Recenzja książki Elementarz Czytam sama, czytam sam

Córka mi dziś czytała!

@madziak76 @madziak76 · 2011-04-10 20:03:20
Dzisiaj moja czteroletnia córka czytała mi książkę. Może to zbyt dużo powiedziane, że czytała, ale dwie strony przeczytała. Dowiedziałam się że na obrazku jest Ala, Ola, Mama oraz lala i że Ola mówi „Mamo, lama”.

Fakt, że potem moje dziecko, widząc zachwyt w mych oczach zaczęło wymyślać, co tam jeszcze jest napisane, ale… mamy czas! Kilkanaście wieczorów nad książką „Elementarz” Małgorzaty Ciszewskiej i Katarzyny Dąbrowskiej i Lilianka będzie umiała czytać. Jestem tego pewna!

Książkę dostałam, przejrzałam i przyznam – byłam sceptyczna. Ale to nie ja zweryfikowałam jakość „Elementarza”, ale moja córka. Była zachwycona.

Książka wydana przez Wydawnictwo Wilga jest opatrzona prześlicznymi rysunkami , które jednak nie odwracają uwagi od poznawanych przez dziecko liter. Książka jest skonstruowana w ten sposób, że na początku prezentowane są teksty bardzo łatwe, a następnie, w miarę poznawania nowych liter, coraz to trudniejsze.

To nie tylko elementarz. To opowieść o rodzinie… Mamie, tacie, Ali, Oli, jest też ciocia wujek, kot i pies, czyli wszystko co w książce dla dzieci powinno się znajdować. Dowiadujemy się coraz to nowych informacji o bohaterach.

Dzieci mogą uczestniczyć w życiu Ali, Oli i ich rodzin, przy okazji poznając litery. Bardzo polecam tę lekturę. Dla czterolatków na pewno, a może nawet wcześniej!

serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Elementarz Czytam sama, czytam sam
Elementarz Czytam sama, czytam sam 10 /10
Małgorzata Ciszewska, Katarzyna Dąbrowska
Książka ta powstała z myślą o dzieciach, które dopiero uczą się czytać. Litery wprowadzane są stopni...
Komentarze

Pozostałe recenzje

Kilka dni temu dzięki uprzejmości serwisu nakanapie.pl miałem możliwość na chwilę powrócić do czasów dzieciństwa. Otrzymałem do zrecenzowania książkę autorstwa Małgorzaty Ciszewskiej i Katarzyny Dąbr...

@oisaj @oisaj

Nowe recenzje

Książka Dopóki nie zajdzie słońce

"Dopóki nie zajdzie słońce" to historia Samuela, byłego żołnierza i agenta służb specjalnych. Wszyscy co czytali "Zapis...

WO
@woleksiazki
Książka To, co najważniejsze

Jessica Huntington - lekarka pracująca w więzieniu dla kobiet, zwolenniczka związków bez zobowiązań. Pewnego dnia w ksi...

@wez_przeczytaj @wez_przeczytaj
Książka Promyczek

Kate Sedgwick wyjeżdża z San Diego na studia w Grant w Minnesocie. Pomimo wielu problemów i ogromnej tragedii jaka ją s...

@wez_przeczytaj @wez_przeczytaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się