Recenzja książki Gotowi do... liczenia

Czas na naukę

@mad28@mad28 · 2011-10-02
„A teraz… Czas na naukę!”
Jedną z podstawowych umiejętności w procesie edukacyjnym każdego dziecka jest liczenie. Często odwiedzając księgarnie, oglądam książki edukacyjne przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wiele z nich zachwyca kolorystyką, przenosi dzieci w świat ulubionych bohaterów bajek, aby zachęcić ich do nauki, ale czy każda z nich warta jest wyłożenia dużych przecież pieniędzy na ich zakup. „Gotowi do… liczenia” na pewno tak.
Książka wydana jest fantastycznie. Duży format, twarde kartki o gładkiej powierzchni umożliwiające dzieciom pisanie po nich zmywalnymi pisakami. Do tego kolorowe magnesy zamknięte w bocznym pudełeczku. Wszystko tworzy przyjazną dziecku formę i zachęca do nauki przez zabawę.
Seria Mała edukacja przygotowuje dzieci do pójścia do szkoły ,pokazuje im, że nauka może być przyjemnością. Każda strona książki „Gotowi do…” pozwala dziecku rozwijać nowe umiejętności.
Przed sobą mam książkę, która uczy dzieci liczenia. Nasi milusińscy poznają dzięki niej cyfry od 0 do 12. Wszystkie cyfry nauczą się pisać - początkowo po śladzie, potem łącząc punkty i samodzielnie w czystej kratce. Strzałki wskazują prawidłowy kierunek zapisu cyfry co wprowadza do zapisu utrwalone nawyki. Ułatwia potem również pisownie liter. Każdej cyfrze przyporządkowane są obrazki w odpowiedniej ilości, co wzrokowo pozwala utrwalić obraz cyfry i odpowiadającej jej liczbie przedmiotów np. 10 palców, cztery nogi itd. Dzieci licząc kolejne przedmioty na obrazka uczą się kolejności cyfr.
Dzięki tej książce nasze dzieci na pewno nauczą się liczyć, tworzyć zbiory, wskazywać cyfry mniejsze i większe, układać kolejność zdarzeń w opowiadaniach. Oprócz tego poznają figury geometryczne, a także odczytywać godzinę z zegarka elektronicznego i tarczowego. Książka wprowadza również takie pojęcia jak „mniejszy”, „większy”, „wyższy” i „niższy”.
Wspaniałym rozwiązaniem w tej książce są strony z patentem edukacyjnym Magnix. Są to strony po których można pisać, a potem wymazywać i użyć tej strony jeszcze raz. Ułatwia nam to pracę z dzieckiem. Gdy coś się mu nie uda, może poprawić swój błąd. Gdy chcemy powtórzyć materiał zmazujemy wszystko i ćwiczymy ponownie.
Przydatne są też magnesy. Dzięki ni mały uczeń rozwiązuje pierwsze problemy matematyczne. Może uzupełniać ciąg liczb dzięki czemu nauczy się szybciej liczyć. Rozwiązuje również problemy związane z kolejnością zdarzeń w przyrodzie, planuje swój dzień i odczytuje godziny na zegarze.
Na niektórych stronach książki znajdziecie pomocną pszczółkę. Zwraca ona uwagę na rzeczy, dzięki którym nauka liczenia pozostanie w pamięci naszych dzieci jako coś przyjemnego. Pokazuje rodzicom jak bawić się matematyką w życiu codziennym, podczas spacerów i zabawy z naszymi pociechami.
„Gotowi do… liczenia” nauczy nas nie tylko cyfr, ich kolejności, ale również pojęcia związane z matematyką. Wspaniała zabawa dla małych i dużych. Mojego syna książka zajęła na bardzo długo. Często do niej wraca, pamiętając co na jakiej stronie trzeba zrobić. Po skończonej nauce starannie układa magnesy w pudełeczku by nic mu nie zginęło.
Osobiście książkę serdecznie polecam !!! Przymierzam się do zakupu innych książek z tej serii.
Ocena @mad28:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Data przeczytania: 2011-10-02
Książka Gotowi do... liczenia
Gotowi do... liczenia
{}10/10
Książka, która zachwyciła nauczycieli i rodziców na całym świecie. Przygotuje dziecko do pójścia do szkoły. Zawarte w niej zadania uczą: liczb od 1 do 12, liczenia, figur geometrycznych, tworzenia zbi...
Komentarze

Pozostałe recenzje @mad28

Książka Miasto kości

"Dorastaliśmy w Idrisie. To piękny kraj [...] Pokochałabyś strzeliste sosny, czarną ziemię i lodowate, krystaliczne rzek...

Książka Pierwsza na liście

„Ludzie po prostu przychodzą i odchodzą. I to zwykle ci, na których nam najbardziej zależy. Czasami niektórzy z nich pow...

Nowe recenzje

Książka Ryzykowny wybór

"Ryzykowny wybór", to trzecia i zarazem ostatnia część serii z Weroniką Kardasz. Mojej ukochanej serii! Jestem absolutn...

Książka Siedmiu wspaniałych ojców. Życie po stracie żony

W książce poznamy losy siedmiu mężczyzn, którzy zaczęli spotykać się na grupie wsparcia dla samotnych ojców, których żo...

Książka Narzeczona

Kiera Cass to autorka, z której twórczością miałam styczność przy czytaniu serii "Rywalki". Pokochałam jej książki od p...

nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe
{}