Recenzja książki Dni naszego życia - część 1

"Dni naszego życia", czyli smutna opowieść o przyjaźni

@hazel_clary @hazel_clary · 2019-05-12 19:34:15
"Dni naszego życia" Małgorzaty Mikos miałam sposobność przeczytać, dzięki @laraczyta oraz wydawnictwu Novaeres.
Opowieść zaczyna się od odważnie kroczącego pecha, który z rozdziału na rozdział zamienia się w ciche nadzieje i szanse dla głównej bohaterki. Zmienia jej sposób myślenia, postrzegania otaczającego świata i patrzenia na innych.

Dużym plusem "Dni naszego życia" jest talent pisarki Pani Małgorzaty Mikos. Umiejętność opisania otoczenia, ważnych - nieważnych szczegółów, scenerii, a co najważniejsze relacji głównych bohaterów oraz przekazanie historii z przed lat- to w głównej mierze sprawiło, że książka jest warta uwagi. Przeróżne zabiegi stylistyczne były nagminnie używane, ale w takim stopniu, by historia była zrozumiała i przyjemna w odbiorze.

Kolejnym jest przesłanie historii, które współczesnym ludziom, głównie nastolatkom, ale i nie tylko, pokazuje, jak ważny jest czas i chwile, których nie planujemy, które odkrywamy każdego dnia i którymi żyjemy. Że to te momenty tworzą historie naszego istnienia. Tymi momentami są kolejne dni naszego życia.

Niestety prócz bardzo dobrze zachowanej ciągłości wydarzeń i talentu pisarskiego nie podobał mi się jeden z głównych bohaterów historii, Pan P., ale na szczęście jest to moje jedynie subiektywne odczucie:)

Podsumowując, "Dni naszego życia" Małgorazty Mikos to wspaniała historia o przyjaźni, która zmienia życie i sposoby myślenia, tych którzy ją poznają. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom tej powieści oraz następne Book Tour'y @laraczyta!
Ocena @hazel_clary:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Dni naszego życia - część 1
Dni naszego życia - część 1 8 /10
Małgorzata Mikos
Podróże do przeszłości bywają bolesne, ale czasem to właśnie one najsilniej trzymają nas przy życiu....
Komentarze

Pozostałe recenzje

W pierwszym tomie poznajemy dwie osoby młodą dziewczynę, która traci pracę i starszego mężczyznę, jej sąsiada. Oboje są wyalienowani i padają ofiarą wiecznych plotek. Dręczy ich samotność i przeszło...

AJ
@Ajunadesign

To moje pierwsze spotkanie z panią Małgorzatą. Odważnie sięgam po jej książkę z nadzieją, że przeżyję kolejną świetną przygodę – i tak właśnie się dzieje! Co jak co, ale pisanie o ludziach starszy...

Inne recenzje @hazel_clary

Książka W poszukiwaniu siebie

"W poszukiwaniu siebie" Moniki Nowackiej to subtelna historia o prawdziwej i tej jedynej miłości. Tak czytamy na ty...

Książka Stranger Things. Mroczne Umysły

"Stranger Things" jako powieść? Jak najbardziej TAK! "Stranger Things. Mroczne Umysły" Gwendy Bond to pierwsza powieść...

Nowe recenzje

Książka Cari Mora

Powiem od razu, żeby oszczędzić czas innych: "Cari Mora" Thomasa Harrisa to bardzo zła książka. Teraz rozwinę i ...

Książka Jeszcze będziemy szczęśliwi

"Rzeczy ważne trzeba pojmować i codziennie wkładać trud, by ich nie zapomnieć." O literaturze młodzieżowej powiedzia...

@esclavo @esclavo
Książka Nadzieja

Kiedyś zapytałam czytaczy, pod jednym z instagramowych zdjęć o panią Katarzynę Michalak i jej twórczość. Ot tak z cieka...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się