryjskiego miasteczka Lagos, Tina wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem wiedzie spokojne życie. Jest to biedny dom lecz pełen miłości, do dnia kiedy jej matka umiera.

„Czy mama umarła dlatego, że za wszelką cenę chciała urodzić mi siostrzyczkę?”

Był to prawdziwy koszmar dla małej Tiny.
Bohaterka trafia do adopcyjnych rodziców, przyjaciół z sąsiedztwa, którzy obiecują, że się nią zaopiekują. Sławny piłkarz wraz ze swoją żoną i dziećmi wyjeżdżają do Francji, by tam się mógł zacząć koszmar dla małej Tiny.
Na początku zaczyna normalne życie z szansą na naukę, jednak szybko orientuje się, że rzeczywistość jest zupełnie inna niż jej obiecywano.
Jest to historia dziecka-niewolnika. Poniżana i bita na każdym kroku, ciężko pracowała i żyła w nieludzkich warunkach, by zaspokoić potrzeby swoich przybranych rodziców.
Tina stała się obiektem szantażu, tortur i gwałtów.

Do przeczytania tej książki zachęciła mnie piękna okładka. Pełna życia i koloru, nie spodziewałam się, że pod nią może czaić się taki koszmar. Wiele razy czytałam już powieści na faktach autentycznych, gdzie opisywane były drastyczne losy ludzi, jednak ta książka niesamowicie mną wstrząsnęła, może dlatego, że cała sytuacja rozgrywana jest na małym dziecku.
Ciężko jest określić tę książkę. Na pewno nie mogę powiedzieć, że miło się ją czytało. Ta cała sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca. Niewolnictwo w XXI wieku? Nikt nie zdawałby sobie z tego sprawy, jednak okazuje się, że takie rzeczy mają miejsce w cywilizowanych państwach.
Powieść ta napisana jest w formie pamiętnika. Nastoletnia Tina spisała swoje przemyślenia. Ze względu na to język książki jest prosty i niewygórowany. Lektura ta nie jest obszerna, liczy sobie 200 stron, co przyczyniło się do tego, ze przeczytałam ją w ciągu kilku godzin.
Bardzo współczuje Tinie. Wyjechała z myślą, że będzie wiodła lepsze życie. Nie wiedziała jaki koszmar czeka na nią w nowej rodzinie.

„Historia Tiny rozgrywa się w XXI wieku na bogatych przedmieściach Paryża. Oto prawdziwa cena życia dziecka- niewolnika.”

Takich sytuacji jakie przeżyła Tina jest znacznie więcej wśród dzieci, które opuszczają swój kraj z nadzieją na lepsze życie.
Cieszę się, z przeczytałam tę książkę, dzięki niej wiele zrozumiałam. Radość z najdrobniejszych rzeczy, powinna wywoływać u nas szeroki uśmiech na twarzy. Cieszmy się z tego co mamy, inni oddaliby wszystko aby doświadczyć kilku chwil z naszego życia.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}
Cena mojego życia
Cena mojego życia
Tina Okpara
{}7.3/10
Seria: Pisane przez życie
Transakcję zawarto pewnego ranka na przedmieściach nigeryjskiego Lagosu. Adopcja. Tina nie mogła doczekać się wyjazdu do Francji, gdzie miała zostać przyjęta przez rodzinę o nazwisku Okpara. Matka, Li...
Komentarze
Cena mojego życia
Cena mojego życia
Tina Okpara
{}7.3/10
Seria: Pisane przez życie
Transakcję zawarto pewnego ranka na przedmieściach nigeryjskiego Lagosu. Adopcja. Tina nie mogła doczekać się wyjazdu do Francji, gdzie miała zostać przyjęta przez rodzinę o nazwisku Okpara. Matka, Li...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Zobacz inne recenzje

Tytuł oryginalny :Ma vie a un prix Tłumaczenie: Siła wyrazu Wydawnictwo:Hachette Rok wydania: 2012 Oprawa: miękka Ilość stron: 202 Gatunek: autobiografia Kolejna książka wchodząca w skład serii "Pisa...

AN
@Anne20

Pozostałe recenzje @Enigma

Bezpowrotnie utracona leworęczność
"Bezpowrotnie utracona leworęczność"

Jerzego Pilcha niezmiennie będę uważać za jednego z najlepszych autorów. „Bezpowrotnie utracona leworęczność” to kolejna książka, którą miałam okazję przeczytać. Nie zrob...

{} Recenzja książki Bezpowrotnie utracona leworęczność
Gra Anioła
"Gra anioła"

„Gra anioła” tworzy wraz z „Więźniem Nieba” i „Cieniem Wiatru” trylogię, która nosi nazwę „Cmentarz zapomnianych książek”. Cała trylogia jest specyficzna. Autor, Carlos R...

{} Recenzja książki Gra Anioła

Nowe recenzje

Sekretne życie zwierząt
Bez pikantnych szczegółów się nie obeszło!
@paulina2701:

Moja przygoda z twórczością autora zaczęła się od "Sekretnego życia kotów" i byłam pod ogromnym wrażeniem. Z tego powod...

{} Recenzja książki Sekretne życie zwierząt
Biblioteka o Północy
Biblioteka o Północy
@very.little...:

„Biblioteka o północy” to jedna z najbardziej magicznych książek, jakie kiedykolwiek czytałam. I to mimo tego, że nie w...

{} Recenzja książki Biblioteka o Północy
Czas huraganów
W oku huraganu
@mysilicielka:

"Czas huraganów" recenzenci kochają albo nienawidzą. Tutaj forma przesłania treść, dlatego na niej przede wszystkim sku...

{} Recenzja książki Czas huraganów
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe